Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. A kisfiam (19 hós),...

S. O. S. A kisfiam (19 hós), elkapta a hányás-hasmenést! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A doki mondta a Smectát, sópótlót,Normaflort,de az utóbbin kívül a többit sehogy sem tudtam beleerőltetni.

Tényleg igaz,hogy a vírusos dolgokat nem szabad elnyomni,hanem engedni kell,hogy kijöjjön?

Illetve a feneke is nagyon vörös és nagyon fáj neki,a Sudo nem segít.

A kiszáradásnak mik a jelei?

Bocs a sok kérdést,de nagyon áll a bál nálunk!


2010. márc. 28. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a smectát egyenesen tiltotta, (nekünk a kórházba írták fel) mert az megfogja a hasát, de a vírusokat ne m engedi távozni. A popsijára mi neogranormont kaptunk a kórházba és az nagyon jó volt. Nagyon sok folyadék, banán, alma, leves (nekünk az ment nagyon). Nekem azt tanácsolták, hogy ha hány a gyerek akkor a folyadékjába tenni kell egy csipet sót és az megköti a vizet. A kiszáradás jeleit nem nagyon tudom neked leírni, mert mi kisebbek voltunk és nekünk mindig a kutacsát nézték illetve, hogy mennyire ráncosodik a bőre, ha összefogjuk.
2010. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
vírusra nem kell gyógyszer de a vizet pótolni kell, ha másképp nem megy infuzióval kórházban. sópótlóra azt mondta a dokim, hogy a sima ásványvíz is megteszi, nálunk sem itták soha, da folyadék kell, valamint ha iszik és hány akkor nincs mese kórház. jobb ha nem várod meg a kiszáradást mert akkor nem tudják az infuziót sem bekötni. ha nem itatható normál vízzel akkor irány az orvos. sópótlásra jó még a húsleves leve is.
2010. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka

Sajnos vírus van mindenfelé és bizony a hányás-hasmenés azok közé tartozik amely nagyon megterheli a kisfiad szervezetét és persze a te lelkedet is!

Nekem 3 gyermekem vanés én mi is sokszor átestünk ezen a vírus infection!!

A legfontosabb,hogy addj neki inni,de lassan ha kell kanalanként és ne cukrosat inkább vízet vagy nálunk a szűrt almalé jött be!!!Az evést ne erőltesd....nagyon de ha szereti a rizst,vagy a "sóba-vízbe krumplit" próbálj meg neki adni kanalanként.

A Smecta jó,és esetleg a deadalon( [link] segíthet!

A lázát is csillapítsad!!!

A kiszáradás eggyik legszembetünőbb jele ...az ájulás.

Kitartást és JOBBULÁST !!

2010. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A smectat bármibe belekeverheted, vízbe, kajába.

Sópótlásra Normolyt por. Nekem ezzel még jobban is issza a vizet, mint anélkül, így segít a folyadékpótlásban is.

2010. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a bibis popsira sokkal jobb volt a Neogranormon, mint a Sudocream.
2010. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

14 hós lányom most jött ki belőle. Kemény volt, 1 hétig tartott. Normaflore a teában, a smecta csak nagyon heveny hasmenés esetén kell (napi 3-4 fosi után). Én adtam neki a vitaminját meg a Cebiont, mint mindig. Külön gyógyszer nem kell. Sokat igyon, tea víz gyümilé vagy amit szokott. A kiszáradás akkor van, ha a bőre megráncosodik, karikás lesz a szeme- bár nálunk ezek szerencsére nem voltak, de itt olvastam róla. Lányom majd 1 liter folyadékot megivott naponta.

Emellett diétát mondott a doki: krumpli, répa, banán, háztartási keksz, babapiskóta, rizs, párolt hús. Tejtermék tilos ilyenkor. Készülj fel rá, hogy alig fog enni, ami elég idegtépő, de túl lesz rajta. esetleg kifli, kenyér.

Ja, a smecta borzasztó ízű, próbáld meg a teában elkeverve, hátha.

Popsira nem tudok mit ajánlani sajnos, ha a sudo nem segített. Ilyenkor az lenne a legjobb, ha szellőzne a feneke, de ilyenkor ez elég nehezen megoldható ugye :)

Ja meg ropi, kuki, mert ezek sósak és hátha többet iszik utána.

Tényleg légy erős, én sírtam is már, hogy beteg és nem eszik, de 1 hét és általában rendbe jönnek.

Nekünk nem volt láz, de a doki mondta, ha lenne, ne kúp, hanem nurofen vagy panadol.

Viszont az elején hányt, arra kapott az ügyeleten egy szurit, az jót tett neki.

Remélem minden rendben lesz, kitartás!

A.

