Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki szoptatás előtt kínálta...

Aki szoptatás előtt kínálta étellel a babáját, akkor is megkínálta utána anyatejjel ha megevett egy jó nagy adagot? Rengeteget megeszik és még utána is szopik ha adok neki. És az ebéd hány órára elegendő nálatok?

Figyelt kérdés
Illetve korhoz vagy mozgásfejlettséghez köthető szerintetek a megadott mennyiség a babáknak? Tehát 6 hónapos babának még elég kevés mert nem mozog eleget, 8-9 hónapos baba egyen többet mert mozog nem? Vagy ez nem így van? Mi van ha a 6 hónapos baba egész álló nap mozog?
2016. jan. 20. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
ha 70-80 milit megevett én utána már nem kínáltam csak vízzel (hozzátáplálásnál vizet már be kell vezetni a zöldségek sótartalma miatt!) és annyit egyen amennyi jól esik neki. hidd el, jobban tudja, mint a mérleg meg a könyvek :)
2016. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát na ezaz, de mondják ezt és aztán azt is hogy egyen ennyit meg ennyit. a védőnő is azt monjda hagyatkozzam rá de ha ennyit megevett ne szoptassam mert elég kell hogy legyen. dehát ha megszoptatnám enne még.


és nálad mennyi időre elegendő ennyi étel? (zzöldség vagy gyümölcs?)

ú

2016. jan. 20. 11:08
 3/10 LadyLoss ***** válasza:

Szerintem meg szoptasd meg. Ha nem lesz már éhes, nem fog sokat szopni vagy később már elhagyja. Az étvágy nem függ a mozgásfejlődéstől. Mindig annyit egyen amennyi jólesik neki. Azonkívül nem egyformák a felnőttekhez hasonlóan a gyerekek sem. Van aki kis étkű, vannak sokat evők. Korának megfelelő változatos étrendet állíts össze fokozatosan kóstoltatva, kínálva, és szoptasd meg evés után. Bízd a babádra kér e még anyatejet, ami nem csak éhség de szomjúság ellen is jó.

Én lányom pl. nem fogadja el a vizet, teát a kóstolgatás után, pedig sokszor már megeszik 100ml főzeléket, gyümölcsöt is, így mohón szopik még utána, hogy oltsa a szomját.

2016. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ugyan...ez olyan mint hogy hiába vagy jóllakva csokit bármikor tudsz enni :) ha megevett 120 milit, már csak szomjúságból is örömmel fog a ciciden még lazulni egy kicsit...

de szerintem meg épp itt a határ annak, hogy elkezdj neki vizet adni most már, hiszen rövidesen nem az anyatej lesz a fő tápláléka, és azt meg jól meggondolnám a helyedben, hogy az étkezések közt vagy után cicire teszem e...cicire teheted de ez a biztos út ahhoz hogy még 1,5-2 évesen is cicizzen.

Tapasztalat.

2016. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tehát úgy értem, hogy egy 8-9 hónapos egyen annyit az ebédjéből amennyi jól esik. ha nem kér többet, bizonyára nem éhes már, és akkor felesleges cicire tenni, mert onnantól nem éhségből szeretne szopizni, hanem mert szeret a cicin lenni...és szerintem pont ez az, amit én egy 8-9 hónaposnál már megállítanék...de persze a Te döntésed, ha 2 évesen is szoptatni szeretnéd, akkor nyugodtan tedd cicire ahányszor kéri.
2016. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ok, de ő még csak 6 hónapos.

és arról mit gondoltok amit a védőnő mondott, hogy tízóraira szabályozott, kisebb mennyiséget kapjon és majd ebédre egyen nagyobbat, 2x annyit mint tízóraira? csak ez is olyan fura hogy figyeljem a gyerek jelzéseit de azért meg van mondva hogy mennyit egyen mikor.

2016. jan. 20. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:
hát én ezt így nem figyeltem...10 órai gyümit kapott ami értelemszerűen kevésbé volt laktató mint az ebéd...és én nem adtam neki cicit 70 mili felett...ennyi...ez egy fél pohár, tehát ha annyit megeszik, én nem szoptatnám már meg....mondjuk az kicsit gyorsnak tűnik hogy 6 hós és már két étkezés gyakorlatialg ki van váltva?? mikor kezdtétke?
2016. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 LadyLoss ***** válasza:

Szerintem ez nagyon gyerek függő. Van amelyik jóllakik kevéssel és nem kér semmi mást. De ezt látni, kitapasztalni kell. Ha a mi esetünkből indulok ki-és nyilván csak erre támaszkodva mondom-, hogy a 8 hónapos lányomat 6 hónapos kora óta hozzátáplálom, de csak ízlelgeti az ételeket és csak pár félét fogad el. Nem azért fordítja el a fejét a kanáltól, mert jóllakott, hanem mert elege lett. Utána természetes hogy megszoptatom és nem hagyom éhesen. Ha többet eszik akkor is megkínálom, de ez az én példám.

Kérdező figyeld a babád jelzéseit. Próbálkozz több módszerrel, ne szoptasd meg és figyeld éhes marad e.

Tízóraira is annyit adj amennyit megeszik egyszerre, nem kell méricskélni. A gyümölcs nagy része víz, sokkal hamarabb átmegy a szervezetén, mint egy húsos, krumplis főzelék, ebédre pont meg fog éhezni, tud majd enni.

Sosem értettem ezeket a méricskéléseket. Egyen a baba annyi amennyi jólesik neki. Se tömni, se megvonni nem kell. Végül is nem hamburgerről, meg csokiról beszélünk, hanem gyümölcsről, zöldségről, meg anyatejről/tápszerről. A gyerekek sokáig tudják mi és mennyi kell nekik. Még nem olyanok mint a felnőttek, hogy éheztetik magukat, vagy nassolnának.

2016. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindkettőtökokne. Karácsonykor kezdtük a kóstoltatást és január első hetében töltötte be a 6. hónapot. Szóval már közeledik a 7 felé igazából.
2016. jan. 20. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást és minden alkalommal megkínáltam cicivel utána, majd magától eljött a pillanat, amikor nem tartott rá igényt, tehát teljesen kiváltottam 1-1 étkezést. 8-9 hónapos korára már csak reggel és este szopott, a napközbeni étkezések (átlag 240 ml/alkalom) után vizet ivott.
2016. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!