Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt az űrt amióta...

Miért érzem ezt az űrt amióta beléptem a lakásba? Nem bírom magam semmivel sem lefoglalni, nagyon szenvedek!

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, egyedül élek, még nem költöztünk össze a párommal. Nemrég elutaztunk vele és a családommal nyaralni. Nagyon jól éreztük magunkat, de furcsa volt egy hétig ennyien együtt lenni, mert van egy-két nagyon akarnok ember a családban és elég sok vita volt az utazás alatt. Ilyenkor mindig megjegyeztem a páromnak, hogy alig várom már, hogy ismét egyedül legyek, mert elegem van a családomból. Tényleg így is éreztem, már nagyon vártam, hogy hazajöjjek a saját közegembe és az állatkáimért is nagyon aggódtam. Tegnap este érkeztünk haza, megbeszéltük a párommal, hogy holnapután találkozunk, addig kipiheni magát, mert elkapott valami nagyon csúnya vírust és ha jobban van, akkor átmegy a családjához és a barátaihoz elmesélni az élményeit és átadni nekik az ajándékot, amit az utazáson vásárolt nekik. Ezt teljesen természetesnek tartom, hiszen nyolc napig nem látta őket, neki is hiányzott a saját kis közege és a számára fontos emberek.

Aztán este hazakísért, elbúcsúztunk, mondta hogy nagyon szeret és nagyon jól érezte magát velem, boldog voltam. Viszont ahogy elköszönt és integettem neki az ablakból, elfogott egy hihetetlenül rossz magányérzet. Iszonyúan hiányzik, minden hétvégét együtt szoktunk tölteni és nagyon rossz itthon egyedül. Éjjel szinte semmit nem aludtam, mert a nyaralás alatt teljesen megszoktam, hogy együtt alszunk és hogy végig együtt voltunk. Teljesen más lenne a helyzet, ha az én barátaim is a közelemben laknának, mint a páromhoz az ő barátai. De nekem nagyon messze lakik a barátnőm és ráadásul a hétvégéket ő is a családdal tölti, ami természetes. Próbálom magam mindenfélével lefoglalni, de egyszerűen nem megy. Máskor teljesen jól elvagyok itthon egyedül, de most kínszenvedés minden perc, hiába fogok bele mindenbe, egyszerűen nem tudok másra gondolni, csak hogy nagyon egyedül érzem magam. Senki nincs, akihez átmehetnék, mert még a rokonaim is nagyon messze laknak. Ráadásul nem is akarnék senkinek a terhére lenni. A páromat sem akarom felhívni, mert nem akarok ráakaszkodni, hiszen eddig éjjel-nappal együtt voltunk, ráadásul rajta is láttam a nyaralás alatt, hogy nagyon sokszor elege volt a családi vitákból, de nekem sosem panaszkodott, csak tűrte szegény.

Utoljára öt éve éreztem így magam, mikor egy nagyon hosszú kapcsolatomnak vége lett és elköltöztem a közös lakásból és egyik napról a másikra egyedül maradtam.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehet leküzdeni ezt? Miért érzem egyfolytában ezt az elviselhetetlen egyedüllét-érzést? Nem akarok kapcsolatfüggő lenni.