2010. márc. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia

18 hónapos babámmal most lábaltunk ki belőle.

normaflore-t teába, vízbe belerakhatod. a teába egy pici sót tegyél, meg se fogja érezni. nem tudom, miből itatod, de ha nem akar mondjuk a csőrősből inni, próbáld meg cumisüvegből, az enyém csak úgy volt hajlandó inni a betegsége alatt, mert abból könnyebb. illetve pohárból is próbálhatod krtyonként, hátha az jobban érdekli. rendszeresen kínáld.

kiszáradás jelei: beesett szem, nincs pisi a pelenkában, ráncolható bőr, acetonos lehelet, bágyadtság.

az enyém nem evett kb. 1 hétig. bébiételt vettem neki, abból evett pár kanállal. sósat nem kívánta, így 1 kocka csokit evett, meg pár kanál gyümölcsös bébiételt, pár kocka főtt répát.

hányásra adhastz neki daedalonetta kúpot, ha van otthon, de az elején úgyis sokat fog hányni. az enyém 1szer hányt 5 óra alatt, hiába adtam a kúpot.

a fenekére neogranormont kenj, nagyon fájhat szegénynek(tapasztalat). nálunk is csak az volt jó, a sudo nem.

lázas is lesz valószínű, csillapítsd kúppal, hogy a szirupot ne hányja ki.


nyugodj meg, nálunk is nagyon állt a bál, valami borzalom volt!!! hidd el, jobb lesz!

én sem hittem, hogy valaha enni fog a babám, de a 8. napon már szépen evett!

nekünk azt mondta az orvos, hogy nem baj, ha nem eszik.

ha valamit megkíván, azt add neki(nálunk ez a csoki volt)

ha a kiszáradás jeleit észleled, akkor vidd ügyeletre, egyéb esetben nem csinálnak vele semmit(tapasztalat)

a hasa is valószínű fog majd görcsölni,az enyém üvöltött:(((

készülj fel rá, hogy te is el fogod kapni, a férjed menjen el bevásárolni ásványvizet meg ilyeneket, kaját stb. én is elkaptam, és csak feküdni tudtam 2 napig. nem ijesztgetni akarlak, csak hogy felkészült legyél.


kitartást!

2010. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is éppen túl vagyunk rajta...fogyott is a lányom a betegség, nem evés következményeként:-(

Én orvosi javaslatra daedalonetta kúpot adtam neki és normaflort, a smectát még almalében sem volt hajlandó meginni, így szigorúan diétáztattam. Mivel nem nagyon akart folyadékot sem inni, Humana Elektrolytot vettem, ez vény nélkül kapható.

Hasonló mint a Normolyt. A nurofenes fecskendővel adogattam neki sűrűn. Ez pótolja az ásványi sókat a szervezetében és a hányás, hasmenés, kevés folyadékbevitel ellenére sem szárad ki. Nekünk nagyon bevált, csak ajánlani tudom!!!

Én is úgy tudom, hogy a nem szabad elnyomni a vírusokat, épp az a lényeg hogy kiürüljenek a szerveztből, különben csak visszaesik.

Ha a pelenkája száraz, illetve bűzös, az is lehet a kiszáradás jele.

Sajnos az étvágya még mindig nem az igazi, negyedannyit eszik, mint a betegség előtt:-(

Kitartás, előbb-utóbb túl lesztek rajta!

Jobbulást!

2010. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is most lábaltunk ki belőle.Smecta port nekünk sem ajánlották,mert távozni kell a bacinak!

Pro+kid port szedtünk mi is,ez ugyanaz majdnem mint a normaflor.

A lényeg,hogy sok folyadékot igyon.Étvágya valószínűleg nem nagyon lesz(mi is jól lefogytunk :( )

Ha egyáltalán nem akar inni,akkor áll fenn a kiszáradás veszély,ilyenkor sajnos infúzióra kell tenni.

Sajnos elég hosszú a lefutási idő,nálunk majdnem 2 hétig tartott.Egyik nap jobban volt,aztán újra láz stb.

Tudom,olyan mint egy rossz álom,de előbb-utóbb végetér!

Kitartás! :(

2010. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kiszáradás jele nem csak az ájulás lehet. A lányom fél nap alatt száradt ki ettől a betegségtől és nem ájult el. Lila lett a szája és állandóan innivalót kért szegény.

Nekem az orvos azt tanácsolta, hogy 5 percenként adjak neki folyadékot 1 kanállal és mindig emeljem az adagot. Sajnos nálunk minden egyes kanál után sokkal több jött vissza és közben a hasa is ment. Az orvosunk szerint akkor száradnak ki gyorsan a gyerekek, ha nem csak hányás van, hanem sűrű hasmenés is. Nálunk kb. 10 percenként hányt és ment a hasa. Vizelete sem volt, ezért pár óra után a kórházba kötöttünk ki. Ott csak teát kapott 1-2 napig, majd utána diétásan ehetett is már. Pl. főtt húst, levest, ropit, kekszet és csak teát, vagy almalevet.

2010. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!