Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én szenvedek egyedül?

Csak én szenvedek egyedül?

Figyelt kérdés
már sokfajta kérdést olvastam itt ,és rengetegen csak azt irják 8 hetes kora óta átalussza az éjszakákat a babám,vagy kétszer kelt fel éjjelente születésétől,este 8-kor alszik,reggel 6-kor kel stb.mindenkinek jó babája van?ki vagyok akadva...első 3 hónapban óránként félóránként ébrett(kólikás volt 24 órás) napi 3-4-órás alváson éltem forgott a világ folyamatosan,egyszer 3 nap alatt összesen 6 órát aluttam,mivel 30 perceket kaptam alvásra,.persze idegbajos voltam és férjem azt mondta kiábrándul belőlem,ez se segitett nekem...most 1 éves ,3 hós korától már "csak"2-4-szer kel éjjelente,de fél 4-től már fent vagyunk.ha egyszer legalább reggel 5-ig alhatok sírni fogok.igy már elégedett voltam és nyugott,de mikor olvasom mások babáit kiakadok..komoly senki nincs rajtam kivül aki ennyit éjszakázik?a legszomorúbb hogy mindig sok gyereket akartam de egyedül pont az éjszakázás miatt nem akarok több gyereket,mert 1 éve nem alszom 5-ig se,évekig igy kéne élnem,belefáradnék...
2016. jan. 22. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem hatalmas pofon volt a második baba. Az első tényleg ilyen volt, mint amit leírtál, nyolc hetesen már egyedül aludt el, és aludt 6 órát egyben. A második? Hónapok óta nem alszom, rengeteget sírok, fáradt vagyok, feszült, stb. Azt hittem, hogy csak túlzás, amit a kólikáról olvasok... hát nem. Az üveg megreped, úgy sírt szegény, és iszonyatosan fárasztó mindenkinek a családban. Nem csak te szenvedsz... tudom, nem valami nagy támogatás, de tudd, hogy nem csak te vagy fenn egész éjjel! Majd gondolok rád így ismeretlenül is...

Ilyenkor én mindig azt mondogatom magamnak, hogy "egyszer felnő, egyszer felnő". :)

2016. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát, gratula annak a férfiutánzatnak, akit a férjednek nevezel...
2016. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hogyan altatod?


egyébként én mindig pont írom erre a kérdésre, hogy bár valóban 2-4 hós kora közt átaludta a lányom az éjszakákat, 5 hós korától egy éves koráig éjjelente minimum 3-szor kelt (de volt hogy 6-7!!szer), aztán egy éves korától kb. 16 hós koráig már csak kétszer háromszor és kb. 18 hós kora óta alussza át az éjszakákat.

Szóval nem csak te vagy így, és kitartást kívánok, már nem tart sokáig. Az altatási technikában esetleg kereshető a hiba, de sokszor csak apróságok miatt ébrednek ami rajtad kívülálló okokból bántja őket.


a 2. babáról meg annyit, hogy talán a "szerencse" vagy a "szervezeted" vagy nem is tudom mi, ennyire tudja hogy minek mikor van itt az ideje, mert nekünk nem is jött össze a tesó egészen a 18. hónapos korig, akkor meg varázsütésre, onnantól hogy elkezdte átaludni az éjszakákat...talán ahogy én is lenyugodtam, úgy a szervezetem is feltöltődött és ez segítette a megtermékenyülést. Lehet hogy teljesen más lesz a két gyereked (sőt valószínű) szóval ez ne vegye el a kedved :)

2016. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen is van! Nem vagy egyedül, bár nem tudom ez mennyire vigasz...

Ha lehetőséged van, kérj segítséget. A párodtól, rokontól, bárkitől. Jöjjön át, dajkálja egy órát, te addig aludj, még jobb, ha el is viszik pl sétálni. Napközben mikor a gyerek alszik, aludj te is! és éjjel meg húzd oda a kiságyát, ha mocorog/sír, mormolsz neki, hátát simized, hátha elég az is, hátha nem ébred meg teljesen... éjjel/hajnalban ha megébred, mi a menet? eszik és utána virgonckodik? az enyémnél is volt ilyen, és az vált be, hogy megelőztem az ébredést: amikor közeledett az evésidő, felkeltem, kicsit megbirizgálta, szájába toltam a cicit és félálomban megszoptattam. kibüfizett, letettem és aludtunk még másfél órát. Mondjuk így is legkésőbb hajnali 5-kor indul a napja, amióta megszületett - most 6 éves, nagycsoportos, néha már 6-ig alszik. ...

ha van olyan nap, amikor apuka nem dolgozik és befogható, add át neki a babát és feküdj le. én konkrétan átmentem anyámhoz aludni egyszer, mert azt hittem már megőrülök +veszélyes voltam, elájultam a kialvatlanságtól többször. szóval apára bíztam a gyereket és anyámnál lefeküdtem aludni. 20 órát aludtam moccanatlanul és alig bírtak felkelteni.

