Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korától hagyjátok...

Hány hónapos korától hagyjátok babátokat, hogy kanállal egyedül egyen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 11:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Kb.7 hónaposan fogta meg a kanalat egyedül.Úgy ettünk,hogy ő kísérletezett a szájába tenni az ételt,én a másik kanállal pedig a szájába adtam az ételt.Kb. egy hónap telt el,amikor már egyedül is tudott kanállal enni.
2010. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam kezébe 8 hónaptól volt kanál, most 13 hós de még nem eszik egyedül. Az első válaszoló válasza számomra kicsit hihetetlen, hogy 8 hós korában már egyedül evett a baba. Na de ki tudja, ő biztos.
2010. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek nagyon ügyes babája van.Az enyém 1 éves elmúlt,de még nem tud egyedül enni,akármikor adtam neki kanalat csak játszott vele.De mostmár akkor én is megpróbálom, hátha belejön ő is.
2010. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 9 hónapos, de a kanállal még nem nagyon tudja, hogy mit kellene csinálni, csak játszik vele, rágja, kopácsol....stb. Az egy kicsit hihetetlen számomra, hogy egy 8 hónapos baba kanalazza az ételt egyedül... esetleg a földre, asztalra, nade hogy a szájába...
2010. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Az én babám 8 hónapos, mindig adok a kezébe egy kanalat, evett is már úgy, hogy vezettem a kis kezét, de egyedül a szájába legfeljebb véletlenül talál bele. Azt hiszem ez még el fog tartani egy darabig:)

ҝ

2010. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

Ja, persze, én még 15 hónaposan se adok neki kanalat, mert csak összekoszol mindent.

Ráér, úgyse tanulja meg előb, mint mikor agyilag megérik rá, addig csak koszol, hiába gyakoroltatod.

Mikor megérik rá, 2 nap alatt megtanulja. De az nem másfél éves kor alatt van...

2010. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát elmondom nektek,hogy az én kisfiam 2 éves,de még mindig segíteni kell neki,hogy a szájába rakja az ételt,ne mellé,főleg a leveseket.Villával nagyon ügyes,de a folyós dolgokat még gyakorolni kell.Úgyhogy nem vagytok elkésve.
2010. márc. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
az enyém 6 hós és amikor etetem a kanállal, ő is megfogja a kanalat velem együtt és beteszi a szájába. én úgy tudom, hagyni kell érvényesülni őket. van, mikor elveszi a kanalat, ismerkedik veve, tolja a szájába, pedig üres :), vagy a végét rágja, tiszta kaja minden, de én hagyom, ha szeretné. sőt, a csőrös poharat is rendesen fogja és iszik belőle, bár még nem tudja, meddig kell döntve tartani, hogy elegendő folyadék folyjon ki belőle. szóval szerintem ha akar egyedül is enni, ha már jóllakott, nyugodtan engedd neki, hogy egyedül is "alkothasson".
2010. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajna már nem emlékszem a lányom mikortól evett egyedül, de olyan 1-1.5 évesen!Viszont a sógornőm kislánya már 1 évesen szépen evett!Ki voltam akadva mikor láttam!Pedig nem kezdte korán a hozzátáplálást, mert cicis volt a kislány!Van nagyobb tesó, és tőle leste el!Most 2 éves, és szinte maszatolás nélkül eszik!!!!!(szebben mint a 4 éves nővére)

Úgyhogy ez gyerek függő!

2010. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Lányommal 6 hósan kezdtül a kóstolgatás, azonnal adtam a kezébe kanalat, de soha nem evett vele. 1 éves koráig csak pépeset volt hajlandó enni, aztán egy évesen úgy döntött jöhet a darabos, de csak úgy volt hajlandó enni ha maga kanalazhat. Úgyhogy azóta egyedül eszik, hihetetlen kosszal. Most 19 hónapos, a folyósat nem tudja még rendesen megenni, a nagyon nagy darabos is leborul néha, a középút már szépen megy a szájába. Napról napra ügyesebb.
2010. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!