Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mit csináljak?...

Nem tudom mit csináljak? Folyamatosan csak őrlöm magam. Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Kutyatenyésztő vagyok,s minden évben megrendezésre kerül egy nagy körű rendezvény a Lázár fivérek tanyáján,ez most ápr.24-én lesz.A babám akkor már 9 hónapos lesz.

Itthon "kellene"hagynunk anyósomra,hogy Ő vigyázzon rá.De teljesen ki vagyok már emiatt,mert soha nem volt még a pici tőlem távol 1 napot!Max 1-2 órát.Mert ahová megyünk ez Pest mellett van,mi Miskolcon lakunk,,az út is hosszú,s későn este érünk haza,de reggel már korán indulunk,mert előtte Pestre is mennünk kell.

Lelkiismeret furdalásom van,hogy itthon fogom hagyni,hogy előtérbe helyezem a szórakozásom.A másik aggályom hogy nehogy valami baja történjen.Ő már mindenhol feláll,lépeget,mindent ki-és lepakol,bármit a szájába vesz-szóval 24 órás figyelmet követel

Segítsetek,mitévő legyek????Inkább maradjak itthon vele?Vagy menjek el?Őt nagyon nem szivesen vinném,hiszen még túl kicsi,napi 3x alszik,s ráadásul nyügös is mert jön a foga!


2010. márc. 24. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Szia én azt javaslom, hogy menj el. Ha ismeri az anyósod és szívesen elvan vele, akkor ne legyen lelkifurdalásod. fél napokra én sokszor hagyom a kislányomat anyuéknál, és olyan felüdülés, sokkal nyugodtabb, türelmesebb vagyok utána. Menj el, és érezd jól magad!
2010. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
nyugodtan menj el, ezen mindenki átesik, hogy rossz érzés otthagyni a picit, de hidd el semmi baja nem lesz, anyósod is volt anya, tudja mit kell csinálnia, sőt lehet még jól is esik a babádnak egy kis extra figyelem. üdv
2010. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem, mindenképpen menj el! :) Nyugi, semmi baja nem lesz a babádnak, és neked is szoknod kell az "elszakadást". Neki is csak hasznára lesz, hogy újfajta szituációban találja magát, a nagyi biztos le sem veszi róla a szemét, tök jól ellesz!

Én most voltam hasonló cipőben, a 7,5 hós kisfiam anyuéknál aludt egy éjszakát, míg mi a szülinapomat ünnepeltük. Majd megszakadt a szívem, mikor elvitték, (el is sírtam magam:)) de pár perc múlva megnyugodtam, és eltöltöttünk egy szuper estét a férjemmel. Anyu sms-et küldött, hogy minden rendben, alszik :)

Szerintem nagyon fontos, hogy ne kizárólag a babáról szóljon az életünk, hanem tudjunk egy kicsit magunkkal is foglalkozni. Erőt kell venni magunkon, ha nem akarunk majd olyan anyukák lenni, akiket nem lehet levakarni és a gyerek idegeire mennek a túlzott ragaszkodással/féltéssel.

Szóval 9 hósan már semmi baja nem lesz, hajrá, menjél, ezt az első lépést előbb utóbb úgyis meg kell tenned!! :)

2010. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Jó anya vagy, eszedbe ne jusson otthon maradni. Nem szolga vagy, hanem anya. Az anyósod remekül el lesz a kicsivel, ne pánikolj, mert a kicsi is megérezheti ezt. Április 24 még messze van, szépen "szokasd" a gyerkőcöt, és ne csak egy-két órára hagyd ott, hanem 3-4 órára, esetleg egy délutánra. (De boldog lennék, ha lenne aki az én lánykámra vigyázna. Tudod mekkora kincs ez? Tessék kihasználni, mert fogadok, hogy anyósod oda meg vissza lesz az örömtől, hogy unokázhat "felügyelet" nélkül. Ha attól tartasz, hogy nem figyel esetleg rá, mert mondjuk főz, vigyél neki kaját meglepetésből, hogy neki ne kelljen ezzel sem bajlódnia. Te leszel a menyek gyöngye!)
2010. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen eggyet értek az első válaszolóval. HA nyugottan hagyod rá a babádat az anyósodra akkor menj el. Kell egy kis kikapcsolódás neked is.
2010. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia

Próbáld hozzászoktatni,hogy mindig kicsit többet marad ott. Tapasztalatom szerint az altatásnál szokott gond lenni mert akkor jobban anyás,de anyós mindig szépen a kezébe ringatva elaltatta. Mivel mi sűrűn megyünk anyóshoz (egyetlen unokáját imádja) így nagyon jól érzi magát ott.Mondjuk én nem engedem anyósnak,hogy elvigye sétálni mert akkor már nagyon nagyon aggódok,hogy a zebrán bármi történik stb szóval ha a lakásba kettesbe elvannak akkor úgy nekem tuti.

2010. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Én elmennék a helyedben.Írták itt előttem,hogy addig is fokozatosan szoktasd,hogy egyre több időt hagyod anyósodnál.Én is így csináltam először csak 1-2 órát volt vele,aztán 3-4-et és utána 1 egész napot is(kórházban voltam,tehát muszáj volt)nagyon jól el voltak.

Szerintem ha így csinálod nálad sem lesz gond.

2010. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
szia, ha jól elvan anyósoddal, és el is tudja altatni gond nélkül, akkor menj el. én sajnos nem vagyok ilyen szerencés helyzetben. távol vaagyunk minden rokontól és baráttól, és senkire se tudm rábízni egész napra, még most se, hogy 15 hós elmúlt. csak az apjára pár órát, de olyankor sem szórakozom, hanem ált. takarítok.
2010. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam végig de azt hiszem mindenki azt írta, hogy menj el. Én is azt mondom! Nem tudom mennyire ismeri az anyósod a babát de el kell neki mondani ezt amit nekünk is, hogy mindenhol feláll 24 órás meló stb....nem lesz baj, meglátod! Te pedig kapcsolódj ki egy kicsit! Jó szórakozást!

14 hónapos anyuka

2010. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Tudom,hogy most le fogtok pontozni,de el kellene dönteni,hogy a gyerek a fontosabb,vagy a kutya...!!!
2010. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!