Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel hogy...

Kis korkülönbséggel hogy alakultak a napjaitok? Mennyire volt nehéz?

Figyelt kérdés

A fiam 13 hónapos, nyáron jön a kistesó.

Örülünk neki, de félek is picit... Fogalmam sincs, milyen lesz két gyerekkel, hogyan osztom meg a figyelmemet.

Szerencsére a háztartással, főzéssel, kerttel nem kell foglalkozzak, így a legtöbb idő a gyerekeknek jut majd, de akkor is tartok az új helyzettől.

Leírnátok, hogy alakultak a napjaitok? Voltak fix feladatok, amiket a párod csinált csak? Nálunk ilyen a fürdetés, esti etetés és az altatás, szóval az mindig az övé, vagy pl. amíg kelt az első hetekben hajnalban, azt is átvállalta.


Napközben hogy csináltátok az altatást?

Sétálni hogy tudtatok menni?

Mi szinte naponta megyünk, minden napra jut valami program. Van, hogy babás, de "felnőtt" programokra is viszem magammal, ha napközben megyek.

Arra gondoltam, hogy a babakocsinkat lecserélném egy Stokke Crusira, mert ahhoz van testvérülés. Most Xplorynk van, így nem kéne az összes kiegészítőt újra beszerezni, csak magát a kocsit, mózessel és sportrésszel, szóval nem lenne olyan hatalmas kiadás. Vagy közel két évesen már nem lesz szükség rá?


2015. dec. 25. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
3 hét hìjàn 2 év van a fiaim közt. A kicsi most 5 és fél hònapos, a nagy januàr 29-én lesz 2és fél. Az elsô hetek nem voltak vészesen nehezek, evett aludt a pici. Sokat foglalkoztam a nagyobbal. Viszont ahogy nôtt, úgy ugrott az igénye is a figyelemre. Nehéz. Van segìtségem, anyum 2 utcàra lakik, ha férjem dolgozik, megfôz és elhozza a kajàt. Takarìtani hétvégén van idôm. Igyekszem a kicsi napirendjét a nagyobbikhoz igazìtani. Hordozom a kisebbet, mert a nagy utàn szaladni kell, babakocsival nehéz lenne. Sokszor érzem rosszul magam, mert nem jut elég idô egyik gyermekemre sem, mint amennyit szeretnék. Viszont azt làtni, hogy a nagyobb hogy szereti, puszilgatja a kistesòt, nagyon jò érzés :) még a napjaink a túlélésrôl szòlnak, de hiszem, hogy késôbb könnyebb lesz. Boldog karàcsonyt!
2015. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz. Semmire nincs időm. Segítségem csak a párom van, de dolgozik. (12órás munkarend) A szoptatás viszi el a legtöbb időt.Éjjel-nappal 2-3 óránként max., plusz a komfortszopik... szóval egész nap-igény szerint ugye. Mivel a picinek még semmi napirendje nincs, így káosz van. Sétálni esélytelen... egyenlőre túlélem a napokat hulla fáradtan, 5-6 óra max.alvással 3-4-5 részletben. 3 gyerköc van. 8é, 19 hónapos és 5 hós.

A segítség nagyon elférne! Ha van,akkor százszor könnyebb lesz.

2015. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem szerintem hatalmas szerencsém van velük. Nem mondom, hogy könnyű, de meg sem szakadok.

17 hónap van közöttük, a kicsi most 4 hónapos.

Az első hónap volt nehéz, mert akkor sokat sírt és éjjel is felkelt a kisebb, de igazából csak éhes volt szegény állandóan és tápszer pótlással gyönyörűen beállt a napunk.

Ő azóta alszik este 8-reggel 6 között, a nagyobb este 8-reggel 7 között. Ez alatt én is tudok pihenni 6-7 órát. Napközben pedig délelőtt a napi dolgainkat végezzük el itthon, aztán délben irány a levegőre. Kicsi rámkötve mei taiban, a nagyobb babakocsiban. Mostanában kezdett el kézenfogva is normálisabban közlekedni, de még nem lehet vele kocsi nélkül elindulni sehova.

Délután 1-2 között ebéd, aztán alszanak délután. Az apjuk este jön haza csak, akkor segít a fürdésben és alvás.

A kicsi tök jól illeszkedett a nagyobbhoz, mert békésen elgügyög a kiságyban magának - az igaz, hogy a nappaliban van az ágya, ahol minket is állandóan hall/lát.

A vásárlásokat együtt tudjuk le, múlt héten már kirándulni is elmentünk hármasban. 4 órát sétáltunk hegyre fel és le és nagyon meglepődtem rajtuk, szuper jól viselték.

Tápszer adag nélkül sehova nem indulok el, mindig egy etetésnyi van a táskámban hőszigetelten és indulás előtt még a hordozóban megetetem a kisebbet magamr akötve, aztán indulunk. A nagyobbnak meg viszem a banánt, narancsot, vizet. Meg valami rágcsát, ezzel le lehet kötni a városban akkor is, ha már semmi nem használ, de még nem tudunk hazaérni.

De nekem tényleg ritka szerencsém lehet, mert a nagybb pörög, rohan, ezerrel kell rá figyelni és játszani foglalkozni vele, a kisebb pedig megszokta, hogy nincs kézben és napközben nem hagyják aludni, bezzeg éjjel behozza. Most nekem így tényleg nagyon jó, örülök a kis korkülönbségnek nagyon. Szerintem hamarosan a harmadikat is vállaljuk.

2015. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!