Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiatal anyuka=rossz anya?...

Fiatal anyuka=rossz anya? Mégis miért baj, ha nem úgy csináljuk, mint ők?

Figyelt kérdés

Elszakadt nálam a cérna ma... A férjem elutazott, anyukám elhívott hozzájuk, hogy ebédeljünk ott, legyek ott kicsit a picivel. Ez még rendben is volt.

Viszont ahogy odaértünk, elkezdte a szokásos kioktatást, hogy miért így van felöltöztetve a gyerek, nem kell neki a cumi, ne hagyjam a kocsiba aludni, ébresszem fel és egyéb "hasznos" dolgok.

Jó, ezeket még próbáltam elengedni a fülem mellett, de aztán éhes lett a pici és etettem volna már, erre odajött anyám, hogy hagyjam a tápszert, a tesóm fej le tejet, adjam oda azt, higgyem el, hogy sokkal jobb, végre nem mérget kapna a gyerek. Jelzem, a testvéremnek másfél éves múlt a gyereke, az enyém 3 hónapos, sosem volt anyatejes. Mikor visszautasítottam, akkor összevesztünk, hogy ő csak jót akar és hogy én nem tudok gyereket nevelni, mert fiatal vagyok, de hát mégis mit várjon tőlem, amikor lepasszolom a gyereket, hogy én szórakozzak... A "lepasszolás" azt jelenti, hogy az apukája van a fiunkkal...

Itt elegem lett, összepakoltam és eljöttünk.

Annyira sok már ez, hogy szerinte mi semmit nem csinálunk jól, az elfogadhatatlan, ahogy mi élünk, vegyek példát a nővéremről és ezt hallgatni folyton, amikor találkozunk, borzalom.

Szerintem igenis jó szülők vagyunk, a babánknak mindent megadunk és semmi rossz nincs abban, hogy kicsit modernebb a gondolkodásunk, nem úgy viselkedünk, ahogy a nagyszüleink mondjuk.

Pl. itt van anyósom. Vele nagyon jó a kapcsolatunk, 2-3 naponta találkozunk is, szinte mindenről ugyanaz a véleményünk. Bár lehet, hogy ebben az is közrejátszik, hogy neki van egy 4 éves kislánya, így tisztában van a mai dolgokkal.


De most anyukámra már olyan szinten haragszom, hogy mondtam neki, mostanában inkább ne találkozzunk, mert a hasonló beszélgetésekhez semmi kedvem. Ezután felhívott a nővérem, hogy nem érti, mit gondolok, mikor ők csak segíteni akarnak... Viszont nem tudom, hogy ezt ki kérte, mert hogy én nem, az biztos.


Mit csináljak, hogy ezt befejezzék és lássák, hogy attól, mert fiatal vagyok, igenis lehetek jó anyuka?


2016. jan. 16. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy leülsz velük, és megpróbálod megbeszélni, és akkor egy kicsit máshogy állnak a dolgokhoz, vagy majd az idő bebizonyítja, hogy jó anya vagy. (mármint a számukra, nem megkérdőjelezem). Sajnos ha ennyire kockán látják a dolgokat, kicsi az esély, hogy a véleményük változzon.
2016. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki csendben tűr, van , aki megharcolja a harcot. Te tudod, melyik táborba tartozol. Speciel én egy évben 3x látom anyám, és az is sok belőle. 2 gyerekünk van.
2016. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tanácsot nem tudok adni, csak leírom, hogy nálunk is ilyesmi a helyzet. Jelenleg anyáméknál lakunk a férjemmel és a kisfiammal, mert majd csak néhány hónap múlva lesz kész a saját házunk. Addig is hallgathatom anyám nyaggatását, hogy öltöztessem fel/vetkőztessem le a gyereket, hogy éhes/szomjas/álmos, hogy tornázzak, hogy ne ilyenre vágassam a hajam stb. Tudom, hogy csak jót akar, de az agyamra megy az állandó b...sztatásával. Már alig várom, hogy kész legyen a házunk és elköltözzünk. Addig is egy szót se szólok ezekre az észosztásokra, úgyis úgy csinálom ahogy akarom.
2016. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

AZ a baj, hogy aki tudatlan, buta, azt nem fogod tudni sem meggyőzni, sem megváltoztatni (hogy mondhat ilyet hogy a tápszer méreg, meg azért az is kicsit meredek hogy a tesód lefejt tejét rád akarták erőszakolni). Ráadásul mivel a nővéred van elkönyvelve nálatok "jó" anyának, ezen is már nagyon nehéz lesz változtatni.

Én megmondanám a helyedben hogy ha nem hagynak békén a folyamatos okoskodással, akkor nem mentek oda többet. (megpróbálhatsz észérvekkel is mindent alátámasztani, hogy mit miért csinálsz úgy ahogy, (pl. mért kap tápszert a baba)de ezt eléggé reménytelennek látom a jelen helyzetben)

2016. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben én is leülnék velük megbeszélni, hogy tartsák tiszteletben a gyereknevelési elveiteket és döntéseiteket, ha pedig ez nem megy, akkor ritkábbra veszitek a találkozásokat.

Én is azt érzem, hogy van egy begyöpösödött gondolkodásuk, vagyis amit másképpen csinálsz, mint ahogy szerintük kellene, már nem megfelelő számukra. Nem hiszem, hogy ezen tudsz változtatni.

2016. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!