Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ettől nehezebben...

Valóban ettől nehezebben szokik majd be később közösségbe, vagy hátránya lesz ebből?

Figyelt kérdés

Tegnap összetalálkoztam egy ismerős anyukával egy nagy bevásárlóközpontban. Ő a gyerekével volt (nagyobb mint az enyém, kb. 2 év körüli), én egyedül (nekem 7 hónapos a babám). Kérdezte, és mondtam neki, hogy egyelőre nem szívesen viszem be ilyen helyre, mert nem szereti, türelmetlen, nyűglődik, melege van (ugye kintre jól be van öltöztetve, bent meg lehet sülni...). Ezért nem szívesen teszem ki ennek ha nem muszáj, inkább olyankor megyek nagy bevásárlásra, ha rá tudom bízni a férjemre, vagy valamelyik nagyszülőre, kisebb bevásárlást persze elintézek vele, de minek nyűglődjön bent a tömegben szegény fél órát, órát, ha otthon is lehet nyugiban ez alatt.

Az ismerős anyuka ezt nagyon helytelenítette, azt mondta, ők kezdettől fogva vitték ilyen helyekre is a babát, és hogy majd meglátom, hogy nehezen fog közösségbe szokni, és hogy az ő fia milyen könnyen beszokott. Igaza van? Túlféltem, és inkább vinnem kéne magammal, had szokja a strapát?


2015. márc. 14. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Anyukának a túlfeltesben igaza van, ám hogy milyen gyorsan szökik be valaki egy közösségbe, az nem a bevasarlason mulik
2015. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A túlféltés valóban nem jó. De ha kisebb vásárlásokra magaddal viszed, időnként az apukára, mamaára hagyod, akkor nem lest baj a közösségbe szoktatással. Akkor szokott baj lenni, ha az anyuka egy percre sem engedi el maga mellől a babáját.
2015. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Túlféltés valóban igaz, ez inkább neked lesz rosszabb a későbbiekben, ha majd rászorulsz, hogy egyedül vidd magaddal és sajnos esélyes, hogy semmit nem tudsz intézni mellette, mert nem szokta meg. Viszont a közösséghez ennek semmi köze! Símán beszokhat, ez nem ezen múlik.

Én kezdetektől vittem magam mindenhova, bevásárlás, posta, apeh stb, a mai napig bárhol kivárja velem a sorát. Viszont oviba nehezen szokott be.

Barátnő, soha nem vitte magával sehova, a könnyebb utat választotta, most elsős a gyereke, sajnos egy postai várakozást nem bír vele.

2015. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi 3hónapos kora óta visszük magunkkal mindenhova magunkkal: bank,bevásárlás...úgy hogy 9hónapos koráig szoptattam is.( sokszor a kocsi hátsó ülésén a parkolóban) Soha nem volt gond,még akkor sem amikor ez majdnem egész délettöt vett igénybe. Ha beviszem valahova akkor veszem le róla a kabátot sapkát, vagy ha kisanorák van rajta akkor a felsőt kicipzárazom és kibújtatom belőle.
2015. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nem érzem túlféltésnek, hogy nem nyúzom őt egy órát a Tesco-ban vagy az Auchan-ban a péntek esti tömegben amíg én végigmegyek az egész bolton. Ha csak beszaladok a boltba, vagy a Rosmann-ba, stb. akkor beviszem. De elgondolkodtatott, hogy nem fog eléggé az emberekhez szokni így?
2015. márc. 14. 09:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Postára is beviszem ha megyek csekket feladni, stb., meg a bankba is ha nem valami nagyon hosszú dolgom van.
2015. márc. 14. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nincs igaza. A közösségbe szoktatás elég bőven egy éves kor után, egyébként pedig gyereke válogatja. Ugyan miért kellene egy overálos csecsemőnek szoknia a mesterséges fényeket, a személytelen zajokat, a még számunkra is túlzott ingereket. Még mi is csak kapkodjuk a szemünket egy ilyen helyen, nem még egy ekkora gyerek. Kivétel: ha élvezi, akkor mehet. Az enyém sem szerette, akkor vittem be csak, amikor aludt és akkor kivetkőztettem bent mindenképpen, még mi is hőgutát kapnánk beöltözve egy ilyen helyen...
2015. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ha közösségbe szoktatás, az nem a pláza vagy hivatali ügyek, hanem baba-mama klubok, bábszínházak, gyerekkoncertek, játszótér, rokonok, barátok stb. Ahol együtt lehet kortársaival, közvetlen fizikai, verbális kontaktusba kerül másokkal egy normális, természetes közegben. Nem vagyok plázaellenes, nyilvánvalóan, ha vásárolni kell, ügyet kell intézni, a gyereket nem tudom kire hagyni, akkor menni kell. De közben a gyerek érdekét is figyelembe kell venni, mert nem szeretnek hosszan ülni, nem bírják a monotonságot és hogy az anyukájuk képtelen rájuk figyelni ilyenkor. Szóval a közösségbe szoktatás az nem ilyen helyeken dől el. Persze ez csak az én véleményem.
2015. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, akkor én például nagyon szociális vagyok, a munkám is sok kommunikációval jár, ennek ellenére menekülök a tömegnyomorból (pláza, tesco, stb).
2015. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze szerintem a szocializációhoz a plázának. Mondom ezt úgy hogy én mindenhova viszem magammal mert a férjem alig van itthon, úgyhogy együtt vásárolunk be kiskora óta, szeret utazni a babakocsiban, de ha sorban kell álli akkor kb egy-két hete hisztizik, dobál. Ha esetleg mégis mentek akkor viszont vetkőztesd le mindenképp, nagyon meleg van ezeken a helyeken. Én rosszul vagyok amikor látom hogy anyuka egy szál pólóban vásárol a gyerek meg nyakig felöltöztetve üvölt a babakocsiban.

Vidd inkább baba mama klubba, játszótérre sokkal többet érsz vele mint egy tescós bevásárlással.

2015. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!