Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiszoktatok akadni, ha nem...

Kiszoktatok akadni, ha nem eszik a babátok? Hogyan vezessem le a feszültséget?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom evési szokása teljesen megváltozott. Az ebédnék csak turkál, akármit adok neki, akárhogyan. Eddig legalább vacsorázott, de ma már azt sem. Csak szopizott elalvás előtt.

Tudom, hogy ha én feszült vagyok, akkor még inkább nem eszik, de már előre félek az etetésektől, mert tudom, hogy megint könyörögni kell, és bizony néha elszakad a cérna nálam.

Félek, nehogy rossz emléke legyen az evéssel kapcsolatban.

Magne B6-ot szoptatás alatt nem lehet szedni.

Valakinek van ötlete? Megoldása?


2010. márc. 24. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne akadj ki,ha éhes lesz,fog enni hidd el!Vannak ilyen időszakaik a babáknak.

Kitartás!

2010. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 éves. Az elején én is állandóan tomboltam, hogy már megint nem eszik.....de ez hetekig tartott. De nem erőltettem, csak marhán idegesített, merta ggódtam, hogy jaj biztos beteg, vagy az lesz, meg hogy bírja kaja nélkül, meg majd kiszárad, stb....aztán mikor láttam, hogy egyik reggel felkelt, és a fél hűtőt majdnem bevágta, úgy örültem! Aztán ilyen időszakok a mai napig váltogatják egymást. Hol eszik, hol nem. A lényeg, hogy ne kínálgass neki mást, addig míg végre meg nem eszik vmit, mert válogatós lesz. Megszokja hogy ha ezt nem eszem meg, akkor is kapok mást. Ha nem eszik, menjen aludni, vagy játszani, vagy ami épp nálatok a napirenden van. Éhen nem fog halni, viszont ne turkálja az ételt, ne játsszon vele.

Egyébként ha anagyon nem bírod nézni, hogy nem eszik, hagyd magára. Komolyan, állj neki pakolászni, vagy mosogatni, én ezt tettem. Eltelt pár perc és elkezdett enni magától. (úgy értem, ha hagyod hogy maga egyen, akkor ez kivitelezhető), plusz nem kell végignézned a trutymákolást sem, ahogy magára keni, csak a végeredményt, az meg sokkal elviselhetőbb így, hidd el. Semmiképp ne erőltesd, mert jól látod, rossz érzéssel fog párosulni az étkezés, és ez hosszú távon is kihathat az evésre!!! Ha jó kedélyű, nem beteg, akkor hagyd rá. Nemsokára jön egy ugrás, amikor meg egész nap enne, vagy legalábbis megeszik midnent. Ne idegeskedj, ne könyörögd belé az ételt. Kitartást!

2010. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a feszültségre nagyon jó a sedatif PC, és én szedhettem a magne b6-ot is szoptatás alatt. biztos nem lehet? gondolom 1 évesen már nem is szopizik olyan sokat...
2010. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.


Az ebédeknél már csak-csak elviselem, de ha nem vacsorázik, akkor éjszaka ébredni fog, hogy éhes, nem?


Második válaszoló: Sajnos még nem eszik egyedül kanállal, bár próbálkozik, de nem kitartóan. Szoktam neki olyat adni, amit egyedül meg tud fogni és megenni, de hogy adjam neki így a húst?

Ráadásul nem épp egy kövér gyerek, sőt!


Tudom, hogy ha nem eszik, nem lehet erőltetni... inkább azt nem tudom, hogy én hogyan kezeljem a feszültséget amit ez nekem okoz... :-(

2010. márc. 24. 22:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Még reggel, este és éjszaka szopizik, és a magneB6 betegtájékoztatóján rajta van, hogy kiválasztódik az anyatejbe, így nem ajánlott.
2010. márc. 24. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:

2 gyermekem van. A nagyobbik amit szeretett azt evett, de rengeteget, mégis egy piszkafa gyerkőc. A kicsi pedig rapszodikus. Főleg fogzáskor eszik keveset. Az első fogaknál (11 hós) odáig eljutottunk, hogy csak szopott egy nap. A többi fogaknál is jelentősen visszacsappant a szilárd ételek fogyasztása, ilyenkor mindig azt mondtam, hogy ő most fénnyel él.

Most 15 hónapos, hol többet eszik, hol kevesebbet. Olyan, mint az édesapja, alig eszik, mégis erősnek látszik.

Türelem, nem fog éhen halni, mert akkor ordítana és rángatná az etetőszékét!

2010. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam is szakad a cérna mostanában, igaz, nem azért, mert nem eszik, inkább azért, ahogyan eszik... 9 hós. Evés közben minden 2. falat után elfordul, kapirgál, feláll az etetőszékben (megjegyzem, nem kötöm be, mert nem tud kiesni, és egyébként is végig ott vagyok mellette, mivel én etetem). Aztán ha később bekötöm, jön a durca...


Szóval én is kivagyok mostanság ( és ne is beszéljek a pelenkázásról, öltözködésről, stb.). Én is szoptatok még, és nem merek Magne B6-ot szedni, most valami nyugtató tea jutott az eszembe, lehet, hogy valami ilyet kipróbálok.

2010. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én ma veszek a gyógyszertárban Magnézium pezsgőtablettát. Azt lehet szoptatás alatt, utánanéztem.

Nyugtató teának talán a citromfű lenne jó (azt a babák is ihatnak, így nem baj, ha átmegy a tejbe). Csak vigyázz, mert amikor picurka volt a lányom, akkor én nagyon sokat ittam 2 nap egymás után és ő meg teljesen bealudt tőle. (Mondjuk akkor még csak szopizott.


Köszönöm a válaszokat!!!

2010. márc. 25. 07:23
 9/9 anonim ***** válasza:
A sedatif PC-t lehet szedni szoptatás alatt is, homeós. nekem amúgy orvos ajánlotta magne B-t is, de ha azt nem akarod a homeopátiást nyugodtan!
2010. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!