Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek kb.2 év...

Anyukák, akiknek kb.2 év korkülönbség van a gyerekei között! Megviselte a nagyobbat, hogy "eltűntél" pár napra megszülni a kis tesót? Illetve hogy viselte az első nehezebb időszakot, amikor a picit kellett nagyobb odafigyeléssel gondozni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak egy "hogy ne csináld" sztorival tudok szolgálni:


A nővéreméknél 3 éves lányka mellé érkezett meg az öccse. Ők eléggé benézték, mert előtte a lányuk az ő szobájukban aludt a kiságyában, nos, a tesó érkezése így folyt:


anya kórházban 4 napig, apa elutazott üzleti útra, kislány a nagyszülőknél (anyukám pedagógusként szerette volna, ha legalább ők költöznek oda arra az időre, de a tesóm jobbnak látta, ha a lányát viszik el anyuék).


Mikor hazajött az öcsi, akkor ő került a nővéremék szobájába, a kiságyba, a nővére pedig saját kis szobát kapott új ággyal. A tesóm csodálkozott, hogy miért nem örül neki, hogy új szobája van, ahol egyedül lehet.:D


Végül, most már jobb testvérek, de az elején a nagy terrorizálta a kicsit (elvette mindenét, kinyitotta a szemét, ha aludt, stb.). Hozzáteszem, hogy a nővérem egyedül volt a két gyerekkel (a férjét nem is érdekli az egész, meg dolgozik is sokat), így ha neked támogató a párod, másként lesz minden!


Most úgy vannak, hogy a nővéremék szobájában a franciaágyon alszanak mind a négyen:) A nagy 5, a kicsi 2 éves.

2015. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Kisfiam 2éves 3 hónapos volt mikor született a húga, Ő addig a nagyszüleinél volt, egyáltalán nem viselte meg,mert szeretett már akkor is ott lenni,így a hiányomat meg se érezte,mire hazahozták mi is itthon voltunk. nagyon jó volt a kapcsolata a kistesóval, szeretgette,puszilgatta ,bevontam a dolgokba, pl odahozhatta a cumit, ellenőrizhette a fürdővizet , szoptatáskor mesét olvastam,ez nagyon tetszett neki,hogy nincs kiszorítva, nem érezte,hogy mellőzve van ,mert megérkezett a kistesó.
2015. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 év 5 hónap van a gyerekeim között.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy a nagynak hozzá kellett szoknia az új helyzethez, ami egy új családtag jövetelével járt. Az első 2-3 hónap nehéz volt ilyen szempontból, megviselte a nagyot, de aztán fokozatosan hozzászokott, most már tudja "mi a dörgés", már 1,5 a pici és a nagy már jobban tudja kezelni, pl. ha erősebben megfogja a pici mondjuk a nagy kezét akkor a nagy már tudja hogy ez nem azért volt mert bántani akarta hanem azért mert még pici stb.

Persze viták azért vannak de már néha egész szépen eljátszanak együtt.

2015. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 nap híján 2 év van lányaim között. A nagyot nagyon megviselte az új helyzet. Pedig igyekeztünk felkészíteni, sokat beszéltünk róla, hogy majd az új kiságyban fog aludni a kistestvére, és majd előfordul hogy sírni fog és akkor majd dajkáljuk, stb. Maga az, hogy eltűntem néhány napra, nem annyira viselte meg, a szüleimnél volt addig (a kórház is hozzájuk volt közel), de utána nagyon haragudott rám, és később is jellemző volt rá a testvérféltékenység. Igyekeztem minél több mindent ugyanúgy csinálni, mint előtte, rögtön hagytam apával a picit két evés között, hogy én tudjak menni a nagyobbal a játszótérre, stb. Rendszeresen előfordult az első időben, hogy bármilyen okból a kisebbel kellett foglalkozni, a nagyobb is kiborult valamin, én meg ott álltam két bőgő gyerekkel. Nagyon lassan javult csak a helyzet, most 6 és 4 évesek, és még mindig nem felhőtlen a viszonyuk, bár most már mondhatjuk rájuk, hogy jó testvérek.
2015. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
21 hónap van a fiaim között, a kicsivel 2 hétig voltunk kórházban mert korababa. A nagy nagyon anyás, nehezen viselte hogy nem voltam itthon, és látogatni is alig jöhettek mert pont beteg volt abban a két hétben. Éjjelente sírva ébredt és kiabálta hogy anyaaa, anyaaa, ezt a férjem mesélte. Amikor hazaértünk, az első pár hónapot jól viselte, mert a kicsi csak feküdt, persze sokat sírt (a kicsi), de tudtam a 2 gyerekkel egyszerre foglalkozni. Amikor a kicsi elkezdett közlekedni, és elvette, összenyálazta, ledöntötte a nagyobbik játékait, elkezdődött a balhés időszak, ez a kicsi 1,5 éves koráig tartott, szó szerint folyamatosan ölték egymást. Még sokat veszekszenek, de már eljátszanak együtt, a kicsi 1,5 éves, elkezdett beszélni, épít is, nem csak rombol, kezdenek jobban együttműködni, már csak 10 percenként verekszenek. Annyi előnyünk van, hogy a kicsi nagyon talpraesett, megvédi magát mindenütt, a nagy gyerekekkel szemben is érvényesíti az akaratát. Ugyanazok a mesék, játékok érdeklik őket, persze megy a vita hogy a Thomas vagy az Uki legyen a tévében, de mindkét gyereknek jók ezek a mesék, a kicsi "felnőtt" a nagyobbik (már 3 éves) játékaihoz, hónapok óta nem vesz semmit a szájába, szépen épít sínt, játszik a kis Lego-val, fest, még 1 éves sem volt már gyurmázott, mindent csinál amit a nagyobbik mert nem lehetett eltiltani tőle. Kőkemény az első év még akkor is ha problémamentesek a gyerekek (mi gyógytornára jártunk, hasfájósak voltak, nagyon betegesek), de utána sokkal jobb lesz. A 3 éves "nagyfiam" már nem is emlékszik arra az időszakra amikor nem volt tesója, összenőttek, mintha mindig is így lett volna.
2015. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

18 hónap van köztük. Én 1 éves korában visszamentem dolgozni pár hónapra, bölcsit nem kaptunk természetesen, mert az egy főre jutó elég magas lett ezzel a gyed+munkabérrel. Úgy tudtam csak dolgozni, hogy a nagyszülők vigyáztak a fiunkra. Egyik héten apa volt szabin vele, másik héten mama jött 2 napra, 3 nap szabi én, havonta 1 hétre pedig ment a 140km-re lévő nagyszülőkhöz nyaralni. Ő nagyon szeret a nagyiknál lenni amúgyis, nem ismeretlen neki a terep, mert pár hetes kora óta ha elutaztunk hozzájuk, akkor több napig ott aludtunk együtt is előtte.

Szóval, mikor megszületett az öcsi, annyit kértem, hogy hozzák haza nyaralásból és abban az 5 napban itthon legyen már az apjával. (Szülésig dolgoztam, kiírt napon szültem)nAmikro hazaértünk a kórházból, akkor ő várt minket haza az apjával lelakták a lakást addig mondjuk :P


Egyáltalán nem viselte meg, mégcsak nem is féltékeny. Szerintem benne nem alakult ki az, hogy a kistesó miatt lemondtam róla. Nagyon nagyon élvezi mai napig is, ha a nagyszülők elviszik 2-3 éjszakára, akkor róla szól minden.

2015. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!