Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki több gyereke...

Van itt olyan aki több gyereket szeretett volna, de olyan borzalmas élmény volt az első szülés hogy egyke maradt a baba?

Figyelt kérdés
Eddig úgy gondoltam hogy egy szülést még talán kibírok, mert előtte nem tudom milyen és ott meg már úgysincs visszaút. Még egy gyerekünk sincs, de párom ma úgy jött haza hogy hármat akar. Leszögezném nem az új szocpol miatt. Kettőben "egyeztünk meg", :D Csak felkerült bennem hogy mi van ha nem merem bevállalni a másodikat? Vagy ilyen nincs?
2016. jan. 10. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem pont így voltam ahogy írod, de leírom.

Mi eleve többet terveztünk, az első szülés előtt nem féltem. Tudtam, hogy fájni fog, meg előttem nagyon sokan kibírták már. Na aztán szülés után még a szülőszobán mondtam a férjemnek, hogy én soha többet nem szülök, ha kell neki másik gyerek, akkor azt más nőtől kérje.

Aztán az idő múlásával a szülés miatti "sokk" vagy nem tudom hogy nevezzem elmúlt, tudom, hogy megérte a lányomért. Megtenném újra a következő gyerekért is, de már eleve félek a következő szüléstől, mert tudom mi vár rám.

(Mellékesen: Szerintem nem érdemes azon vitázni, hogy hány gyerek legyen végül. Most van egy, eltervezitek a következőt. Aztán rátérhettek az azutáni gyerek kérdésére stb. Azaz mindig a következőt kell tervezni, nem a következő kettőt/hármat.)

2016. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább a mai borzalmas egészségügy és általános helyzet riaszt el.
2016. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én féltem az első előtt is nagyon. Maga a szülés nem volt vészes, a fájdalom, gátmetszés stb, de a külső tényezők (ügyeletes doki, szülésznő hozzáállása, a kórházi rutin, leszíjazták a lábam stb)nagyon megviseltek, ezért nagyon elzárkózom az újabb szüléstől, pedig három gyereket szerettem volna mindig. Férjem unszolására két év után beszéltem erről az orvosommal, aki az ügyeletes doki miatt alig ért be a szülésre. Ő nagyon biztat, hogy a következő nem lesz ilyen, ha rajta múlik, segít mindenben, az elejétől a végéig velem lesz, beszéljük meg, hogy mi volt a gond ezelőtt, mit szeretnék máshogyan, de őt nagyon bántaná, ha emiatt nem vállalnánk több gyereket, szülészként ez az egyik legnagyobb kudarc, ami érheti az orvost, hogy úgy sikerül egy szülés, hogy többet nem mer szülni a nő. Nem tudom, hogy mi lesz. Nagyon szeretnénk gyerekeket, de még egy olyan szülést nem bírnék ki lelkileg.
2016. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Még nem telt el sok idő, ~4,5 hónap, de jelenleg azon a véleményen vagyok, hogy soha többet.

Horror volt az egész, majdnem mindketten ott maradtunk.

A sérülések miatt a szexuális életem, mint olyan, nem létezik. Kívül feszül fáj, belül érzéketlen.

Intim torna, TENS... remélem, egyszer helyrehoznak.

2016. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem a szülés, a terhesség vége volt lelkileg nehéz. Azóta én sem tudtam magam rászánni a következő babára. :(
2016. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is a terhességeim miatt nem lesz több gyerekem. Az első terhességembe nagyon beleéltük magunkat, 9 hetesen vége is lett.:/ Aztán kivizsgálásokba őrültünk bele majdnem, hiszen az orvosok nem segítettek, mindent mi szerveztünk és fizettünk. Aztán ismét terhes lettem, ott volt minden: amniocentézistől elkezdve a vérzésig, minden nap szurit kaptam 9,5 hónapon át, kirúgtak a munkahelyemről, meghalt az imádott nagypapám, és ezek még csak azok, amikre vissza tudok emlékezni...


Szerettünk volna több gyereket, de be kell látni, hogy ez nem megy mindenkinek. Nekünk nem megy.:)

2016. jan. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hűha! Nem ilyen válaszokra számítottam. :( Nagyon szomorú dolog ez, ezért"fogy a magyar".
2016. jan. 11. 10:24
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
6-os: te kozben megszultel? Tegnap meg 31 hetesnek irtad magad.
2016. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
A szocpol miatt?! Nagyon ostoba férjed lehet... előbb TÁJÉKOZÓDJON as feltételekről - vagyis azok MEGSZEGÉSÉNEK következményeiről -, aztán akarjon bmit is.
2016. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Szövegértés?! :D
2016. jan. 12. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!