Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van köztetek olyan anyuka,...

Van köztetek olyan anyuka, akinek kicsi lett a korkülönbség a gyerekek között? 1 év körül? Milyen az élet így?

Figyelt kérdés
Nekem van egy nagyobbam, ő 5 éves, a kicsi 8 hónapos. Gondolkozunk, hogy elkezdünk próbálkozni baba ügyben, mivel a második is évekre sikerült. De felmerült bennem, mi van, ha egyből sikerül?

2013. márc. 27. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az ikerfiaink 22 hónaposak, az öccsük 9 hónapos és április közepére várjuk a 4. fiunkat :-). Nem mondom, hogy egyáltalán nem nehéz, főleg ha az összes nyűgös, de nekünk nagyon jó így :-). Mindig is nagy családot szerettünk volna és majd később még mindig szeretnénk kistesót nekik :-) Szerintem jót tesz nekik, hogy kicsi a korkülömbség, mert sokkal önálóbbak, mint az ismerőseink gyerekei. Ők " rá vannak kényszerítve" az önállóságra. Pl. Ha megyünk sétálni az ikrek fölveszik a cipőt és a kabátot amég én a kicsit öltöztetem. Aztán én már csak összehúzom a kabátot és cipőt kötök. Máshogy nem tudnám megoldani. Azért is jó, hogy kicsi a korkülömbség, mert így nagyon jól eljátszanak és sokat tanulnak egymástól. Ugyan abban a korban vannak és az érdeklődésük is kb ugyanaz :-) Nekünk tökéletes így :-). De ha van vmi kérdésed szívesen válaszolok. Ilyenkor apával játszanak én pedig pihenek :-)
2013. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim közt 13 hónap a korkülönbség. A fiam áprilisban lesz 3 éves, a lányom májusban 2. Nagyon nehéz, nagyon rosszak, nem fogadnak szót, már nem tudom mit csináljak, az idegrendszerem már teljesen padló van. Nagyon gondold meg, az ilyen kicsi korkülönbséget, ha nem tündéri nyugodt gyerekeid vannak, akkor nagyon ki lehet készülni.

Szerintem 3 év az ideális korkülönbség.

2013. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 év van a gyerekek között, az eleje pokol volt és az számított sikeres napnak, ha estére teljes volt a létszám maradandó sérülések nélkül, ellenben utána már nagyon jó. Most kisiskolások, már nem bántam meg a kis korkülönbséget.
2013. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első: le a kalappal. Tényleg kicsi korkülönbség van a gyerekeitek között. Nagy segítség lehet a férjed! Nos, nálunk csak az a baj, hogy a férjem külföldön dolgozik, havi 1szer jár haza egy hosszú hétvégére. Bár ha belegondolok, talán ez is besegített abba, hogy sokára fogant meg a kicsi. :)

Egyszóval nincs segítségem.

De ahogy belegondolok, vágyom egy babára.


A nagyobbik fiam önálló, mindig arra neveltem. A kicsi nyugodt természet, csak akkor sír, ha már nagyon fáradt vagy nyűgös. A nagy akkor sem kel fel éjjel, ha a kicsi sír. Nem panaszkodhatok rájuk :)

2013. márc. 27. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
szia. nálunk 2 év 8 hónap van a két gyerkőc között, lányom 3,5 éves fiam 1 éves. az eleje nagyon nehéz volt mert féltékeny volt a lányom a kistesóra. De mostmár én is szeretnék még egyet, hogy kicsi korkülönbséggel. Bár nagyjából 2 éves lenne a fiam mire megszületne a tesó
2013. márc. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Köszi. Szerintem ti is nyugodtan válalhatnátok még eg babát, mert ahogy leírtad a gyerekeidet, ők is nyugodtak és rendesek szóval nem hiszem, hogy nagy gond lenne. A férjem elég sokat dolgozik, hogy a gyerekeknek mindene meglegyen és sokat is utazik, bár próbálja úgy csinálnia, hogy ha el is kell mennie, akkor csak egy-két nap legyen :-) Azért mindig sokat segít, most is beválalta, hogy felkelti és felöltöztetti őket én addig pihenek utána etettem a kicsit és majd együtt játszunk a kicsikkel :-) Most, hogy már a terhesség vége felé vagyunk egyre többet segít :-). Anyósomék a szomszédban laknak, az én szüleim pedig pár utcával arrébb. De nem nagyon szeretem igénybe venni a segítségüket, mert nem nekik szültem, mi szetetnénk mindent megoldani. Inkább ha átjönnek csak nagyszülőnek kelljen lenniük és játszannak a kicsikkel mi meg majd csináljuk a többit :-)

2013. márc. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mi apósomnál élünk, sajnos mostanában sokat van kórházban. Épp 2 napja került be és egy hajszálon függött az élete. Ő segített eddig pár dologban, pl elvitte a nagyot oviba, bevásárolt. Ezután hogy lesz, nem tudom.

Anyósomat nem ismerem, régen meghalt szegény.

Apám szintúgy.

Anyukám lakik itt a faluban, de neki meg olyan munkája van, hogy éjjel nappal dolgozni a kell, alig van egy kis szabadideje.

Én is úgy vagyok vele, hogy magamnak szültem őket, nem fogok segítséget kérni. Csak ha nagyon nagyon muszáj.

No, majd látjuk, mikor költözik le hozzánk az a kicsi lélek :)

2013. márc. 28. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbam 6 éves, a kicsi 10 hónapos lesz hétfőn. 8 hetes kismama vagyok.

Kb ugyanaz a helyzet, mint nálatok, de mi az első perctől nem védekeztünk, mert kis korkülönbséget szerettünk volna, és a nagy után is szinte rögtön elkezdtünk próbálkozni. A korkülönbség is mutatja, hogy évekig hiába.

Ha azonnal sikerül is, 1,5 év lesz a gyerekek között, nem 1, ott még sokat számít az a fél év.

2013. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mártika85 válasza:
74%
Nos akkor itt egy remek példa, igaz a szüleim már nem élnek de ennél nagyszerűbben talán nem is történhetett volna. Köztem és a nővérem között 14 hónap van és ennél csodálatosabb gyermekkort és életet aligha kívánhatnék. Hozzáteszem sosem voltunk gazdagok sőt.. De valahogy a kis korkülönbség miatt a legjobb barátnőm a testvérem, iskola és ovitársam volt. És most hogy felnőttünk úgy érzem ő a másik felem.
2013. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!