Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forgatja babátok a csuklóját?...

Forgatja babátok a csuklóját? Olyan mintha leakarna tekerni valamit v mintha motorozni akarna. + Nektek is ki be csukogatja az ujjacskáit? Mint mikor a nagyobb babák integetnek?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos
2010. márc. 26. 18:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Tisztelt Doktornő!

8,5 hónapos kisfiam kb.4 hónapos kora óta csavargatja kis csuklóját körbe,és az ujjait nyitogatja-csukogatja közben,azután szeretnék érdeklődni,hogy ez normális tevékenység-e az Ő korában vagy valamilyen pótcselekvés ez nála.Ha játszik vagy valami a kezében van akkor nem csinálja,de egyébként igen.Azt megfigyeltem nála,hogy nem elérni akar vele valamit,csak úgy alapon csinálja.Aggódjak emiatt?

Válaszát köszönöm,egy aggódó anyuka.

Kedves Anyuka,


az, hogy a kicsi nézegeti, csavargatja a kezét, teljesen normális jelenség akkor, ha más dolgok is érdeklik, ha más tevékenységeket is végez. Ha semmi mást nem csinál, csak ezt, ha figyelme, érdeklődése nem kelthető fel, akkor érdemes szakemberhez fordulni. D. Stern: Egy baba naplója című könyvéből részletesen megismerhető, a kisgyermek életének bontakozó világa, az, hogy a picik saját testük, és más észleletük segítségével, hogyan ismerik meg környezetüket.

Janda Zsuzsa

tegnap, 13:54


Szia.Írtam egy pszichológusnak a neten,itt látod mit írtam neki és mit válaszolt.

Ma voltunk a védőnőnél

Ő is azt mondta,hogy ez teljesen normális,ne aggódjak!Okot sajna nem mondott..kérdeztem külön,hogy nem-e vmi pótcselekvés nála,de azt mondta,hogy elég baj lenne ha már nálunk ilyeneket csinálna a gyerek(értve itt,hogy norm.családi háttere van.).

Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólást és az alapos utána járást.

További szép napot.

2010. márc. 30. 16:20
 23/32 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy nem akkor csavargatja mikor nézegeti a kezét, hanem nálunk teljesen másfelé néz közben. Úgy néz ki nem tudatosan csinálja, hanem mint egy rossz reflex (azt hiszem tik-nek hívják).

Véletlenül kiesik a kezéből a játék és nem keresi akkor sem ha a testére esett, hanem elkezdi csavargatni a csuklóját.

Szerintem ez egyáltalán nem jópofa.

Másnál is így megy a csavargatás? Én aggódom.

2010. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Én éppen azt találtam, hogy 6 hónapos kor környékén teljesen normális a csukló csavargatása,ha nézi, ha nem.

Én már nem aggódom ezen, majd elmúlik mind minden más.Most ez köti le.Bár nálunk nézegeti közben a kezét.Amikor forgatja v csukogatja ki be az ujjacskáit.

Nyugi,nincs baj.

Különben mikor kiírtam a kérdést és csak azért tettem, mert szerintem is jópofa mit ki nem találnak,hogyan fejlődnek.Aztán meg jött az aggódás.

2010. márc. 31. 08:31
 25/32 anonim ***** válasza:
Istenem, na aggódjatok már ezen. Higgyétek el ,hogy ha pár hónap múlva ezt visszaolvassátok, csak nevetni fogtok magatokon. Ez teljesen normális dolog. Nem kell a piciket a felnőttekhez hasonlítani, ez nem tikk!
2010. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező mi lett a babával?

Nálunk is tekergeti a kezeit. 8.5 hónapos

2022. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Sziasztok, valaki megirna mi lett a babucival?


Aggódó anyuka

dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
Sziasztok. Kedves anyukák valaki tudna írni választ végül hogy alakult ? Várjuk a választ köszönjük szépen
márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
28as 27es vagyok, nálatok is nyitogatja a tenyerét a babuci?
márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Szia , igen nyitja és csukja az ujjait és közben forgatja a csuklóját amikor nincs a kezében valami, nem tudom mi ez, lassan 7 hónapos ,kerestem én is magyarázatot de nem találtam. Nálatok mi a helyzet ?
márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!