30/N



2012. júl. 29. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vágysz/vágytok arra, hogy összeköltözzetek?
2012. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyon kényes kérdés nálunk, mert ő nem szívesen hagyná el a szülővárosát, amit teljes mértékben megértek, hiszen oda köti minden, a barátok, a családja, az egész élete. Nekem sincs lehetőségem nagyon "ugrálni" ilyen téren, hiszen az édesanyám lakásában élek, szívesen költöznék a párom lakóhelyének környékére (ahogyan azt ő nagyon szeretné), de iszonyú pazarlás lenne albérletet fizetni, mikor itt ez a lakás, amiért a rezsin kívül nem kell fizetni. Igaz, ehhez a környékhez engem nem fűz semmi, utálom. Ráadásul bennem egy iszonyatosan nagy fokú félelem is van, egyrészről azért mert volt egy több mint tíz éves kapcsolatom, ami végig együttéléssel zajlott és borzasztó volt, alig bírtam kilépni belőle a volt párom betegesen tőlem való függése miatt, másrészt pedig a jelenlegi párom még sosem élt együtt senkivel, sőt, még ilyen hosszú kapcsolata sem volt, mint most velem. Már beszéltünk házasságról, összeköltözésről, gyerekről, mindig ő hozta fel, de minden alkalommal úgy, hogy a jövőre nézve beszélt róla. Akarja, de fél, amit megértek. Tudom, hogy ez így nagyon bugyutának tűnik, de én megértem őt is. Az esetek 95%-ában nincs is ezzel bajom, mert nagyon jól össze tudjuk egyeztetni a dolgokat, hetente négy napot nálam tölt, ilyenkor itt is alszik. Mivel a munkám általában a napjaim nagy részét lefoglalja, "szinte észre sem veszem, hogy hiányzik". Viszont most, hogy szabadságon vagyok, nem bírok magammal mit kezdeni.
2012. júl. 29. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy kapcsolatfüggö,egyszerüen jól érezted magad vele,hogy mindennap együtt voltatok és hiányzik, szerintem hivd fel és mond el,hogy hiányzik,biztos jól esik majd neki,és lehet már indul is hozzád,az első válaszolónak meg igaza van,szerintem is el kéne gondolkodnotok,az összeköltözésen,ha eddig ezt nem tettétek.
2012. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nemrég ért véget egy kapcsolatom,nem laktunk együtt,egyedül élek,de utána 1hónapig nagyon rosszul éreztem magam,mert tervben volt az összeköltözés.Elértem ennyi idősen azt a szintet,hogy utáltam egyedül lenni.Mindegy,túltettem magam rajta,azóta jobban nyitok a szomszédaim,emberek felé,az utolsó 1hónapban sokszor átjött valaki hozzám,pedig azelőtt görcsösen védtem a privát szférám.Mini bulit is tartottam,az is nagyon jól sikerült,így már nem is vagyok annyira egyedül:)Bár egy normális pasi hiányzik magam mellé,de nem erőltetem,tartom azt az érzelmi szintet,amit sikerült elérnem.Költözzetek össze szerintem.
2012. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem akarok beleszólni a kapcsolatotokba, nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, de gondolom abból ítélve, hogy írtad, a párodnak ez a leghosszabb kapcsolata, azért pár éve biztosan. 1-2 év után, ennyi idősen szerintem érdemes leülnötök és megbeszélnetek hova tart a kapcsolat, mert így ahogy írod, hogy a párod nem költözne el onnan és te sem költöznél oda, így hiába szeretitek egymást, hiába jó a kapcsolatotok, de ez nem tart sehova, nem fejlődik, pedig az ember társas lény, az az élet rendje, hogy a párjunkkal együtt élünk. Én a helyedben biztos leülnék vele ezt megbeszélni.


Az pedig természetes, hogy a sok együtt töltött idő után, most hirtelen üresség van benned, szerintem is hívd fel!

2012. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert túl vagy a nyaraláson, sok élménnyel, és ilyenkor ha az ember hazaér indig szívesen elmesélné valakinek.
2012. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" iszonyú pazarlás lenne albérletet fizetni, mikor itt ez a lakás, amiért a rezsin kívül nem kell fizetni."


összeköltözés esetén, ha nem az édesanyád lakásába mennétek, akkor a párodhoz költöznél. ha ő albérletben él, akkor annak a felét fizetnéd, nem egy különállót magadnak. az azért nem olyan nagy költség. ha 30 évesen már ennyi elég ahhoz, h visszatartson, akkor ez számodra sem olyan komoly kapcsolat. én évekkel ezelőtt egy csütörtöki napon ismerkedtem meg a párommal. azon a héten vasárnap költöztem el a városból, ahol ő és addig én éltem. 140 km-re. egy ideig ingáztunk aztán én visszaköltöztem, mert éreztem, h komollyá válik a kapcsolat és ez a körülmény teljesen ellehetetleníti. számomra nem is volt kérdés és nem is bántam meg soha, bár a másik városban jobban szerettem volna élni (az a szülővárosom), ott nem tudtunk volna együtt élni, így én jöttem vissza. érdemes volt. tudod, aki mer az nyer :)

2012. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És ráadásul addig kiadhatnád azt a lakást, amiben laksz, így lenne egy kis plusz pénzed, amivel belefizetsz a párod albérletébe. A kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad:))


Egyébként én távkapcsolatban élek, de még a szüleimmel, meg a húgommal. Mi is minden hétvégét együtt töltünk, és a vasárnap éjszaka, meg a hétfői is kínszenvedés. Hiányzik, hogy valakihez hozzábújjak, reggelente megöleljem stb. Szóval átérzem. Csak az első pár nap ilyen, azt ki kell bírni, aztán jobb lesz.

2012. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, pont most hívott a párom, már sokkal könnyebb :-)
2012. júl. 29. 14:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyedül aludni a legjobb dolog!!! Én imádom.
2012. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!