Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezési zavarban szenvedek,...

Étkezési zavarban szenvedek, már kezd nagyon durva lenni, pszihés okai vannak (apum idén balesetben meghalt, sokat vagyok egyedül stb) és nem tudom leküzdeni! Volt már valaki ilyen helyzetben, aki le tudta küzdeni egyedül?

Figyelt kérdés

Amint ideges leszek problémám van elkezdek enni,jobban mondva zabálni,elképesztő mennyiségű ételt betömök napi 7-8EZER kalóriát van hogy csak egy nap,de most pl már 3 napja tart!Nem vagyok túlsúlyos kb 4-5kg többlet van rajtam,de ha így folytatom kicsinálom saját magam.Külföldön élek nincs itt senkim a férjemen kívül,aki már így is sokat dolgozik és megvan neki is a problémája nem terhelhetem még a magam gondjával is.Van hogy ez a "roham" egy hônapig elkerül,de általában minden 2 hétben előjön,hiába minden egyszerűen már nem tudok mit tenni.

24/N


2015. okt. 18. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom az édesapádat,nem lehetsz könnyű helyzetben.

Nekem is volt ilyen gondom kb.3 éve,én is elvesztettem az édesanyámat,és bánatomban,vagy unalmamban mindig ettem.

3 évembe telt,míg feldolgoztam és rájöttem,hogy az evés nem megoldás.Nagy akaraterő kell hozzá,de ha egyedül nem megy,fordulj orvoshoz.

A férjednek pedig beszélj róla szerintem,egy pár vagytok,biztosan megérti majd,és lehet,hogy a segítségével sikerül leküzdeni ezt.

Sok sikert hozzá és ne add fel! :)

2015. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Részvétem

Mikor szakitottam a csajommal nekem akkor volt ilyen jó tudom nem egy kategoria de nagyon megviselt ha rágondoltam akkor szar volt nem voltam éhes de lassan csuszott le a kaja szoval kb annyi volt egy napom h kajáltam

Erre az a jó ha keresel valamit ami leköt h kevesebbet gondolj rá a másik meg ne tarts otthon sok kaját

2015. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Sajnálom, ami történt. Próbálj meg olyan embereket keresni a közeledben, akikkel tudsz beszélgetni, ne maradj egyedül. Itt is találhatsz barátokra, levelezőpartnerekre. Érdemes ezzel kapcsolatos könyveket, honlapokat, személyes beszámolókat olvasnod vagy ilyen témájú filmeket keresned. A művészetterápia (rajzolás pl.) is sokat segít a feldolgozásban. Kezdj bele valamilyen sportba. Kérdés, mikor fokozódik a roham, vezehetsz erről magadnak naplót, hogy tudatosabban ráláss. Ha egy házaspár egyik tagjának problémája van, az a másiknak is probléma, hiszen egy csónakban eveztek. A munka is segíthet, hogy összeszedd magad. A gyászfolyamat hosszabb ideig tart, ne siettesd, adj időt magadnak.
2015. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ami kimaradt, az állatterápia is segít. Járj el valahova, ahol állatokat simogathatsz vagy ha van lehetőséged tartani, az is jó. (előző voltam)
2015. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia,azért írok,mert biztos nagyon el vagy keseredve. Nekem sikerült leküzdenem egyedül,bár nem teljesen ,de nagyon sokat javultam. Én is iylen helyzetbe kerültem egy éve,csak én egy párkapcsolat miatt.Egy éven keresztül tartott nálam ez az állapot,bánatomban,fájdalmamban csak ettem,de elképesztő mennyiségeket,később már hánytatni is kezdtem magam rettegve az elhízástól,én azt hittem,hogy nem vagyok bulimiás,de alig egy hónapja szólt az rovosom,hogy a fogaim tönkrementek a hánytatástól.Nekem ez vetett véget a falásrohamaimnak is,hiszen rájöttem,hogy senki nem fog rajtam segíteni,maximum szánalommal néznek majd rám,hogy a fogaim sárgák,a hajam hullik,elhíztam.Senki nem fogja tudni hogy mi az oka és sneki nem fog segíteni.Neked kell magadon segíteni,felállni! Muszáj megfékezned magad,mert senki más nem fog segíteni,ez nem visz előre ez az állapot csak megöl lassan.Én már társadágba se mentem el,mert híztam 8kg-ot és féltem mit gondolnak mások rólam.mindig szomorú voltam így még többet ettem..hidd el nem éri meg!
2015. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. Nekem is volt egy hasonló szakasz az életemben. Elkezdtem edzeni akkor is edzettem ha nem volt kedvem. Vettem egy nagyon rossz állapotú autót amibe még motor sem volt és azon dolgoztam éjjel nappal hogy lekösse a figyelmem újat csináltam belőle :) Elkezdtem társaságba járni és vígjátékokat néztem a neten meg poénos videókat.


Sokat beszélgettem a legjobb barátommal. Így tudtam átlendülni a holtponton különben elképzelhető hogy örökre padlón maradtam volna. Tudom hogy nagyon nehéz de próbálj a pozitív dolgokra koncentrálni és valami építő dolgot csinálni amivel segíthetsz másoknak és magadnak szebbé tenni az életet :)


Kellemes napot és minden jót kívánok

2015. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Krisz85 ***** válasza:

részvétem apud iránt,


nekem amikor pszichés evési gondjaim voltak lelki eredetű okokból, - ezt általában felismeri az ember, ahogy Te is- , akkor nálam a sportspecifikusság és a sprotra való fókuszálás segített, tudtam ,hogy nem ehetek össze vissza, ha jó eredményt akarok elérni, lehet Neked is ezt kéne, megmérettetni magad valahol? /maraton futás pl? / hogy apud is büszke legyen Rád, hisz ha most látna az lenne?!

2015. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzàszólàsàt!Elmondtam,elsírtam páromnak a problémám,megbeszéltük ha megint jön egy ilyen roham és nem leszek elég erős leküzdeni,szakember segítségét fogom kérni.Remélem elég lesz egy erős elhatározás,nagyon le szeretném küzdeni én magam!!!
2015. okt. 18. 21:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Mától netes naplót írok az étkezési zavaromról és annak leküzdéséről.Esetleg ha valaki még idetéved és hasonló helyzetben van esetleg érdekelné a napló,írjon privátba és átküldöm url címet
2015. okt. 19. 12:46
 10/10 anonim válasza:
Gratulálok, jó ötlet! Csak így tovább! Sok sikert! :)
2015. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!