Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak rossz szokás? 4,5 hós,...

Csak rossz szokás? 4,5 hós, csak anyatejes, még 9-szer eszik

Figyelt kérdés

8 hónapra, 2,9 kg-mal született, az első két hónapban háromóránként evett, rengeteget gyarapodott. Ekkortól 20 és 7 között csak egyszer ébredt, nappal többet kért enni, kétóránként. Azt gondoltam az éjszakai alvás miatt próbálja pótolni a kimaradt evést. Aztán a növekedési ugrásra fogtam. Most 4,5 hós és még mindig másfél-kétóránként eszik. Nincs mérlegem, nem tudom mennyit szopizik, de néha az az ézrésem, hogy nem sokat. Viszont ha próbálom húzni az időt, óriási patáliát csap és mohón kezd enni. Rengeteg a tejem, egy ciciből is jóllakik.


Csak rossz szokás, vagy tényleg éhes? Hogyan szoktassam le? Ha majd elkezdjük a hozzátáplálást, milyen étkezést váltunk ki, hiszen az egész napunk egy nonstop szopizás? :(


2010. márc. 25. 06:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, 10 hónapos koráig a mellemre volt tapadva kb. :D Másfél-kétóránként evett.

A hozzátáplálás se változtatott sokat eleinte az egészen.

És olyan 10 hónapos korára lecsökkent a szopik száma 8-ra, aztán 11 hónaposan 4-re, és onnantól minden hónapban eggyel csökkent, 14 hónaposan leszokott a ciciről teljesen önállóan.

Szerintem hagyd, próbálj alkalmazkodni az igényeihez. Tuti, hogy el fog múlni ez az időszak, mert előbb-utóbb rájön, milyen jó kaják vannak a tejcsin kívül. :) (Akkor meg majd az lesz a baj, hogy ó, de megnőtt, bezzeg régen, amikor egész nap szopizott. :)))

2010. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szerintem ne méricskélj. Az is lehet, hogy nem éhes, csak a közelségedre vágyik, hiszen még pici baba. :)

Amíg megfelelően növekszik, nincs gond!

2010. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megpróbálom játékkal húzni a szopik között az időt, de alapvetően maradunk a gyakori etetésnél. Tegnap volt, hogy majdnem 3 óráig bírta, persze utána maradt a 2 órás időköz. :)
2010. márc. 28. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!