Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek koraszulott lett a...

Akinek koraszulott lett a babaja, segitenetek?

Figyelt kérdés
hova tudnam elvinni, hogy megnezzek, hogyan fejlodik es minden rendben van e? a gyerekorvos semmiben nem segit, sot, tiltja a cumit, cumisuveget, kertem beutalot, mert 26. heten 4dn lattak egy foltot a sziven, nem adott, szerinte felesleges.. semmiben nem segit csak mindig meg akarja mondanimit hogyan csinajak. sokat remeg a laba es neha a szaja is, ez normalis? masik anyukatol hallottam hogy ezen segitene a torna vagy babamasszazs, budapesti vagyok, tudnatok segiteni? vagy egy jo neurologust ajanlani. 35. hetre szuletett most 1 honapos.
2014. febr. 26. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudok segíteni, de a tanácsom az, hogy AZONNAL válts gyerekorvost, mert ez hosszú távon sem fog így működni. A tesóm ezt akkor tette meg, amikor az 1 hete brutálisan köhögő babájának nem írt fel gyógyszert a gyerekorvos. Szerencsére nem hitt neki, hogy majd elmúlik, elvitte még aznap egy másikhoz, aki tüdőgyulladást állapított meg.

Évente egyszer jogod van másik orvost választani. Kérdezz körbe, kit ajánlanak.

2014. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányom ugyan nem koraszülött, csak kis súllyal született és elküldtek fejlődés neurológiára. Sajnos a tornában, masszásban , neurológusban nem tudok segíteni, mert nem pesti vagyok. Az orvosváltást pedig én is javaslom. Esetleg beszélj a védőnőddel, hogy ő mit tanácsol. Nem az orvosi részét, de lehet, hogy tud esetleg egy jó gyógytornászt, vagy babamasszőrt.


15 hónapos kislány anyukája

2014. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én kora babát két helyre vinnék el. Az egyik a Margit kórházban a fejlődésneurológia, Katona módszert alkalmazzák.Szabados Péter doktorúrhoz. Csinál agyi,hasi UH-t. Nagyon figyelmes és alapos.

A másik a Dévény Panni néni,ő meg a mozgását tudja megnézni,hogy jól fejlődik-e.Hogy nem e hipoton vagy épp kötött.Fiam időre született,elvittük mi is. S megállapitotta hogy az egyik fele kötött (ezért még mindig ökölben van a keze) pedig már 11 hós. Meg nehezebben áll fel.Az egyik lábával nem áll olyan stabilan mint a másikkal. Igaz a Panni néni ha vizsgálja fizetős,de Tb bezuatlóval ingyenes és a vizsgálat s ingyenes,csak a kezelés fizetős de lehet kérni mérséklést..

2014. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A korababàkat rendszeresen vinni kell fejlődésneurológiára. Ott majd megnézik és megmondják mi a teendő.
2014. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, ugyan az én gyermekem nem volt koraszülött, de voltak szervi és egyéb problémái, amik miatt az első hónapokban vittük neurológiára, kardiológiára, stb. A legjobb természetesen az lenne, ha a gyermekorvosod adna beutalót pl. Margit Kórház fejlődésneurológiájára, vagy akár a Bethesda neurológiájára. Valóban ennyire nem segítőkész a gyermekorvosod? Esetleg válthatsz is másra. De akár megemlítheted neki, hogy betegjogi képviselőhöz fordulsz a hozzáállása miatt. Egy gyermek egészségéről van szó, ne hagyd magad, legyél anyatigris!


Egyébiránt nézd meg a Gézengúz Alapítványt, itt azt hiszem, hogy beutaló nélkül is megvizsgálják a gyerekeket, természetesen ekkor ki kell fizetni a vizsgálati költségeket. Nézd meg a honlapjukat, van neurológusuk, gyógytornászuk, illetve csinálnak hasi, koponya, csípő UH-kat, ha úgy érzik, hogy van valami, akkor tovább vizsgálódnak.


Nézd meg a neten Jerney Juditot, ő gyermekneurológus, de epilepszia is a területe, bár nem tudom, hogy ez a remegés vajon epileptikus-e, azért érdemes ezen a téren is vizsgálódni.

2014. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok ismét. A Budapesti Korai Fejlesztő Központot is nézd meg, hívd fel őket, szerintem kell oda is beutaló, de csak egy tipp, lehet, hogy ha kifizeted a vizsgálatot, úgy is fogadnak.
2014. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem se korai babám volt,de nyaki hypotoniával született és a mozgásban is le volt maradva,és a tornát erőltették 1000el,főleg mert még nagy súlya is volt. Nem tudom,hogy merre laksz pesten,de a 18.kerületben a Nyúlcipő alapítvány is nagyon jó,igaz fizetős. Nálunk most a beszédében van lemaradás és állítólag még mindig le van maradva a mozgásban is,pedig már 2 éves. Kardiológiára mi is jártunk a Heim Pálba,ott nagyon oda figyelt az orvos rá,gyerek kardiológusok között a legjobbak között van. Nálunk lyuk volt a jobb és a bal kamra között,de szerencsére összeforrt meg tüdőzöreje volt,de kinőtte 1 éves korára.

Én is a helyedben orvost váltanék,utána járnék annak,hogy a közeletekben hol van a legjobb. Rendelőn belül sajnos nem fognak átvenni,így ezt ne is próbálgasd,meg nem kell szólni a mostani orvosnak,hogy elhozod tőle,hanem a másik akihez majd mész,intézi a papírokat. Én is így tettem amikor 2 hónapos korától félre kezelte,de sajnos én még utána 1 évig ott voltam nála,ami az én felelőtlenségem volt. Ne hagyd annyiba,próbálkozz a gyereked egészsége a legfontosabb,főleg úgy hogy Te vagy vele 24 órában és Te látod a fejlődését a legjobban,ilyenkor nem azt kell nézni,hogy az orvosnak hány iskolája van!

2014. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A korababákat kötelezően vinni kell fejlődésneurológiára, nem kell hozzá beutaló. Én a sote 2-n szültem, oda kellett rendszeresen vizsgálatokra járni. Nektek is rajta kell legyen a kórházi papírjaitokon.
2014. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

jeleztem a védőnőnek, hogy miért nem mentünk még el neurológiára(az orvos szabadságon van)és azt mondta, hogy majd ezt eldönti az orvos, hogy szükséges - e. hát én nem várom meg, eldöntöttem, hogy nem foglalkozok vele és mindent úgy csinálok, ahogy nekem jó és ahogy szerintem nekünk jó. ha nem ad beutalót, elmegyek magánrendelésre, ott majd megnézik a szívét.

azt mondta, neki még nem volt ilyen pici koraszülött babája. akkor olvasson utána, ezért orvos!! már kapcsolatba léptem egy gyógytornásszal is, aki babákat is masszíroz évek óta.

köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

2014. márc. 2. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!