Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyikérdésben kisfiús anyuka?

Fütyikérdésben kisfiús anyuka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom,van-e itt most olyan kisfius anyuka aki tudna nekem tanacsot,valaszt adni,de azert megkerdezem. Az a gondom,hogy a kisfiamnak 2 napja szaladt fel a bor a kukijan. Igazabol csak a jobb oldala jon fel teljesen,a bal meg le van tapadva,de gondolom mar egyre jobb lesz! Viszont... a makk resz magyon szepen "kibuggyan" jobb oldalon,de lila... ok,lehet hogy iszonyat hulye kerdes es van akinek ez termeszetes,de engem senki sem vilagositott fel,hogy ez normalis vagy nem. Nem faj neki,igazabol fel sem tunik neki ha furdes utan mozgatom,de teljesen megvagyok most ijedve,hogy miert lila. Nem tudom milyennek kellene lennie,mivel most 1-2 napja jott fel igy a bor.


A masik gondom,hogy furdesnel nem tudom neki huzgalni mert csuszik oszze vissza,nem tudom.. mas hogy csinalja? Fecskendezunk oda neki be vizet,de huzogatni csak utana szarazon tudom. Viszont igy nincs kimosva rendesen. 3 eves.


2015. dec. 18. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én már nagyapa vagyok, a lila normális, mert vénás pangás van benne. Őt vedd rá, hogy húzigálja és tanulja meg, hogy azt is mosni kell (csak vízzel). Ha te húzigálod, akkor azt csak úgy tudod megtenni, ha a gyerek háta meg van támasztva és akkor nem tud hátrafelé mozdulni, te meg a gyerek háta mögött állva a hasa irányában tudod húzni a fitymát. De a legjobb tényleg az, ha ő maga csinálja magának, int a napi mosakodás részét. Miért nem a gyerek apja csinálja ?
2015. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, befecskendezni nem kell. amennyire fájdalommentesen fel tudod húzni, annyira kell, és úgy megtisztítani. Az nem feltétlenül jó ha felszakadt, mert az ha hegesedéssel gyógyul, akkor megvan az esély az újbóli letapadásra. Nekem sebész orvos javasolta, hogy ne erőltessem és húzogassam, mert az nem használ. Bár az én fiam kisebb. Fürdésnél az egyik kezemmel fogom, és tartom felhúzva amennyire bírom felhúzni, a másikkal meg körbemosom.
2015. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Apukaja allando ejszakas :(

Vegulis nem ugy ertem,hogy felszakadt. Sosem eroltettem,csak egyik jobban feljott. Tehat a lila normalis?


Probaltam ravenni,hogy o huzza fel,probalna o.. csak ugy gyomoszoli,hogy felek,hogy megserti. Nagyon durvan banna vele.. apukaja meg nem latta,de aztmondta holnap ugyis o furdeti es megnezi. Nem faj neki,ne aggodjam igy tul?

2015. dec. 18. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem mutasd meg orvosnak! a színe teljesen normális, viszont az, hogy nem tudjátok mosni, az nagyon nem az! szárazon nem kéne húzgálni, hisz attól max felszakad, ami nagyon nem jó, mert így lesz a fitymaszűkület, ha rosszul hegesedik.

férjed nincs? ő megmutathatná hogyan kell, nem egy ördöngősség, jól kiázik a meleg vízben, megfogod és hátrahúzod, majd megmosod és annyi.

fecskendezést hagyd abba és beszélj az orvossal :S

2015. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"probalna o.. csak ugy gyomoszoli,hogy felek,hogy megserti. Nagyon durvan banna vele."


ez komoly? te fecskendővel belenyomhatsz vizet a fütyijébe, szárazon ráncigálhatod, de ő a saját fütyijét nem moshatja meg mert nem jól bánik vele? atyavilág...

2015. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na mielott meg itt halalra oltanatok... orvos javaslatara fecskendozunk. Nem magamtol! "Atyavilag" igen, nem kell azonnal oltani,mert nem tudtok vmit!
2015. dec. 18. 18:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Majd mostmar konnyebb lezz mosni kadba is gondolom,ha mostmar feljon a bor rajta. Eddig nem jott fel,csak epp picit.
2015. dec. 18. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 évesen még nem jött fel neki a letapadás, akkor vigyétek el egy urológushoz, aki leválasztja neki. Nem lesz kellemes, nagyon nem, viszont utána teljesen hátrahúzható lesz és nem kell vele kínlódni.

A kisfiunknak 2 éves korában csinálták meg, viszont amit te csinálsz, az nagyon nem jó. Ha nem jön jobban, erőltetni nem szabad, nem is kell, mert akkor történik majd, ami nálatok is történt és az viszont baj. 3 éves korban meg már az élettani letapadás el szokott múlni, akinek nem, annak meg egy ambuláns beavatkozással megoldják és neki is jobb lesz, mert ha ezt még évekig hagyod így, akkor nagyon megkeseríted szegénynek a nagyobb korát.

Jobb túlesni rajta. Vidd a gyerkőcöt urológushoz!

2015. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Állítólag jó kiáztatni fürdéskor, vagyis felhúzva tartani, amíg ül a kádban..
2015. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!