Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan ismerősötök, aki az...

Van olyan ismerősötök, aki az első gyermekének megszületése után többet nem akart újra keretsztülmenni ezek a dolgokon és nem vállalt több gyereket? és ha igen, főként miért lett ez a döntése?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
nem ismerek ilyen de aki ilyet mond annak a meglévő egy sem való!!!!
2010. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Egy barátnőm nem vállal többet babát, mert amikor terhes lett, nagyon rosszul volt, minden féle betegsége előjött, és a babával is gondok voltak. Szülés közben majdnem meghaltak mind a ketten. Utána a bébi nagyon rossz alvó volt, és nagyon sokat sírt neki, ráadásul beteges is lett. És ezek után nem vállal több babát. Nem tudom kedves első, te ezek után bele mernél vágni? És szerinted nem való neki gyerek aki ennyi mindent elviselt az élettől? Ja és a plusz poén, hogy egyedül neveli a gyereket.
2010. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Az első kicsit elhamarkodottan válaszolt. Az én barátnőm sem vállal másikat, mert szüléskor lebénult a fél arca, és utána is nagyon sek betegség kijött rajta, minek követjeztében 39 kilóra lefogyott. Most 6 éves a gyerkőce, de még mindig nincs rendben. Gondolom, így már érthető, hogy nem akar ezen keresztülmenni még1x.
2010. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Igen, több is van.


Az egyiknek olyan mozgásszervi gondjai voltak (több gerincműtéte volt már terhesség előtt), amiket felerősített és rontott a terhesség és a szülés is, maradandóan rosszabb állapotba került tőle. Már ennek az egy gyereknek a vállalása is necces volt.


A másik teljesen szétrepedt alul, hüvely a végbélbe, hüvely egész a méhszájig. Egyenlőre össze van varrva, de majd újra kell műteni.


A harmadiknak az egész terhessége nehéz volt, tele állandó aggódással, fájdalommal és a császáros hege begyulladt, gennyesedett és több hónap volt, míg helyrejött (majdnem ráment).


Számtalan olyan anyukát, akinek betegen született a gyermeke és ezért nem szeretne többet. Egyrészt mert nem tudna a beteg gyerek mellett többet ellátni, másrészt mert retteg, hogy megint baj lesz.



1. válaszoló, te meg egy hülye vagy, majd te fogod eldönteni látatlanban, hogy kinek való gyerek és kinek nem?! Mi vagy te, Isten?!

2010. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
A barátnőm is így van vele. Hirtelen, nagyon csúnyán toxémiás lett, majdnem belehalt (iszonyú magas lett a vérnyomása). Mindemellé sajnos a kisbabájuknak is volt egy fejlődési rendellenessége, amit azonnal műteni kellett.
2010. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia

Én...

4 gyereket akartunk...

A harmadik terhességemet végig hánytam, de olyan szinten, hogy tescoba bemenni nem tudtam...

Aztán terhesség alatt végig véralvadásgátlóval szúrtam magam, majd inzulinoztam is :-(

Vizesedtem ,stb...

A szülést be kellett inditani a 37. héten, majd 39 óra vajudás után a baba megfordult medence végű fekvésbe, akkor megcsásziztak, végre...

Másnap súlyos vérzés lépett fel, újra műtő, kivették a méhemet, egy darabot a hüvelyemből.

a sebem begyulladt, 3 napig az intenziven voltam, nem tudták életben maradok-e

a csecsemősök, kiszúrtak a babámmal, súlyos szepszist kapott, majdnem meghalt...


Ezek után, talán ha lehetne sem vállalnám be a negyediket...és hogy amiatt hogy ezt gondolom rossz anya lennék, hát nem hiszem

Van akinek egy életre szóló traumát okoz.

Azóta sem vagyok rendben, de amire roppant büszke vagyok,az az, hogy ennyi nehézség ellenére is tudok szoptatni...

2010. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
igen, vannak így. akinek életet veszélyeztető esemény bekövetkezik a terhesség és a szülés alatt, az kétszer átgondolja. éppen azért, ha már életben maradtak mindketten a kisbabájával, talán nem kockáztatja meg anyuka sem, hogy a következő terhességbe megnyomorodjon vagy (pl.: toxémia miatt) meghaljon.
2010. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Egy barátnőm egy gyereket akart eleve. Nem szeretett terhes lenni, alig várta, hogy vége legyen. Nem akart szülni sem, félt a fájdalomtól, megbeszélte a dokival, császár lett. Ezek után nem akart szoptatni sem, egyből tápszeres lett a babája.

Mindezek ellenére nagyon jó anyukája a lányának, nagyon szépen és jól neveli.

2010. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Én csak olyat ismerek aki azért nem akart még egy gyereket mert nagyon nehéz volt a babájával amikor megszületett. Egyszerűen nem aludt éjjel az első 4 hónapban és hasfájós is volt ezért nappal is csak ordított ha ébren volt szegény, de csak kézben aludt ha letette azonnal felébredt és megint csak sírt, sírt, sírt. Azóta már nagyfiú, 12 éves de azt mondja, hogy ezért nem akartak kistesót. Szerintem ez is érthető.
2010. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%

Olvassátok már el a kérdést rendesen!!!!! Itt mindenki olyanokat ir, hogy xy azért nem vállal másik gyereket mert lebénutlt, vagy mert majdnem meghalt...stb. Szerintetek a férdés irója ilyenekre gondolt????

Hát egyáltalán nem.

Egyértelmű, hogy ha lebénulok szülés közben akkor nem vállalok másikat, nem???????

Olyasmikre gondolt, hogy hasfájós a baba és ezért kikészültek és nem vállal többet, vagy nagyon fájt a szülés és ezért nem...ilyenekre gondolt ti idióták!!!


Szóval sztem aki ilyen miatt nem vállal többet annak az első sem való!!!!!!!!!!

2010. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!