Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 évnél idősebb gyerkőcök...

3 évnél idősebb gyerkőcök szülei, akik baba korban az "Aludj jól gyermekem" módszert használtátok, jó alvók maradtak, vagy újra vannak alvásproblémáitok?

Figyelt kérdés
7 hós lányommal gondolkodom, hogy kipróbáljam-e, mert már nagyon kipurcantam az éjszakázásoktól (van egy 2,5 évesem is, aki kezdettől jó alvó). Viszont nem minden "tetszik benne", túl drasztikusnak érzem, továbbá az ismerőseim, akik alkalmazták, arról számolnak be, hogy bár kevesebbszer, de még mindig ébred a már közel 3 éves gyermekük.
2010. márc. 26. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bocsi de milyen módszer ez?

Nekem is rossz alvó babáim vannak:-(

2010. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elmondanád,hogy mi ez a módszer?? Én este mesét olvastam, és énekeltem, sziapuszi és aludtak.
2010. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bár nekem még csak 1 éves a kislányom, de csak ajánlani tudom. Én is hónapokig gondolkodtam, hogy mi legyen, de végül belevágtam, mert már teljesen kivoltam én is és a pici is az alvatlanságtól. Bár én fokozatosan csináltam. Első pár nap még kivettem mindig, de egyre hosszabb idő után. Majd amikor már azt kezdte megszokni már nem vettem ki csak odamentem hozzá. Ma már csak beteszem az ágyba, kimegyek a szobából és már alszik is. Kb. 2 hét volt nagyon nehéz, de tudtam, hogy ezt meg kell tennem. Azóta is áldom az eget, hogy kitartottam és nem adtam fel bármennyire is szenvedtem, hogy a kicsim sír.
2010. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első kettőnek: Sajnos ezt a módszert itt nem tudom összefoglalni, de a Google-ba ha beírjátok, kidobja a könyvismertetőt garantáltan. (Aludj jól gyermekem).


Utolsónak: Mennyi idős volt a babád, amikor csináltátok?

Nálunk az esti elalvással nincs gond, éjjel ébred, legjobb esetben 2,5 óránként, ilyenkor cicivel altatom vissza, és ez viszonylag gyorsan meg is van, csak nekem már túl fárasztó, főleg, ha óránként kel, mert nem alszunk egy ágyban, én úgy nem tudok aludni...


Tényleg 2 hét volt? Én félek ettől a sírni hagyástól, mert a nagy lányom is fel fog ébredni, hiába van másik szobában...

2010. márc. 27. 22:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Olyan 6-7 hós lehetett, már nem emlékszem rá pontosan. Nekünk 2 hét volt, de a leghosszabb sírása is 45 percig tartott. Utána mindig elaludt és ez napról-napra kevesebb idő volt. Tudom, hogy félsz, hogy ha hagyod sírni akkor ártasz neki, ezen én is örlődtem hónapokig, de utólag azt mondom, hogy hülye voltam, hogy nem tettem meg hamarabb.
2010. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó kételyem, hogy vajon felismerem-e, ha tényleg valami baja van és azért sír, hiszen most táplálom hozzá, és bizony volt már, hogy görcsölt a hasa egy-egy új étel miatt, amit nem bír, illetve még mindig érzékeny, ha én eszem valami olyat, amit nem bír...
2010. márc. 28. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 10 hónaposan csináltam végig, 3 nap után átaludta az éjszakát.Most 13 hónapos, azóta is alszik éjjel. Nekem a védőnő ajánlotta a könyvet, ő mondta, hogy a legidősebb kislány aki végigcsinálta ezt a módszert most ment iskolába az ősszel, nem okozott nála semmi problémát, azóta is alszik éjjel.
2010. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is ki szeretném próbálni, de az én 8 hós fiam feláll és a rácsba kapaszkodva üvölt. Előbb-utóbb visszafeküdne magától?

Bocsi h. nem a kérdésre válaszoltam, csak épp most vagyok én is nagy dilemmában.

2010. márc. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én szívesen elküldöm, akinek kell, megvan, bár szerencsére nekem nincs rá szükségem, a fiam egy angyal, nagyon jól alszik:D
2010. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos gyerkőcöm most kezdi el a felállok a kiságyban, felülök és üvöltök, ahelyett, hogy aludna, eddig szépen elaludt, egész pici korától kezdve megvolt az altató dalocska. No ma meghallja a dalt és már üvölt is még a kiságyba se tettem bele. Való igaz első nap 1 óra üvöltés volt, második nap fél óra, aztán 15 perc, mostmár 5 perc sírás után magától alszik el. Ehhez nem kell könyv, az idegeim nem bírták, hogy állandóan letettem vízszintesbe és már bőgött is, 25-ször felemeltem, visszatettem, nyugtatgattam és rázendített. Azt vettem észre minél jobban nyugtatom vízszintesben, annál jobban ordít. Így inkább kimentem hagytam picit sírni, egyre hosszabb idő után mentem vissza, mert le kellett kint nyugodnom, hogy nem bírok vele, kész végem van, aztán csak elaludt. Remélem hamar leszokik eme hóbortjáról. Kitartást mindenkinek.
2010. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!