Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt aki nagyon szeretett...

Volt aki nagyon szeretett volna gyereket de szoptatni nem akart?

Figyelt kérdés

Ez változott? vagy hogy csináltátok?

Vitát nem akarok, csak egy érdeklődő kérdés.


2014. máj. 29. 11:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem változott. Mióta élek utálom ha bárki is bármilyen céllal a mellemhez vagy a mellbimbómhoz ér, idegbeteg leszek tőle. Ennek ellenére 3 hónapot végigszenvedtem a szoptatással, csak hogy a babának addig is jó legyen. Utána cumizavaros lett mert nem volt elég a tej, de őszintén nem bántam, örültem hogy addig is kitartottam.
2014. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem szoptatni. Furi hogy a gyermekem szájában van a mellbimbóm :). Mégis ez a természetes. De legyőztem magam és szoptattam mert közben tudtam hogy ez a legjobb neki.

Biztos te is ezt fogod tenni :)

2014. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság nekem nem is a szoptatással van bajom. hanem azzal hogy mennyire kell figyelni az evésre. ezt meg azt nem ehetek, meg nem elég vitamint és ásványi anyagot viszek be, akkor elvileg a tejem is szegényebb lesz. és ez engem kicsit nyomaszt. tehát ha olyan lenne mint a terhesség, hogy nem baj ha nem ettél kálciumot, a baba megkapja a maga kis adagját, mert elveszi, de a szoptatásnál úgy tudom nem így van.
2014. máj. 29. 11:48
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sokan vannak így vele, de a többség azért erőt vesz magán, és rendszerint rájönnek, hogy nem is olyan szörnyű. :) Én is rosszul voltam a szoptatás gondolatától is, aztán amikor megszületett az első gyerekem, teljesen természetessé vált. 1-1,5 évig szoptattam őket minden különösebb lelki probléma nélkül.
2014. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, én a nyers húson kívül mindent ettem. Az első hónapokban kerültem a babot és a kaposztát, de fél éves koruk után azokkal sem volt baj.

Persze vannak allergiás babák, akiknél vigyázni kell, de a többség nem igényel különleges táplálkozást.

2014. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha azért nem akarsz szoptatni, mert az nyűggel és odafigyeléssel jár, akkor még ne akarj gyereket. Az a legkevesebb gond vele, hogy oda kell figyelni arra, hogy mit eszel. Azt hittem magával a szoptatással van bajod. Nekem is volt, és nem is szoptattam. Van ilyen.
2014. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Én akartam szoptatni egészen addig míg meg nem szültem,és rájöttem,hogy az milyen.Nem is volt sokáig tejem,hála Istennek.Legközelebb ha lenne tesó,szerintem nem is szoptatnám,csak lefejném és úgy adnám neki,ameddig van,de biztos kapna tápszert is.Szerintem borzasztó a szoptatás,irigylem aki szereti,de nekem nem ment.
2014. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló :) gondoltam hogy lesznek ilyen válaszok, de megértem. hát már visszacsinálni nem tudom a dolgot, 29hetes vagyok. és természetesen odafigyelek majd, valószínűleg nem vagyok tisztában azzal hogy mekkorát fordul majd az életem. baba előtt cigiztem és meló+pihenés+cigi+kávé miatt volt hogy naponta csak egyszer ettem. mióta terhes vagyok nem cigizek és eszek rendesen, naponta 3-4-5x is. tehát ezen tudtam változtatni akkor majd a szoptatásnál sem lesz nagy gond, csak első babám, és kicsit parázok tőle :)


köszi a többi választ is.

2014. máj. 29. 12:02
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Hú, akkor nem szóltam. Amúgy sem bántásból írtam, csak hát furcsa ha valaki a legkisebb problémán agyal. Mint a múltkor egy kérdező, akinek az volt a legnagyobb félelme, hogy szülés után vérezni fog. Ezek a gondok visszanézve eltörpülnek sajnos, és a keményebb dolgokra kell felkészülni lelkileg. Ha meg már ilyen szinten életmódot tudtál váltani, akkor ezzel sem lesz gondod. Nagyon nem kell odafigyelni. Nyers hús, nyers tojás a tiltott, a többi meg majd kiderül. Nem kell lemondani semmiről, ki kell tapasztalni, hogy mit bír a baba és mit nem. Mert lehet, hogy neki épp a krumplitól fog fájni a hasa, mert nem bírja a keményítőt. Csak akkor fogod tudni, ha megtapasztalod. Ugyanaz, mint a hozzátáplálás. Ha csak azért nem adnának a babának ételt, mert talán megfájdul tőle a hasa, akkor szinte semmit nem ennének a gyerekek. Szerintem.
2014. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem adja majd magát a helyzet. Én figyeltem, mit eszek, igyekeztem kerülni a puffasztó ételeket, mégis hasfájós volt a babám. A férjem egyszer csinált isteni finom ivólét körte-alma-szőlő-narancs mixből. Szegény lányom utána 3 órán át görcsölt megállás nélkül, pedig nem volt 1 dl, amit megittam belőle. Ezután azt mondtam, soha többet, majd meglátod te is, mennyire semmiség lesz odafigyelni, ha már voltál úgy, hogy a gyereked órákig kínlódott te meg ott bőgtél felette.
2014. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!