Én azt is megpróbáltam, hogy minél hamarabb elhagytam a délelőtti szundit, kihúztam az időt egy korai ebédig, utána kidőlt (én is) , és utána nem hagytam elaludni fürdés-vacsi utánig. Így jutottunk el oda, hogy este 9-10től éjfélig (kaja) és onnantól 2-3 ig (kaja) ,majd hanjal ötkor indult a nap. 1 évesen kb 10-től aludt 2-3ig, kaja, majd ötig szunya. 2 évesen bekerült bölcsibe, akkor kialakult, hogy ebéd után aludt max 2 órát és este kb 9-től regel ötig. nagyjából ezt tartjuk az elmúlt években is, ha kilenc körül elalszik 5-kor kel, ha csak 10 felé, akkor kihúzza reggel hatig.

2016. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
itt vagyok. 15 honapos es soha nem aludt at ejjelt. Most ott tartunk hogy kijott 16 foga es meg mindig 20 pecenkent megriad. Tejmentes dietan vagyunk. A pocija jobb. Most 4 ejjel hogy csak vizet kap. Szoval mar otletunk sincs miert ejszakazunk. Van hogy orakat is fennt van ejjel. Nemtud visszaaludni. En mar csontsovanyra fogytam es allandoan depis vagyok. Ferjemmel felesben ejszakunk.
2016. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21 hónapos koráig ez volt, akkor külön szobába került és új ágyat kapott, nem tudom mért, nem is tudom megtudni soha, de azóta átalussza az éjszakát, csak 3-4 órakor jön át közénk és alszik tovább.
2016. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanilyen az én lányom is. Az első 2 hónapban szinte alig aludtam, olyan voltam, mint egy zombi. Letettem a kiságyba és rögtön ordított, ölben meg aludt, megint le, megint ordított. Járkáltam vele éjszakákon át. Volt olyan, hogy összesen aludtam egy éjszaka másfél órát, nem egyben! Hasfájós volt, meg alapból nyugtalanabb. Aztán 2 hónapos korától valamivel jobb lett 4 hónapos koráig, majd jött a mozgásfejlődés, fogzás. Óránként, félóránként ébredés, újabb zombi üzemmód. Most másfél éves, még mindig ébred 2-3-4-szer, változó, de jobb és tovább alszik néha, kezdem magam kicsit összeszedni. Határozottan érzem, hogy javul az alvása mostanában és nekem is! :) Kitartást!

Én is többet szerettem volna, de elsőre úgy bevágott a lányom a mély vízbe, hogy úgy döntöttem, ha betölti a kettőt megyek dolgozni és pár évet szüneteltetem ezt, majd meglátjuk lesz-e második. Nem lenne fair sem a lányommal, sem a férjemmel és magammal szemben sem, ha most belevágnék újra, mert tropára mentek az idegeim. Nagyon durva másfél év van mögöttem! Az állandó fáradtság, kialvatlanság miatt türelmetlen voltam, mindenbe belekötöttem, semmi nem volt jó, nem bírom egyedül, nincs kihez szólni (távol mindenki, férjem 12 órákat dolgozik kivéve hétvégén), kell most a kikapcs ezen a téren...

2016. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled. Én már túl vagyok rajta. Másfél éves koráig kb 5× kelt, de volt olyan időszak, hogy 8-10 alkalommal 2 hónapig. Már nem is tudom, hogy bírtam. Egyébként teljesen egészséges :) én végig azon paráztam, hogy valami baja van, másoktól meg azt kaptam, hogy én tehetek róla :( Mindenféle módszert, altatást, etetést, ágyat, fárasztást kipróbáltam, kerestem a megoldást. Aztán kibújtak a fogai és azóta alszunk.... Reggelente álmosan ébredek. Mikor nem aludtunk nem álmodtam és reggel nem voltam álmos. Csak gyenge erőtlen voltam, hányingerem volt és szédültem. Segítségem sajnos nem akadt(mert nekem "csak" egy van, ne panaszkodjak, milyen jó otthon, egész nap semmi dolgom)

Végülis elmúlt. Mindig azzal vigasztaltam magam, hogy egyszer kinövi. Ha nem, akkor 20 évesen már nem engem hanem egy kislányt fog ébresztgetni, ha nem tud aludni :)

Egyébként azt tudtátok, hogy katonai kínzómódszer, hogy a foglyokat nem engedik egyhuzamban 4 órát aludni? Előbb utóbb megtörnek. Szerintem mi már átmennénk a teszten. Kemények vagytok csajok :) kitartás! Elmúlik :)

2016. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mi fiúnk is nagyon sírós volt, sok mindent kipróbáltunk, hogy lecsendesítsük, az egyik leghatásosabb módszer az volt, hogy hajszárítóval óvatosan fújtuk a hasát. Ez az esetek 90%-ában lecsendesítette, sokszor el is aludt közben. Egy idő után elég volt bekapcsolni a hajszárítót, és ő kisvártatva aludt is... Szerintem próbáld ki!
2016. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!