Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtörtént-e már valakivel,...

Megtörtént-e már valakivel, hogy sárgaság miatt vércserére küldték a babáját? Mi történik akkor, és mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A falunkban van egy édes kislány ő akkor született mikor az én lányom ,neki vércserét csináltak és kb.1-2 hetet voltak az intenzíven,mi is ott voltunk de mi koraszülöttség miatt! Ennyit tudok segíteni többet nem ,de a kislány gyönyörű egészséges!!! :):):)
2010. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ti vagytok ebben a helyzetben? Nekünk vidéken már szinte ezt akarták csinálni, de akkor fogtam a gyereket és felvittem a SOTE-ra és ott egy doki teljesen megnyugtatott, hogy ki fogja nőni és még csak ott sem kellett maradnunk, pedig előtte 8 napot voltunk kórházba és saját fefelőségre jöttünk haza! Kérj időpontott a SOTE-n!!! Ott értenek hozzá! Most majdnem 5 hónaposak vagyunk és jól van a kicsi!

Amúgy milyenek az értékei?

2010. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vajdaságiak vagyunk... Egyik nap lemegy az érték 200 köré, majd már d.u-ra visszamegy 300 köré. Kap szurit, fény alá is teszik, plusz még gyógyszert is kap. Azt mondták szerdáig várnak, ha nem javul, akkor vércsere.
2010. márc. 26. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
minket simán hazaengedtek a kórházból, a lányom szépen szopizni kezdett és én ugyan sárgának láttam, de örültem, hogy ők nem. Aztán 6 hetesen beteg lett és éjszaka ügyeletre mentem vele, és az ügyeletes orvos is megjegyezte, hogy nem rózsás a bőre, hanem enyhén sárgás. Aztán 2 napra rá elmentünk a gyerekorv oshoz és ő is azt mondta, hogy sárga a lányom, de ne aggódjak, valószínűleg a tejemben van olyan hormon, ami nem engedi lebomlani az anyai vörösvérsejteket. Ha 4 hónaposan is sárga lenne, akkor elküld vérvételre és megnézik a bilirubin szintet. De még akkor sem mondta, hogy le kéne cserélni a vérét. Szeirntem is menj el másik porvoshoz, mielőtt beleegyezel ebbe. A mi doktornénik azt is mondta, hogy régebben ilyen esetekben a szoptatás felfüggesztését javasolták, és 1 hét alatt "kifehéredett" a gyerek, de a mai orvosok már szeretik a sárga, de anyatejes babákat :)
2010. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

14.26-os vagyok:

azt elfelejtettem írni, hogy most 15 hetes és nyoma sincs már hetek óta a sárgasának, egyik napról a másikra elmúlt.

2010. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés után egy nappal vitték az intenzívre. Rögtön azt mondták, hogy vércsere lesz. Aztán végig imádkoztam egy éjszakát a férjemmel az intenzív ajtaja előtt, de ki nem jöttek volna tájékoztatni. Másnap közölték, hogy nem kell a vércsere, de nagyon súlyos a gyerek állapota, lehet, hogy nem fog járni, vagy látni, a többit már nem is fogtam fel. Inkubátorba tették, infúzióztatták, antibiotikumot adtak neki és alul-felül ment a kék fény. És nem hagyták szoptatni. Így telt el 3 nap, a 4. napon hagyták megszoptatni már. Onnantól kezdett javulni. A 8. napon engedtek ki minket, semmit nem mondtak, hogy miért volt ez vagy hogy mi történt. Persze a kislányom már lassan 2 éves és szalad és persze tisztán lát. A második babám is hamar besárgult, de itt már résen voltunk, rengeteget itattuk és szinte állandóan szoptattam, így még a kék fény sem kellett. Tudom milyen rossz, kitartást kívánok. Különben amikor én voltam bent a kislányommal, akkor mondta a védőnő rokonom, hogy az ő ismerős gyerekének csináltak vércserét többször is, és meggyógyult, makk egészséges kisgyerek lett belőle.
2010. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád,és mennyi ideje sárga?
2010. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
március 14-én született, és 17,-e óta sárga.
2010. márc. 26. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok és nekem 2* volt emiatt születésem után vérátömlesztésem.
2010. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy ilyen hamar vérátömlesztés kellene,az én fiam kb.1 hónapig volt sárga,most 2 éves,semmi baja.Szerintem is kérdezz meg másik orvost is!
2010. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!