Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is vette a babátok...

Nektek is vette a babátok hangisan kicsit nehezebben a levegőt?

Figyelt kérdés
8 hónapos a fiam. Ma azt vettem észre, hogy kicsit hangosabban vette a levegőt és nehézkesen. Mint amikor elfáradunk és nehezen vesszük a levegőt. Este vettem észre rajta. A kedve jó eszik is rendesen.
2016. jan. 14. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babámnak, mikor ilyen volt, hörghurutja volt. Persze ez nem azt jelenti, hogy a tiednek is bármi baja van. Holnap azért figyeld meg, hogy elmúlt-e.
2016. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, nem akarlak megrémíteni, de rengeteg a kruppos gyerek, most van a fő szezonja.

Nehéz légzés és ez főként éjjelre tehető, amikor már alig kap a kicsi levegőt.


Csak elővigyázatosságból: ilyenkor rögtön jéghideg folyadékot kell vele itatni és hideg levegőre vinni (van, aki a hűtőajtót nyitja rá), nem vicc. Nagyon ijesztő egy picinek, hogy nem jön rendesen a levegő, még jobban bepánikol. Első kruppnál mindig kórházba kell menni, megfigyelik a babákat pár napig. Nekem is egy rémálom volt, csak azért szólok, mert a kislányomnál is így kezdődött, hogy az esti fürdetésnél már furán vette a levegőt meg elég ilyen ugató, szamárköhögése volt. 2x jött elő a krupp, mind a kétszer hajnal 1-kor, a kórházban mondták, hogy nem tudták még kideríteni miért, de hajnal 1 körül jön elő a legtöbb kruppos roham.

2016. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyen jó hűvös a szobájában, inkább takard be duplán, vagy öltöztesd jól be. Ne haragudj, tényleg nem akarlak ijesztgetni, de amit leírtál, az nagyon krupp jellegű.
2016. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fiam krupos, szóval szokta úgy venni a levegőt. De az amit leírsz még nagyon sok minden lehet.


Igen, jó neki a hideg levegő, de hideg víz? Már bocs, de egy ekkora baba még a tiszta szoba-hőmérsékletű vizet sem nagyon issza, főleg, ha anyatejes. Nem beszélve arról, hogy a hideg víz ronthat a dolgon, főleg, ha gyulladás is van a háttérben.

2016. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet igazad van, mert én annyira pánikban voltam, hogy a második kruppnál sem itattam vele hideget, viszont nekem a Heim Pálban mondták, hogy ilyenkor ha tudom, itassam hideg folyadékkal, mert az is némileg csillapítja a duzzanatot.

Távol álljon tőlem az ijesztgetés, remélhetőleg más van a háttérben, csak a mi környezetünkben annyira sok a kruppos baba, én örültem volna, ha valaki tájékoztat erről, mert nekünk az első ilyen egy rémálom volt.

2016. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg hideget kell itatni vele, hiszen a gyulladást a hideg kicsit visszahúzza.


Kérdező: éjjel figyeljetek, jó eséllyel kruppos rohama lesz. Ugató köhögés, esetleg hányás is kísérheti. Ha így lenne, akkor azonnal kórház!

2016. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már az ilyesztegetésnél tartunk:


Azért azt is írjátok le, hogy a krup nem csak éjszaka van! Hanem egész nap, ugató köhögés, zihálás, fulladás lehet nappal is a fiam akiről írtam 6 hetesen délután 3 órakor fulladt be egy sima ásítás közben, újraélesztés, aztán még én reagáltam túl, be se vitték a kórházba, másnap este vittem be, mert este és egész nap zihált, fulladt, aztán egy hét múlva hazaküldtek, hogy nem tudják mi baja... Kösz. És még én reagáltam túl, hogy mentőt hívtam... Pedig megvolt a jellegzetes "fulladás után hidegre víve jobban levés", csak mivel még azt sem tudtam mi fán terem a krup nem eset le a tünet és sajnos nem is mondtam az orvosoknak. :( De mostmár tudom, hogy az volt, pedig annyi idősen ritka.


Legutóbb december elején volt 1 hétig beteg, de vettem hideg párásítót és sószobát csináltam a hálószobából, a hőmérsékletet levettem 20,5 fokra a lakásban, többet szellőztettem, és sokat mentünk a levegőre. Szerencsére 6 nap alatt elmúlt és nem lett náthás, vagy hasonló csúfság.


De Mint írtam a zihálás bármi lehet. A fiamnak szokása a kórházi móka óta, hogy "hangosan veszi a levegőt", mint egy rossz duda, be és kilégzésnél, mintha zihálna, aki nem ismeri mindig azt hiszi fullad. Szóval ne gondoljunk már mindig rosszra!

2016. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor olvass figyelmesebben! Senki nem akart ijesztgetni, csak felkészíteni egy 8 hónapos kisfiú anyukáját arra, hogy akár ezzel is számolhat és nem árt tudni, hogy ilyenkor mi a teendő.

A kruppnak nagyon sok fajtája van, van, akinél enyhén, van, akinél nagyon súlyosan jön elő, ez gyereke és vírus válogatja.

Amit a kérdező leírt, nekem egyből a krupp ugrott be, ami mostanában tényleg jellemző és tele vannak kruppos 2 év alattiakkal a kórházak. Én nagyon is örültem volna annak idején, ha az első nehéz légzés után ilyet olvastam volna.

Az én kislányom is alig kapott levegőt, de ahelyett, hogy friss, hideg levegőre vittem volna, még feltekertem a fűtést és jól betakartam.

2016. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére éjjel nem volt semmi gond. Eddig még ma sem vettem észre, hogy nehezebben venné a levegőt.
2016. jan. 15. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!