Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne egy kerdesem a koraszulo...

Lenne egy kerdesem a koraszulott gyerekeknek igaz hogy nem fejlodik ki az idegrendszeruk teljesen?

Figyelt kérdés
van egy ismerosom annak a gyereke 7 honap es 3 hetre szuuletett de en halottam olyat hogy a koraszulott= babaknak nem fejlodik ki az idegrendszeruk normalisan es igy a kesobiekbe hamarabb ideges lesz meg hamarabb elsirja magat ha veszekszik valakivel ha akarja ha nem ez igaz? nm az 5-10 eves korrol beszelek hanem a kamaszkorol es a tovabbirol
2014. febr. 24. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

normál időben születő csecsemőkre is igaz, hogy még éretlen az idegrendszer, és folyamatosan érik a növekedéssel...


Az igaz, hogy egy ilyen korán születő kisbabánál nagyobb az esély, hogy vmi maradandó dolog lesz, de nem törvényszerű, simán lehet egy jófej birkatürelmű kamasz lesz belőle, sztem ezt senki nem tudja 100%ra megmondani.

2014. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül ilyen jelek vannak (bár tudományosan nem igazolt), de pl. a hőszabályozás lehet picit romlott, azaz fázós természetű lehet már felnőtt korban is valaki, aki koraszülötten született.
2014. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En eddig ugy tudtam, ez csak a szuletes utani idoszakra vonatkozik. Ezzel magyarazzak, hogy a koraszulottek sokszor sirosabbak peldaul.

De aztan, ahogy fejlodnek, szepen behozzak a lemaradast, mar 1 eves korukra kb.

Ez valami ujabb kutatas eredmenye? Boven lehet, hogy en nem tudom jol.

2014. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ó jaj.



Nem.



Az idegrednszeri éretlenség valóban elég diffúz módokon nyilvánulhat meg, és okozhat akár magatartás- és viselkedészavarokat is, de effektíve, úgy, ahogy te érted, az idegrendszer fejletlenségének és a későbbi lobbanékony/érzékeny/akármilyen természetnek nincsen kapcsolata.



Minden újszülött idegrendszere éretlen egyébként, a koraszülötteké nyilván hatványozottan, de ők is behozzák jó nagy többségben ezt a lemaradást, hiszen az érés extrauterin tovább folytatódik.


Szóval nem, ahogy ez a kérdésedben le van írva, butaság.

2014. febr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 7 és fél hónapra születtem, 40 éves vagyok, és sosem voltak ilyen problémáim, mindig is birka türelmem volt, és sírós sem voltam, vagyok.
2014. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!