Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2, vagy 3 pici gyerekkel -...

2, vagy 3 pici gyerekkel - kis korkülönbséggel - hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
3 gyerkőccel hogy oldjátok meg az alvást (főleg) és a nappalokat? A legnagyobb 7 éves, a középső 19 hónapos és 3 hetes a pici. Pici szopik és este maratoni cicizéseket rendez... ha nincs cici, sírás van. Cumit nem fogadja el. A középső még nem alszik el egyedül és éjjel is meg-meg ébred. Egy helységben képtelenség altatni a 2 picit. Én viszont nem tudok két helyen lenni egyszerre? Hogy van másnál? Később jobb lesz? Amikor már a pici is jobban alszik? Vagy én vagyok balfék?? :/ :(

2015. dec. 17. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor a harmadik született, a legnagyobb 3 és fél, a középső másfél éves volt. Mind egy szobában aludtak, máshogy nem tudtam volna megoldani. A nagy(ok)nak olvastam, énekeltem amíg a pici szopott. Nagyon-nagyon ritkán ébredtek/ébrednek fel egymásra. Ha nem megoldható az egy szobában alvás, akkor esetleg apát lehet befogni, hogy legyen a egyik gyerekkel, amíg Te ellátod a másikat.
2015. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudunk egy szobában aludni. Csak a 2 pici kelti fel egymást. Ha nem éjszakás az apa, akkor ő alszik a fiúkkal, én meg a picivel. Esetleg a maratoni szopi megoldására nincs ötleted? Mert ez a cc.4 óra pár perc szünetekkel húzós. Nehéz így a nagyobbakat ellátni...fürdés,vacsi,stb.

Köszi a válaszod! :)

2015. dec. 17. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra sajnos nincs, nálunk ilyen nem volt. De a fürdést, ha egyedül voltam velük, úgy oldottam meg, hogy a picit megfürdettem a nagyobbak segítségével, utána beraktam az autós ülésbe, és a lábammal hintáztattam, amíg a többit fürdettem (általában közben végig bőgött). Utána a nagyoknak olvastam/énekeltem, amíg a picit szoptattam. A második gyerkőc viszonylag könnyen elaludt, őt leraktam, aztán folytattam a nagy altatását. A harmadik később aludt el, ott a nagyok elaludtak, aztán folytattam a szoptatást.

Kitartást! Néhány hónap múlva mindenképpen könnyebb lesz!

2015. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi,máris jobb egy kicsit! :)

Meg kell szoknom ezt a helyzetet. A 6 év korkülönbség sokkal könnyebb volt az elején (is). :D

Most az okoz gondot igazán, hogy mikor kit helyezzek előtérbe éppen. És sírjon a pici, ha arról van szó, vagy a középső balhézzon...?! Hja... :/

Majd csak alakul. :)

2015. dec. 17. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ismerős helyzet. A két nagy között pont 2 év van, és az elején nagyon gyakran előfordult, hogy egyszerre sírtak, és igényelték hogy etessem/altassam/ellássam őket. Sokat segített, amikor megbeszéltem magammal, hogy attól hogy ettől ideges leszek, senkinek sem segít. Igyekeztem arra gondolni, hogy egy pici gyereknél teljesen természetes, ha sír, hiszen csak így tudja jelezni ha valamilyen problémája van, és nem azzal teszek jót ha nekiállok kapkodni, hanem azzal ha szép sorjában a tudásom és lehetőségeim szerint igyekszem eleget tenni mindenki igényeinek.
2015. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyerekeim között 1,5 év van. Én úgy csinàltam mikor megszületett a pici fiam, hogy ameddig fürdettem a nagylànyomat addig a fiamat tologattam a babakocsiban vagy fogtam. Majd öt is megfürdettem, gyorsan megcsinàltam a vacsijàt a nagynak és miközben szoptattam vacsizott a nagy. Az altatàs úgy volt hogy a kicsit elringattam babakocsiban majd jött a nagy. Ha apa itthol volt ö rendezte a nagyot és aludt is vele. Ha éjjel megébred àtmegyek és vissza altatom.

Amikor a fiamnak kialakult napirendje lett kb 2 hònaposan, volt mikor együtt fürdettem öket, gyorsan.lefürdettem a kicsit megtöröltem és betettem a kisàgyba. Most úgy csinàlom hogy megfürdetjük a kicsit közösen a lànyommal majd megetetem àltalàban alszik is egyböl ha nem akkor a szobàban jàtszik amìg fürdik a nagy.

Azt altatom elöbb aki fàradtabb. Van.amikor a nagylànyomat altatom a kicsi addig jàtszik. Persze volt mikor egyszerre keltek éjjel nem tudtam kihez menjek akkor fogtam a kicsit ès odaültünk a nagyhoz altattam mindkettöt egyszerre. A lànyom elég értelmes mondtam neki vàrjon mindjàrt megyek csak vissza altatom a tesòt szépen megvàrt. Most màr 7,5 honapos és 2 múlt a nagy elég jól bele jöttünk. Bàr màr kb a 3. hónapban.simàn ment minden.

2015. dec. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!