Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tenek/teltek a napjaito...

Hogyan tenek/teltek a napjaitok 2 és fél hónapos babáitokkal? Mennyit vannak ébren? Gőgicsélnek e? Milyen új dolgaik vannak?

Figyelt kérdés

Az én babóm már szépen emeli a fejecskéjét..és nagyon figyel..mosolyog..3 óránkét szopizik még..jó húsban van...3400 al született most 6 kg :D...

Kezével ,lábával hadonászik.Ha hasra teszem van hogy keresztben találom az ágyában..addig próbálkozik amíg el nem mászik egy kicsit. A játékokat is megfogja igaz csak pár pillanatra..aztán eldobja.


2010. márc. 27. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én babám egy hét múlva lesz 3 hónapos. 3850 gr-al született, most kb. 6200 gr.

Ő is gyakorolgatja a fogást, csörgőt, rágókát vagy plüss figurákat igyekszik elcsípni. Persze egyedül még nem nagyon megy (vagyis nem tudja felvenni maga mellől), én szoktam tartani, ő érte nyúl és igyekszik megfogni. Időnként nézegeti a kezét és gyakran rágja is.

2-3 hete kezdett gőgicsélni ("őőő", "gőőő" és főként "aggu"). Egyedül is "rákezd" néha, de főként akkor beszélget, amikor verset mondok neki, énekelek vagy csak úgy beszélek hozzá.

Kb. 3 óránként eszik napközben, hacsak nem sikerül jól bealudni. :-) Este 9-kor eszik utoljára, utána 4-kor ébred. Nappal kétszer alszik, délelőtt rövidebben, délután akár 3-4 órát is. Na jó, inkább csak 3-at.

A hason fekvés nálunk problémás dolog, sajnos. Elég bukós volt, és még most is vigyáznunk kell. Ezért eleinte nem nagyon fordítottam hasra, féltem, hogy akkor könnyebben bukik, mostanra viszont oda jutottunk, hogy többnyire tiltakozik, ha hasra fordítom. Nehéz jó pillanatát elcsípni, de próbálkozunk.

Szóval kb. hasonló, mint amiket te is írtál. És a mosolygás, hát igen, az egyre gyakoribb, nagyon imádom.

2010. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Az én manóm most 2,5 hónapos.

Ő a kezdetektől "aku"-zik, most már az őőőőőő és az óóóóó az "aaaa"-val a menő.Rengeteget mosolyog, hangosan kacag.Annyira nagyon nem mocorog, esetleg reggelre pakolja át a popóját, terpeszpelusos még, úgy hogy hason nem is igazán tűri magát.Gyönyörűen tartja a buksiját nagyon erősen szorít.Egyébként nagyon nyugis baba. Figyel a hangokra, megkülönböztet embereket,kezd visongatni(néha).A héten kipróbáltuk apucival a fürdetést, azt végig pancsolta meg nevette.Bár eleinte nézett hogy most mitől lett több a víz.:)Megfogja a karikás csörgőt(nem tudom hogy írjam) és el is hajigálja szépen.

Viszont ami a legnagyobb bánatom hogy valami irtózatosan ráncolja a homlokát, ha valami új vagy "nem tetszik" neki.Egész hullámos a homloka, meg a 2 szemöldöke közben.Biztos tőlem örökölte, pedig apa mondta ne mufurckodjak míg terhes voltam.

Gratulálok a Babákhoz és sok boldogságot mindenkinek!

2010. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, 3350 el és 52 cm-vel született most 5970 és 57cm.
2010. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok! a mi lányunk 2 hónapos és egy hetes. 3300 grammal látta meg a napvilágot, 3170-nel jöttünk ki a kórházból. most kb 5 kg körül van, sajna nem tudom pontosan lemérni öt. 3-4 óránként eszik, sajna tápszeres (nem birtam szoptatni, bevolt gyulladva a mellem, és nagyon gyorsan el is ment az a kevés tejem is, ami volt, lelki gondok is rásegitettek). Lányunk is hadonászik a kezével-lábával, a fejét is szépen elforditja, gügyög, emelgeti a fejét, habár hason nem igazán szeret, ö is most már néha keresztbe fordul az ágyon, nagyokat mosolyog, és imád a textil pelenkával játszani. éjszaka 1szer kel enni 3-4 körül, de van hogy átalussza az éjszakát. napközben nem sokat alszik, ha csak nem olyan az idö, ami öt is elnyomja, mint pl. ma, borús és esös. de átlagban délelött 2szer 30-40 percet, délután 1-2 néha 3 órát, de az megszakitás nélkül.

kellemes babázást mindenkinek!!!

2010. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hetes lesz holnap. 2900 g-mal született, most 4700 g. 7 hetes kora óta tápszeres, 4-5 óránként eszik, éjjel pedig 22 órától 5-ig alszik, csak időnként nyöszörög, keresi a cumiját, de ez általában 3 óra utánra tehető. Nappal is sokat alszik még, sokszor szundikál cumizva, illetve időnként mélyen is alszik, főleg délután. Sokat nézelődik, gőgicsél, nézegeti a kezét, de még nem fog tárgyakat, csak néha akad bele a keze valamibe, játékba, pelenkába, ilyenkor mindig meglepődik. Hála az Égnek nem sírós, csak ha álmos, akkor nyűgösködik. Szoktam énekelgetni, dúdolni, de legjobban nézelődni szeret, és ha beszélünk hozzá.
2010. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom 2950 grammal született, most 5500gramm. Anyatejes.

Már rengeteg mindent csinál, rengeteget mosolyog, már hangosan nevetett párszor, nálunk is az agu, gí, őőő, aaa megy. Már felfedezte a kezeit, nyúl a tárgyakért, de még nem fogja meg, csak ütögeti azokat. És amin én magam is meglepődtem 6 hetes 2naposan hasról hátra fordult! Ha nem láttam volna a két szememmel el sem hiszem. Nagyon szépen kinyomja magát hason, igaz, a kezdetektől hason alszik, ez sokat segített.

Folyamatosan nyáladzik, mint egy csiga, cuppogja a kis ökleit, de cumi nem kell neki.

Általában 1szer kel éjszaka.

Meg még ezer minden kis dolog, ami nekünk nagy szám!

2010. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Helló.Kérdező vagyok...hogy vagytok mostanság!!?Nem bírom ki hogy ne újságoljam el hogy kisfiam megfordult múlt héten szerdán hátáról hasra,majd délután vissza.. :)Nagyon örülök neki,de azóta folyamatosan sírdogál...nem tudom miért!!!!a gőgicsélése is abbamaradt..minden idejét a forgolódással tölti :D Ti hogy vagytok????Jahh.. most 6600gramm,63 cm...
2010. máj. 6. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!