Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forgatja babátok a csuklóját?...

Forgatja babátok a csuklóját? Olyan mintha leakarna tekerni valamit v mintha motorozni akarna. + Nektek is ki be csukogatja az ujjacskáit? Mint mikor a nagyobb babák integetnek?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos
2010. márc. 26. 18:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Jaaaj,már én is akartam ezt kérdezni,hogy normális-e,az én kisfiam hónapok óta csinálja,már 8,5 hónapos,de amióta fogno tud már tuti csinálja:)))És egyfolytába,ha nincs valami a kezébe akkor "szerel"...szerinted normális ez???vagy miért csinlják?Bocsi,hogy belekérdeztem..
2010. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is csinálja, olyan, mintha motorozna :-)

szerintem ez teljesen normális, rájött, hogy a csuklóját külön is tudja mozgatni, és szerintem nagyon édes :-D

2010. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy normális, mert az én lányom is csinálta. Szerintem minden baba csinálja. De, hogy miért? Gondolom a finommotoros képességek "előkészítése" miatt.
2010. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7 hónapos és nem akarlak titeket megijeszteni, de a neurológusunk szerint nem normális ez a motorozás. Nálunk úgy néz ki, hogy háton fekve amint elejti a játékát nem keresi, hanem elkezdi tekergetni a csuklóját és a lábfejét is. Sokszor ezzel szórakoztatja magát akár percekig is.

A neurológus elküldött pszichológushoz, aki korai fejlesztőt javasolt.

A védőnőm szerint viszont több ilyen baba is van és nem kell vele foglalkozni, majd kinövi.

Úgyhogy nem tudom mit tegyek :( Remélem ír még valaki, akinek van tapasztalata. Esetleg kinőtte a babája...

2010. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Ja egyébként normális 4 hónapos kor körül, de 6-7 hónapos korára már nem kéne (a neurológus szerint). Előző voltam.
2010. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Az én lányom kinőtte. Már 3 éves és kutya baja, nem kellett neurológus. Soha egy percig sem fordult meg a fejemben, hogy ez a "motorozás" kóros dolog lenne, hiszen tényleg szinte az összes környezetemben lévő baba csinálta egy ideig.

2010. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor most mit tegyünk?Egyébként én is gondoltam már rá,hogy valami pótcselkvés neki,mert csak akkor csinálja,ha üres a keze,de akkor egyfolytába....na majd én is rákérdezek a védőnőnél...de remélem csak valami átmenet,de amint írtam nálunk ez már 4-5 hónapja megy...

2010. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Jaj, nem ezért vittük neurológushoz, hanem mert balra tartja a fejét. Kiderült, hogy hipotón. Akkor látta a motorozást és nem tetszett neki.

18:42-es

2010. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nekem kb. 5 hónapos korában kezdte el csinálni.Azt azonban hozzá teszem, hogy nekem már keresi a játékát ha nem találja.
2010. márc. 26. 19:04
 10/32 A kérdező kommentje:
Akkor ez csupán pótcselekvés lenne?Én is rengeteg babát láttam aki csinálta.Na most én is oda vagyok.Azt hittem ez normális.
2010. márc. 26. 19:07
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!