Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyenek voltak az első...

Milyenek voltak az első hónapok gyermeketek megszületése után?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok például: Hogy bírtátok az éjszakázást, milyen praktikátok van/volt az esti elaltatásra? Mikor állt be egy fix napirend nálatok... minden érdekel:-) 8 hetes kisfiú anyukája
2010. márc. 27. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?? :) A kisfiammal (első baba) kaotikusak és borzasztóak, minden egyes napot csak úgy "túlélni" igyekeztem...

Nagyon "elsőbabás" voltam. A fiam meg eszméletlen hasfájós, akármit próbáltunk semmi se használt neki.

Mi is először próbáltuk kézben altatni, ringatni, de egész egyszerüen a fiam utált kézben lenni ha fáradt volt, csak még jobban üvöltött tőle. Nekem az jött be hogy nagyon figyeltem, mikor álmosodik és az első ásításoknál már letettem aludni és akkor csak 2-3 percet nyűglődött az ágyában és elaludt. Ha ezt a pillanatot lekéstük, akkor onnantól folyamatos üvöltés volt amíg totál be nem ájult szegény.

Tejem is nagyon nehezen volt annyi amennyi kellett volna, egy küzdelem volt azt is mindig fenntartani különböző praktikákkal.

3 hós korától viszont szerencsére mintha elvágták volna, elmúlt a hasfájása, kedves barátságos baba lett.:)És úgy nézett ki egy nap h reggel szopizott majd ébren volt olyan 1 órát, aztán aludt 2-3-at majd megint evett, ébren volt, és ez így ment este 5-6ig amikor viszont volt egy nyűgösebb időszakunk, de este 9től hajnali 1ig aludt, akkor ébredt egyet de azután is reggelig aludt.


Most a lányom (második baba) már a kezdetektől 4 óránként eszik, nem fáj semmilye, tejem is rengeteg van, imád kézben lenni és már átalussza az éjjelt egy hónapja (4 hós) Öröm vele az élet, teljesen más baba mint a fiam volt.

2010. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hétalvó vagyok (voltam) úgyhogy nekem nagy változást hozott az éjszakázás. Még most 9 hónap után is vannak napok amikor valamiért nem alszunk és napközben hulla vagyok. Eleinte mindig apa ringatta a babát, mert sehogy sem sikerült elaludnia, nagyon hasfájós volt. Aztán úgy 2 hónapos koráig az én mellkasomon altattam, majd észrevettük hogy se ezt, se a ringatást már nem szereti, és azt akarta hogy tegyük le és a saját ágyában aludjon el. Nálunk úgy 3 hónaposan állt be a rend alvás téren, de ebbe az is közrejátszott, hogy cumit kapott amitől szépen magától elaludt. Nálunk sosem sir mikor az ágyba teszem, mert mindig akkor rakom le mikor látom hogy már csukódik a szeme a fáradságtól.
2010. márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az első vagyok és jééé sok mindenben ugyanazt irtam mint a második válaszoló:)) A cumit kihagytam én is, nekünk is volt a fiammal cumi a háztartásban:)
2010. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon nehéz, első babás vagyok én is. Ahogy az első válaszoló írta, én is igyekeztem túlélni az első kb: 6-8 hetet, az volt a legnehezebb. Szerencsére utána már sokkal jobb lett. A baba előtt hatalmas volt az alvásigényem, természetesen 11 hónapos koráig sokszor kelt éjszaka. Nekem az éjszakázások voltak a legnehezebbek, talán most már könnyebbek az éjszakák, de ezt sem merem elkiabálni. A nappalok azok jól teltek, most a "felfedezés" van a porondon, de ezt már én is élvezem, sokkal könnyebb már vele együtt játszani, de szerencsére egyedül is szépen el tud játszani, ha dolgom van. Érdekes az, hogy így visszagondolva 11 hónap távlatából, az első hetek nehézségei is olyan messzinek tűnnek, hogy szinte megszépültek.
2010. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első babám most 10 hetes, és az első 6 hét igen pokoli volt annak ellenére, hogy nem volt sírós a lányom és sokat aludt. Éjszaka tulajdonképpen egyszer kelt, és azonnal vagy 1 órán belül vissza is aludt. Az akasztott ki végül is, hogy nekem lett alvászavarom, és akkor sem tudtam aludni, amikor lehetett volna. Nappal sem tudtam pótolni, mert nappal sem bírtam aludni, így volt, hogy egy nap 2-3 órát aludtam csak. Nekem ez csak segítséggel oldódott meg, egyrészt most anyósom "ügyel" éjszaka, így akkor pihenhetek, másrészt gyógyszert kaptam, amitől remélhetőleg visszaáll a normális alvókám. A lányom most is sokat alszik, és már este 10-től reggel 5-ig képes aludni, csak időnként nyöszörög a cumiért. Szerencsére altatni sem kell, csak a cumit kell adni amíg mély álomba nem kerül, ez pedig este csak néhány perc, max fél óra.
2010. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!