Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz egyetem mellett (orvosi,...

Nehéz egyetem mellett (orvosi, jog) baba?

Figyelt kérdés
Olyan lányok válaszára vagyok elsősorban kíváncsi, akik orvosi alatt szültek. Hanyad évesek voltatok a baba érkezésekor? Hogyan oldjátok meg? Mik a tapasztalaitok?

2016. jan. 18. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Nekem jogi karon még nem jött a baba, de bizton állíthatom, hogy gyerek mellett nem tudtam volna megcsinálni. Voltak olyan évfolyamtársaim, akik baba mellett csinálták, de azoknál a nagyszülő oly mértékben segített, hogy az már nekem túlzás. Gyakorlatilag a nagyszülők nevelték a kicsit. Akiknek már nagyobb gyerekeik voltak, azoknak annyival könnyebb,nhogy azok vmikyen intézménybe jártak es azalatt tanultak. Nem tudom más szakon milyen gyerek melletttanulni, de a jogit nem ajánlanám. Anélkül is kemény, sok időt vesz el.
2016. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
egyetemre járok, bár nem a fenti szakokra, és ikreim vannak, az egyetem nagy részét mellettük csináltam. nem lehetetlen, de rohadt nehéz. most már dolgozom is egy fél éve, és most végzek az egyetemen :)
2016. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tanultam gyerek mellett, de tuti semmit nem tudtam volna elvégezni.

Szerintem nagymértékben függ a gyerek habitusától is, mennyire engedi a szülőt otthon pl. tanulni. Könnyű eset gyerek mellett is kell majd szerintem pl. nagyszülői segítség.

2016. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Bár én másik szakra jártam, de leírom. Albérletben laktunk fent Bp.-n a férjemmel, még egyetem előtt lettem terhes. Az első félévet végeztem el. Szülés után nem tolerálták volna a hiányzást. Választanom kellett, hogy gyerek, vagy anyám feladja a munkáját, feljön ő is Pestre, és a nap nagy részében ő van a lányommal, amíg én az iskolában ülök. Így inkább passziváltam.

Ha nem zavar, hogy a nagymama/apuka vagy más neveli, akkor megoldható. Fél éves kor után be lehet adni bölcsibe, de ugye erre nincs garancia, hogy bekerül.

Legalább egy félévet szerintem passziválnod kell.

Meg ugye nemcsak addig kell a segítség, amíg iskolában vagy, hanem amíg tanulsz. Reggel 8-este 8-ig...

2016. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Előző vagyok. Még annyit, hogy passzív vagyok most, de próbálok előre tanulni. Nem egyszerű, mert a 10 hónapos lányom folyton rajtam lóg, "rajzol" a könyvembe, ráül a jegyzeteimre, stb. Szerintem ez még jó sokáih így lesz. ha most élesben menne, tuti nem lenne hatékony így a tanulás vizsgára. Még most is, hogy 10 hónapos, kellene mellé az egész napos felügyelet, hogy tanulhassak nyugodtan.
2016. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem jó ötlet. Bocsi, a pálya széléről, mert gyerek nincs, de egyetem van. :) Szóval én akarnám így csinálni, inkább várok a babával, de valami megsínylené, ha halmoznám az élvezeteket... :D Se a tanulmányokat nincs értelme félgőzzel csinálni, a gyerek meg nem érdemli meg, hogy háttérbe szoruljon a vizsgák miatt...
2016. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Az orvosin végeztem, nem tudom, hogy vállaltam volna be mellé gyereket, a párkeresés, magánélet is háttérbe szorult. Évfolyamonként egy-egy ember volt, aki bevállalta, de ott általában szülői háttér is megvolt hozzá. És nem másod-harmadéven, azokat szerintem lehetetlen babázás mellett elvégezni, vagy zseninek kell hozzá lenni. Negyedévtől kicsit könnyebb volt, de a legtöbben ötöd-hatodéven vállalták be, ha bevállalták és halasztottak, amennyit szükséges.
2016. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Én jogra járok levelezőn, nulla nagyszülői segítséggel és egy sokat dolgozó férjjel. Amikor még itthon voltam, akkor tanultam, amikor a gyerek aludt. Szinte egyáltalán nem jártam órára, csak amin katalógus volt, de ez ritka volt szerencsére. Mostmár dolgozok is teljes munkaidőben, este ott a gyerek és a háztartás, mégis tudok tanulni. Annyi, hogy nem lesz meg 5 év alatt. Lesz 1, esetleg másfél év csúszásom, de nekem ez nem probléma, van már diplomám és jó munkám a szakmámban.

Az orvosival viszont az a gond, hogy csak nappalin lehet végezni és nyilván be kell járni. Amellett más nevelné fel a gyerekedet.

2016. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
"Az orvosival viszont az a gond, hogy csak nappalin lehet végezni és nyilván be kell járni. Amellett más nevelné fel a gyerekedet." Aláírom, hogy nehéz a jog, de hidd el... Az orvosi mellett nem csak a bejárás miatt nem tudna gyereket nevelni. (Bármelyik orvosi a 4 közül)
2016. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szia, írtam privit!
2016. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!