Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ebben a hidegben,...

Mit tegyek ebben a hidegben, hogy ne fázzon meg a pici babám, amíg a nagyobbat elvisszük és hazahozzuk az óvodából?

Figyelt kérdés
Nagyobbik gyerekem óvodás, akit reggel és délután hozok-viszek az óvodába. Gyalog megyünk mert így a leggyorsabb és legegyszerűbb. Átlagosan 25 perc az út oda és ugyanennyi vissza (és ez naponta kétszer). A kisebbik gyerekem még csak 5 hónapos és amíg nem volt ennyire hideg nem aggódtam, hogy megfázhat. A téli szünetben, a mínuszokban pár perc kintlét alatt is láttam, hogy nem tetszik neki és picit köhögött is. Nem szeretném megbetegíteni de segítségem sincs ebben a helyzetben (nagyszülők vidéken, apa hétköznap reggel 7-től délután 17-ig dolgozik, bébi sitter-re nincs pénzünk stb). A kicsire adok hosszú ujjú bodyt, tipegőt, rá egy 2 részes plüss együttest, kardigánt, vastag zoknit, bundazsákot, a babakocsiban alatta plüss takaró, felette szintén, plusz a kocsi takarója. Úgy érzem, hogy rendesen felöltöztetem. Tapasztaltabb anyukáktól-apukáktól kérdezem, hogy mit tehetnék még, hogy ne betegedjen le a pici, amíg a nagyobbat elvisszük és hazahozzuk az oviból?
2016. jan. 4. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Már órákat kibír egy ekkora gyerek kint. Fokozatosan hozzá kellett volna szoktatnod a hűvös levegőhöz. És ez nem pár perc egy nap... órákat is kint alhat babakocsiban. Semmi baja nem lesz. Én mindhárommal így tettem.

7, 12 és 16 évesek.

2016. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi ruhában Szibériában sem fázna.

Ha megbetegszik, az inkább amiatt lehet, hogy a nagyobbtól elkap valamit, amit az óvodából hazahoz. Azt pedig nem tudod megelőzni.

2016. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Senki nem a hidegtől fázik meg. Ez egy gyakori tévhit, hogy a köznyelven meghűlést a hideg okozza. Nem igaz. A vírusos fertőzést hívják köznyelven megfázásnak, meghűlésnek. És ezt speciel nem a hideg, hanem maga a vírus okozza, amit meg el kell kapni. Ha nem kapja el, akkor nem lesz beteg. Ha elkapja, akkor meg beteg lesz.

A hideg csak gyengítheti az immunrendszert, de betegséget nem okoz. Tehát hiába öltözteted fel rendesen, ha valahol valamilyen fertőzést elkap, akkor úgyis beteg lesz.

Amúgy amit leírtál, hogy abba öltözteted a picit, az bőven elég.

2016. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szeptember óta viszem a picit az oviba a nagyobb miatt, szóval naponta minimum kétszer levegőn van, plusz az egyéb sétáink (pl. hivatalban intézni való). Hozzá van szokva a friss levegőhöz, csak most ebben a nagyon hidegben köhécselt és aggódtam, hogy talán rosszul csináltam valamit. Persze az is lehet, hogy a nagyszülők, ismerősök paráztatnak be:-) Igyekszem higgadt maradni:-)
2016. jan. 4. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

#3-as nagyon jól leírta. Annyival egészíteném ki, hogy az immunrendszert az is edzi valamennyire, ha ésszerű mértékben ki van téve hőingadozásnak, azaz hidegnek és melegnek is. Ismétlem, ésszerű mértékben. Felnőtt szervezetnek is javasolják, csak ott már nagyobb a tűréshatár, ezért durvább kilengéseket is elvisel egy felnőtt szervezet - lásd szauna után jeges víz vagy hóban hempergés. vagy hideg-meleg vizes zuhany.


Serkenti a vérkeringést, nyirokkeringést is. De mondom, az utóbbi egészséges felnőttekre vonatkozik, nem betegekre vagy kisgyerekekre. Viszont kisgyerekeknél érdemes figyelni arra, hogy ne legyen túlöltöztetve. Nem a mostani -10 fokra gondolok, amikor tényleg kell a sok réteg.


Hanem arra, hogy például 25 fokra fűtött beltérben ne legyen rajta 2-3 réteg ruha, vagy aludni hűvös (18-20 fok körüli) szobában aludjon, szintén nem eszkimónak öltöztetve.


Tavasszal-nyár elején döbbentem meg azon, hogy amikor 25 fok körül volt a hőmérséklet, sütött a nap, szélcsend volt (felnőttek rövidujjúban), akkor sok kisgyereket pufikabátban sétáltattak... Az akkor egy éves lányomon rövidujjú body volt és egy nadrág és így is győztük törölgetni róla az izzadtságot.

2016. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!