Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki dönt végül a gyereket...

Ki dönt végül a gyereket érintő egészségügyi és higiéniai kérdésekben, ha nem értetek egyet a férjetekkel, és nem is tudtok megegyezni?

Figyelt kérdés

Néhány példa:


Te be szeretnéd adatni neki az orvos által javasolt, de nem kötelező védőoltást, de a férjed szerint veszélyes/felesleges.


Vagy az adott popsikrémben levő xy hatóanyag szerinted káros, de a férjed szerint nem az.


Vagy pl. neked szimpatikus a gyerekorvos, de a férjednek nem az, mert szerinte kinézi őt.


De bármi más is akadhat, csak példáknak írtam ezeket.


Kivel mi történt meg és hogy jutottatok dűlőre?



2016. jan. 19. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha a popsikrémben nem tudtok megegyezni normális beszélgetéssel, akkor hogy fogtok ovit, sulit választani????
2016. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, majd mi is arrogánsan fogunk kérdésekre válaszolgatni?:)
2016. jan. 19. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Mi volt az arrogáns?
2016. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyenkor utánanézünk jobban, könyveket bújunk és az internetet, aztán konszenzussal döntünk.


Egyébként nem volt olyan téma a gyereknevelésben, amiben ne tudtuk volna meggyőzni egymást. Van, amiben én engedek, van amiben ő.

2016. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig mindig hamar konszenzusra jutottunk, ha mégis eltérő véleményünk volt, akkor utánanéztünk, ismerősi körben megkérdeztünk több orvost és max. valamelyikünk engedett kicsit, de komoly konfliktusunk még nem volt.
2016. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Nahát az én Páromnak is mindenről határozott véleménye van amibe nagyon nehéz megingatni..Gondolom a Te párod is ilyen karakán lehet...Például az én Párom szerint néha hagyni kell sírni a babát, szerintem nem..Hát ezen sokat veszekedtünk, de aztán engednie kellett..Szerinte rossz orvost választottam, de próbáltam észérvekkel meggyőzni, és hát sikerült..Most már elégedett..Orvost nem szimpátia alapján választunk, hanem sok minden más alapján..A szimpátia az utolsó..Ebben egyet kellett értsen..Elég komoly vitáink szoktak lenni, de szerintem inkább ezen vitázzunk..Örülök hogy van véleménye, és sokszor meggyőz ő is sok mindennek a hasznosságáról..Szerintem jobb mint egy mindent ráhagyó apa, akinek minden mindegy majd anya intézi, majd anya viszi, majd anya dönt..Mi a közeli barátainktól kérünk tanácsot ha már végképp nem egyezünk, de csak olyanoktól akinek van gyereke..Most például a cumiról próbál lebeszélni..Szerintem jobb ha nem az ujját szopja, szerinte meg hagyjuk a babát dönteni mit akar szopizni..:)..Majd eldől..
2016. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi szülőként nagyon klappolunk, soha nem volt nézeteltérésünk gyerek ügyben :) még a suliválasztásban is egyetértettünk :)

nem azt mondom, hogy mindig ugyanaz volt a nézetünk, de mindig egyikünk befogta olyankor. mondjuk az én férjem nem ér rá popsikrémekkel foglalkozni mert napi 12 órát dolgozik, nagyon sok év alatt 2x találkozott a gyerekorvossal, védőnővel soha. tehát nálunk azért inkább a régi típusú anya-apa felállás van, de este mindent részletesen megbeszélünk :)

2016. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, tényleg van olyan is, aki nem ér rá ezzel foglalkozni, a férjemnek ez is fontos, annak ellenére, hogy szellemi munkát is végez mellette. arra ér rá, amire rá akar.


csak azért tettem fel a kérdést, és köszönöm a válaszokat, mert nem akarok tekintélyérvet használni soha, amíg lehet kerülni, vagyis nem akarom azt mondani, hogy "én tudom jobban, én vagyok az anyja", hiszen nem igaz, hogy jobban tudom.:)

2016. jan. 21. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!