Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám a hordozóban...

6 hónapos babám a hordozóban vagy az ölünkben fehúzza magát ülésbe. Hagyjam ha magától ül fel vagy még nem szabad?

Figyelt kérdés
Én nem húzom fel, ahányszor visszadöntöm, újra felül. Ez még nem az igazi felülés így nem tudom hogy hagyjam. Ültetni soha nem ültettem.
2010. márc. 27. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne: Tegnap az orvosunk a következőt mondta. A babakocsiban már 45 fokban ültessem a babámat, mert 5 hónaposan már ültetni kell. 6 hónaposan már magától is mennie kéne... Mindenhol azt olvasom, addig ne ültessem, amíg magától nem ül. Babám 4,5 hónapos.
2010. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hagyd, hogy gyakoroljon, nem lesz semmi baja
2010. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Én is úgy tudtam, amit magától csinál, azt lehet hagyni. Már 3 hónaposan akarta húzni magát, de nem ment. Most meg már a hordozóban felül és nézelődik, nevetgél, sikongat. Ültetni én sem szoktam, de nem tudom hogy ha még rendesen nem ült fel, akkor ezt hagyjam-e Neki.


Első válaszolónak: szerintem a dokidnak annyiban nincs igaza, hogy 5 hónaposan ültessük a babát (az más ha 45 fokban van mert akkor nem a gerince terhelődik) de az hogy egy 6 hónaposnak KELL ülnie... van aki már ül, van aki még nem is forog. Ez szerintem babafüggő.

Az én lányom már fordul mindkét irányba, de nem kúszik-mászik-ül. Akkor ez most baj?

2010. márc. 27. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hagyhatod, hogy gyakoroljon, ez nem erőltetés, ezzel is erősödik. Egyetértek az utolsó kommenteddel, szerintem sincs az első dokijának igaza, az én fiam is elmúlt 7 hónapos, mikor felült, és a doki szerint tökéletesen fejlődik. 6 hónapos korától húzogatta magát ülésbe, pár másodpercig engedtem ülni is, de nem tartottam, kivártam, amíg felül, mert tényleg nem szabad erőltetni.

De szerintem te teljesen jól csinálod:)

Jó babázást!

ҝ

2010. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hagyhatod.Amit magától csinál,az nem baj.

Az én fiam 6 hónapos korára egyedül ült,rá 2 hétre egyedül felállt.Azóta is folyamatosan kapaszkodik mindenben és áll fel.Most én is ültessem le?Ez hülyeség!

Érzi ő,mire képes.

2010. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok! Akkor hagyom Neki, had próbálkozzon. De azért pár perc után visszadöntöm. :)
2010. márc. 27. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!