Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjeteknek a baba születése...

Férjeteknek a baba születése után gondolt már arra, hogy azért jó lenne visszakapni a fiatalságát, az előtte való életét?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés, hogy jó apa-e,hanem hogy hiányzott-e már neki a gyerek előtti vagy a fiatalkori élete.
2015. dec. 31. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem pedig nagyon fiatalok voltunk mindketten, nekem viszont igen,szülés utáni depresszióm volt egyszerűen zokogtam,hogy visszakapjam a régi életem, a felhőtlen főiskolás éveket,szerencsére 3 hónap alatt rendbe jöttem, párom viszont azt mondta már a legelején,hogy neki így jó,szereti ezt az életet,igazából nem is tudom mit csinálnánk gyerek nélkül,nagyon hiányozna.
2015. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem. A "fiatalsága" abból állt, hogy az anyjával lakott, dolgozott, itthon játszott vagy filmezett egyedül... Sokkal boldogabb élete van mellettünk :)
2015. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Legalábbis soha nem mondott ilyet.


25 és fél évesen lett apa.

2015. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem a fiatalsága, hanem a gyerek előtti életünk hiányzik neki néha.

És nekem is. Moziba is csak hosszú szervezéssel tudunk menni pl.

Vagy kikapcsolódni. Vagy csak 10-ig aludni szombaton, mert fárasztó volt a hét...


Jó dolog a gyereknevelés, de felforgatja az ember életét, és már semmi nem lesz olyan, mint régen. Szerintem természetes, hogy hiányzik néha.

2015. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk igen. kb. egy éves volt a gyerek, mikor beleunt a kispapaságba. Szórakozni akart, délig aludni, hétvégenként egész nap a tv előtt feküdni stb. El is ment, azóta így él.
2015. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos úgy is él. Ugyan úgy eljár hétvégente, ittasan hazaesik, horkol, volt hogy kaparta a szőnyeget. Kb minden hónapban megkapom hogy semmit nem csinálok a családiért meg a gyesért. Pedig 31 éves.. Nekem nem hiányzik pedig én aztán sokat buliztam meg szórakoztam. Többet ér egy hasfájós éjszaka is annál mint hogy elmenjek szórakozni. Nem is szí esen bízom másra, mamákra se. Nem biztos hogy ez jó de ilyen vagyok. Az apja meg szívesen lepasszolná. Én úgy vagyok vele hogy nem akarok lemaradni semmiről. Neki nem hozott változást. 😳
2015. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Igen. Elmondása szerint ez volt az egyik oka, hogy új nőt keresett. Hiányzott neki, hogy nem akkor megy el otthonról, amikor csak akar. Hogy mindent meg kell tervezni és szervezni. Hiányzott neki a szabadsága.

Pedig nem volt fiatal, 34 éves volt, amikor a lányunk született. Már 3,5 éve egyedül nevelem. Azóta a volt férjem újranősült, és 2-3 év múlva ott is tervezik a babát. hát nagyon remélem, hogy addigra tényleg benő a feje lágya, és nem hagy ott megint egy családot.

2015. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

A lányunk születése utáni időkben minden körülötte forgott. Szinte csak apa és anya voltunk. Aztán ahogy idővel belerázódtunk, úgy tértünk lassan vissza a régi kerékvágásba. (Már amennyire vissza lehet térni.)

Hetente kétszer fociedzésre jár, szezonban vasárnap is focizik, és havonta 1-2-szer kimegy a haverokkal péntek este a presszóba. Mondjuk ő soha nem volt az a fajta, aki minden hétvégén bulizik és iszik.

Az alvás már jobban hiányzik neki, de ezt meg úgy oldjuk meg, hogy néha mamáéknál alszik a kisasszonyunk, és olyankor lehet sokáig aludni. (Aztán 3 hónap múlva megszületik a kistesó, és ismét búcsút inthetünk egy időre az alvásnak... :)

2015. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez sok nőnek is hiányzik néha! Én be merem vallani, két gyerekes anyaként, hogy igen, néha hiányzik,hogy ne úgy tudjak elmenni fél órát futni, hogy előtte két órát kell logisztikázni,hogy ki vigyáz a 3 hónapos kicsire. Vagy,hogy milyen jó lenne néha csak úgy beülni esete egy pohár borra a lányokkal spontán, ahogy régen.

A férjemnek is hiányzik egy-két ilyen dolog, és szerintem ez normális is. Mi viszont próbálunk ezen úgy segíteni,hogy engedjük,hogy mindenkinek legyen pl. hobbija heti 1-2x. Ő például csütörtök este focizik, péntek este zenél. Én heti 2-3x sportolok, akkor ő van a gyerekekkel, ha a nagyszülők nem tudnak besegíteni.

Nagy bulizós sosem volt. Rengeteg barátunk van, de a nagy része szintén gyerekes, így összejárunk, de általában gyerekestől. De ha van kedve foci után meginni egy sört,akkor természetesen megteheti. Ahogy én is beülök most már a lányokkal 2 hetente egy pohár borra.

2016. jan. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!