Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ettol rossz anya vagyok? Vagy...

Ettol rossz anya vagyok? Vagy szules utani depresszios?

Figyelt kérdés

Anyos paromat megkerdezte hogy nincs e szules utani depressziom, mert hamarosan 2 hos a babam es hogy mar leadtuk neki is 1-2 alkalommal meg anyaeknak is ha elmentunk valahova. Azt mondja o nem tudta volna anno leadni a gyerekeit es nem erti hogy en hogyan tudom, meg nem is telefonalok olyankor hogy mi ujsag a gyerekkel, igy jutott erre a kovetkeztetesre.

Tudom hogy sokan igy vannak ezzel, de ettol en akkor rossz vagy depresszios vagyok? Utobbit nem erzem hogy az lennek mert ha mar ugy erzem sok akkor kovetkezik be az hogy leadjuk es elmegyunk valahova. Mi megbeszeltuk ezt mielott megszuletett volna. Az hogy nem hivom nem tudom tenyleg biztos fura lehet mert tudom minden anyuka telefonalgat percenkent haza hogy mi van a gyerekkel megha a sarokra is ugrott ki kenyerert. En ugy erzem hogy ha elmegyek valahova akkor mar nagyon el akarok menni hogy legyen mas inger, nem gondolom h percenkent kene telefonalgatnom vagy egyaltalan telefonalgatni, hisz nagymamanal adtam le, annyira megbizok mindegyikbe miutan felneveltek 2-2 gyereket hogy nagy gond nem lehet, ha megis ugyis hivnak. Ha elmegyek valahova szoktam persze a fiamra gondolni de nem non-stop van az eszembe ugymond el tudom hatarolni magam. Ez olyan nagy gond?


2016. jan. 10. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Nekem fura, ha valaki a pár hetes csecsemője mellől elvágyik.
2016. jan. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Anyós csak maradjon csendben.

Nem attól szuperanya valaki, ha non stop a babája fenekében lóg (kedves 1. válaszadó, ez neked is szól!).

Én mikor hazajöttem szülés után a kórházban hagytam a férjemre a gyereket és fordultam is vissza egy bő egy órás sétára a kutyánkkal. Nagyon jólesett kikapcsolni, feltöltődni.

Van akinek több egyedüllétre van szüksége, van aki kevesebbel is beéri, de emiatt nincs joga leszólni a másikat, főleg nem egyből depressziósnak, vagy rossz anyának kikiáltani.

2016. jan. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
* elírtam, természetesen nem a kórházban hagytam a férjemre, a gyereket, hanem a kórházból hazatérve otthon :)
2016. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Nincs ezzel semmi gond,nekem volt szülès utàni depressziòm ès menekültem volna màr a kòrhàzbòl ès nagyon jòt tett hogy a 6.hèt utàn el-el mentünk 1-2òràra sètàlni ès visszaèrtünk a következő etetèsre( az első 3 hònapban 11kor ès hajnali 3kor èbredt,utàna csak hajnali fèl5 5kor).

Anyòsomèk ott laktak a szomszèd szobàban ők felügyeltèk. Nekem ez a napi 1 òra,vagy 2-3naponta estei kimozdulàs sokat segìtett.

Semmi baj nincs ezzel, èn sem telefonàltam,nàlunk volt a telefon ha van vslami ès kb 10 percre voltunk a vàrosban. 2 hònapos volt mikor elutaztam vizsgàzni,anyukàm vigyàzott rà ùgy 8 òràt,lefejtem tejet hogy legyen elèg,ès felhìvtam ha odaèrtem a vizsgautàn. Sőt otthagytam a fiamnak a pizsamàm azzal takarta be anya,hogy èrezze az illatom,nem volt semmi gond.

2016. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
* 1,5 hetes volt mikor lementem a Dmbe annyira jòl esett hiàba szèdelegtem a kimerültsègtől
2016. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is szoktam külön utakon járni néha a babámtól. 2,5 hónapos, eddig még csak az apukájára hagytam, mert őt jobban ismeri, számára ismeretlenek kezében pedig néha sírva fakad. De remélem, hamarosan a férjemmel kettesben is el tudunk majd menni egy-két órára.

Ja, és azt gondolom, hogy bárki bármit mondhat, rosszabb a gyereknek egy állandóan otthon levő stresszes anyuka, mint egy olyan, aki néha elmegy lazítani kicsit.

2016. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Nincs ezzel semmi gond szerintem. Kevésbé vagy a hormonok hatása alatt mint más nők.
2016. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat nagyon jol esik olvasni.
2016. jan. 10. 10:27
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
hát te tudod. Én nem hagynám másra még, de ha neked ez jó... depressziós nem hiszem hogy vagy.
2016. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

"ha mar ugy erzem sok akkor kovetkezik be az hogy leadjuk es elmegyunk valahova."

nekem ez a fura. 2 hónapos, már 4x leadtad, tehát 2 hetente annyira sok, hogy menned kell.

nem gondolom, hogy baj ha egy anyuka ember marad szülés után, de 2 hetente így besokallni azért fura, bár nem gondolom, hogy ez depresszió lenne, inkább csak alacsony a tűrőképességed. viszont így a fogzás ki fog készíteni :(

2016. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!