Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki orvosi...

Van itt olyan, aki orvosi egyetem alatt/mellett szült?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 16. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyen családot, de az ő gyerekük is már 20 éves.
2015. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, én is ismerek olyan orvosokat, akik szültek az egyetem alatt, de náluk is már 20-25 körül vannak a gyerekek.

Érdekelnének friss tapasztalatok, mert azóta azért már más a rendszer.

Nem tudom pl., hogy mennyire könnyen adnak meg egyéni kedvezményes tanrendet, stb.

2015. ápr. 16. 08:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha babád születik, és a korábbi tanulmányi eredményeid - mondjuk úgy - beleesnek az átlagos tartományba, akkor nagy valószínűséggel meg fogják adni a kedvezményes tanrendet. (Nem vagyok érintett a témában, nem járok/jártam az orvosira, és amikor egyetemre jártam, már nem baba volt a gyerekem, hanem bölcsis, viszont a szomszédomban sok orvosis lakott, és volt, aki mesélte, hogy az xy-nak amikor babája született, akkor halasztott fél évet, utána kedvezményes tanrenddel folytatta a tanulást, és akkor kérdeztem, hogy amúgy mi ennek a feltétele).
2015. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm a rezidens vizsgára már terhesen ment, nem sikerült neki, 1 évet kihagyott, addig babázott és 1 év múlva adta le a vizsgát.
2015. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nekem a szakvizsga még nagyon odébb van...

Szerintem akkor belevágunk szeptemberben (akkor leszek végzős), aztán majd lesz valami.

Először úgy volt, hogy várunk a szakvizsgáig, aztán úgy, hogy majd a rezidensi éveim alatt szülök, de most már ott tartunk, hogy az egyetem végét sem bírjuk végigvárni, annyira vágyunk mindketten a babára.

Ráadásul időközben kiderült, hogy endometriózisom van, úgyhogy úgy döntöttünk, hogy belevágunk decemberben, de aztán meg már arra jutottunk, hogy miért ne az esküvő után rögtön, főleg, ha elméletileg nehezebben fog összejönni. :-/

Viszont ha összejönne, jó tudni, hogy jó eséllyel kérhetek kedvezményes tanrendet. Bár ez lenne a legnagyobb gondom 1 év múlva. :)

2015. ápr. 16. 19:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan vagyunk, mi jövő decemberben egyeztünk meg a barátommal, de nem tudom, hogy kibírom-e addig. Legszívesebben már most rögtön belevágnék. Nálunk is először úgy volt, hogy majd a rezidensi éveim alatt, aztán gyorsan átváltottunk arra, hogy dolgozok 1 évet, hogy kapjak gyedet 2 évig, aztán egy pár hónapja megegyeztünk abban, hogy 1,5 év múlva, a szakvizsgával meg a munkával majd lesz vmi. Akkor leszek 26 éves, ötödéves a fogorvosin.

Tuti nagyon ki fogok jönni a gyakorlati dolgokból, de a babán kívül már nem érdekel semmi.

:)

2015. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen embert ismerek, de szerintem ő nem gondolta jól végig.. Az egyik ismerősöm vállalt így babát nem olyan rég, talán másfél éves a kisfia. Kb 23 évesen, szinte a semmire (semmilyen támogatást sem kapott), az anyósék "nyakára" szült orvosi mellett. Nem tudom, hogy a suli hogy ment neki, de azt tudom, hogy a férjem rendszeresen mondogatta, hogy állandóan a nagymama tologatta az utcán a gyereket és mindenkinek arról panaszkodott, hogy a lányának annyit kell tanulni, hogy ha reggel elmegy, délután hazaér, még utána sem lehet a gyerekkel, mert tanul. Szóval érdemes jól meggondolni, hogy tudtok-e időt szakítani a saját gyereketekre (ugye az orvosit nem lehet csak úgy levelezőn elvégezni) vagy nagymama, bébiszitter neveli fel helyetted.
2015. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De ha nekünk még össze is jönne egyből, akkor is bőven belefér az államvizsga is. Kivéve ha vmi gond lenne a terhességem alatt és veszélyeztetett lennék, de akkor meg ott van opciónak a kedvezményes tanrend.

És sajnos nálam is vannak gondok, nem tudni, hogy mennyire fog könnyen összejönni a gyerek. Ha tudnám, hogy egyből összejön, talán (bár csak nagyon talán) még 1 évet dolgoznék is, mert úgy az ésszerű.

De így, hogy nem tudnak velem mit kezdeni az orvosok és már évek óta azon aggódok, hogy vajon teherbe tudok-e majd esni, így már egyből háttérbe szorul az, hogy dolgozzak előtte.


Másrészt meg gondolom az ismerősödnek nem tervezett volt. Azért az egyetem eleje, közepe táján én se vállalnám direktbe be. De ha épp becsúszna most, gondolkodás nélkül megtartanánk. Nyilván nem a legoptimálisabb a gyerek szempontjából az, hogy nem az anyja/apja van vele az első egy-két évében, de más meg kénytelen visszamenni dolgozni 1 éves kora körül, az sem szerencsésebb.

2015. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ismerősömnek tervezett volt! Onnan tudom, hogy sok ember megkérdezte tőle, hogy ugye csak becsúszott ilyen helyzetbe? És büszkén vállalta, hogy nem. Csak azzal nem dicsekedik, hogy más neveli fel helyette.


Ha egészségügyi problémád van és anyagilag megtehetitek nem feltétlenül szükséges várni, ezzel én is egyetértek. Az eredeti kérdésre visszatérve, én úgy gondolom, hogy orvosi mellett nagyon nehézkes szülni, főleg az első 6 évben, bár utána sem egyszerű. A gyerek nevelése a fő kérdés, hogy mikor van rá idő? Mert az ismerősömnek egyáltalán nincs és őszintén szólva én nem tartom emiatt őt jó anyának, de ez szerintem le is jött.

2015. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm s válaszokat, átrágtuk magunkat a dolgon, szeptember-októberben mi is belevágunk, aztán majd lesz, ahogy lesz. :)

79%-os, sok sikert majd nektek is jövőre! :)

2015. ápr. 25. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!