Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki mindig is csak...

Van olyan, aki mindig is csak egy gyereket szeretett volna?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Később ez változott? Nekem ugyan még nincs, de én mindig is egy gyerekben gondolkoztam. Ennek rengeteg oka van. Többek között a lakás is, mivel 4 embernek már szűkös lenne. Aztán ott vannak az anyagiak. Inkább adjak meg egy gyereknek mindent, minthogy esetleg nélkülözniük kelljen. Másrészt meg, 2 gyerekért 2 különböző helyre menni, különböző időpontokban - ez a mai munkahelyek mellett elég nehéz. Véleményeket várok a témában.
2016. jan. 14. 11:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

igen, én mindig annyit szerettem volna. nehezen jött össze az első (vetélés, egyebek), de egyébként is így terveztük. Mondhatnék most indokokat, de mindenre lehetne kivételeket felhozni és "de"-vel érvelni rájuk (pl. miért kellene nekik mindent megadni, meg ilyesmi válaszok, lásd itt is). Aki szeretne többet, úgysem gondolkodik kifogásokban, hanem megteremti a dolgokat, vagy nem.


Én pl. örülök, ha ezt az egyet tudjuk megfelelően iskoláztatni, jó helyre járatni egyetemre, a lakásunk is picike, szeretnék visszamenni dolgozni is, mert szeretem, amit csinálok. Egy gyerekkel az élet kevésbé változik meg, mint kettővel, a férjem nem érzi önmagát elég fiatalnak még egyhez, stb.


De, valójában persze ez mind igaz, viszont mi érzésből eleve egy gyerekesnek tartjuk magunkat.:)


28N, 36F

2016. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó, nagyon igaz, amiket leírtál. Csak kíváncsi voltam, más aki egy gyerekben gondolkodik, annak mi az oka. Ennyi.
2016. jan. 14. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!