Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes anyukák miért akarnak...

Egyes anyukák miért akarnak rábeszélni más anyukákat arra, hogy adjon a babájának nyugodtan tehéntejet (tápszer helyett) egy éves kor alatt, ha nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy károsítja a babák veséjét a benne lévő nátrium mennyisége, és még sorolhatnám, hogy miért nem szabad adni, és mégis van itt egy-két olyan elavult módszereket valló anyuka (nagymama), aki továbbra is a hülyeséggel tömi az első babás anyukák fejét. És nem csak a tápszerekről van szó, hanem a hozzátáplálásról. Egyszerűen nem értem, hogy miért is kellene 6-8 hónaposan a babáknak a család (fűszeres, sós, és egyéb allergén dolgokat tartalmazó, az ő emésztésüknek nem való) ebédjét ennie. És csak szajkózzák a maguk baromságait, hogy de hát semmi baja a gyereknek tőle. Ja. Most még.

Véleményetek ezzel kapcsolatban?


2010. márc. 28. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én nem mai csirke vagyok,mégsem ittam tehéntejet majdnem 3 éves koromig,mégis tejfehérje allergiás vagyok .. mindenestre én sem adom a biztonság kedvéért majd 1 éves korig,de kezdem azthinni hogy a sok "babakaja",baba puding,baba joghurt,"tejital" mind csak lehúzás, pl a mi gyerekorvosunk azt akarja nekem bemagyarázni hogy 3 éves korig tápszert igyon a gyerek tej helyett. Ezt már erős túlzásnak tartom,ahogy a 2 hónapos hozzátáplálást is,én valahogy az arany középútat képviselem. Szerintem se a sótól se a cukortol nem lesz baja a gyerekeknek sem,csak keevset kell használni (ez minden éeltkorban érvényes). Nem vagyok szivbajos az édességektől sem,nem tömöm azzal de van hogy lecsuszik egy túrórudi mondjuk heti 1*-2* .
2010. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
ez szerintem is hülyeség. enyém is 1 éves koráig tápszert kapott, és csak utána tejet. nem tudom, egyesek miért preferálják...hozzátáplálás meg: ha egyszer egyszer belekóstol a család ebédjébe, attól nem lesz semmi baja (ez meg a másik véglet, aki vinné a gyereket az ügyeletre, mert megevett egy darabkát a pörköltből :P), de rendszeresen jobb az életkorának megfelelő. ha nincs idő külön főzni neki, akkor ott a sokféle bébiétel, jók vannak már :)
2010. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg ugyanazért, amiért kedves rokonaim szentül hitték, hogy a gyerek sírásra az egyetlen ellenszer, ha cukorba mártod a gyerek cumiját (nem tisztába teszed vagy megeteted ha éhes). Persze a gyerek most 5 éves és már most nincsenek fogai, ami van az is fekete. És ezt már a második gyerekkel játsszák el.

Vannak ilyen felelőtlen emberek. Ennyi.


Nem bírnak beleképzelni abba, hogy a kisgyerek az nem egy pici felnőtt aki mindent rögtön kibír, hanem idő kell ahhoz, hogy bizonyos dolgokat megszokjon. Aztán majd jön a hiszti, hogy ilyen meg olyan baja van a gyereknek, mitől lehet...

2010. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok személyeskedni, de istenigazából azon akadtam ki, hogy van itt az oldalon egy 67%-os anyuka, aki az összes ilyen tápszerrel, és hozzátáplálásos kérdéssel kapcsolatban olyan épületes baromságokat ír, hogy az már fáj. Hogy adjon az anyuka a gyereknek tehéntejet inkább, mert a tápszer az mű, és nincs benne vitamin, a tejben pedig van. Meg hogy 6 hónaposan már rendes ételt kellene ennie a gyereknek, nem pedig tápszert. És hasonlók. Ez csak kettő volt azok közül kiragadva, amiket olvasok tőle. Szerintem egyrészt ez nagyon felelőtlen gondolkodás, másrészt pedig az első babás anyukákat nagyon elbizonytalaníthatja.
2010. márc. 28. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok kisgyerekes anyuka,De sok kisgyerekest ismerek,mind a két táborból.

Soknak nincs pénze tápszerre,sok pedig úgy véli,ha neki és az előző generációknak jó volt ,ahogy a szülei etették,akkor az ő babjánának az emésztőrendszere sem károsodik.Ebben lehet igazság,hiszen a csecsemők emésztőrendszere nem változik 10-20 év alatt. Ők a" csak tápszert,tejet nem elvet "tartják baromságnak.

Mindenkinek sajátmagának kell eldönteni,hogy melyik elvet követi.

Ami igaz :csak 20 éve van ennyi fajta tápszer,azelőtt nem volt csak 1-2 és a régi módon tejjel stb.táplálták a piciket.

Akkor ételalergiás alig volt,ma pedig nagyon sok van.

Az okát nem tudom,de más sem.Akkor lehetne azt mondani,hogy a tápszer károsabb,mint a régi módszer,vagy fordítva,ha az allergiás és egyéb betegségben szenvedő minden gyereknél megvizsgálnák,hogy az anyuka hogyan etette.Ilyen vizsgálat pedig nincs,és nem is lesz,mert ez nem érdeke senkinek.Épp így érdemes lenne megvizsgálni,hogy a tápszeres babák miért ülnek,állnak,járnak későbben.mint akik 7-8 hónaposan már azt eszik,amit a szüleik.

Ezt az ismerőseimnél is ,és az itt néha olvasott linkekben is tapasztalom.

Nem tudom,ha ma lenne babám,melyik módot választanám.

Egy valami viszont igaz: mindenféle helyes étkezéssel,gyógyszerrel,oltásokkal stb .kapcsolatos kutatást a gyártók szponzorálnak, (gondoljunk a HíNí körüli vitákra)és a tápszergyárak az orvosokat is dotálják.A szponzor a pánzéért elvárja,hogy a kutatás eredménye neki kedvezzen.

Mégyegyszer: azt sem tartom baromságnak,aki a tápszerek mellett érvel,de azt sem,aki régi módszert részesíti előnyben.Ez csak akkor lenne baj,ha rákényszerítené a másikat,hogy az ő véleményét fogadja el.Ez pedig nem lehetséges.Elgondolkodni viszont érdemes a másik véleményén is.

2010. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem én vagyok az,akiről fentebb írsz!
2010. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha te vagy, ha nem, ismét tudok valamit cáfolni: kisfiam 6 hónapos, tápszeres baba, és bizony mászik, majdnem felül, négy naposan hason fekve átfordította a fejét, kereken két hónapos volt, amikor kinyomta magát a két kezével teljesen hason fekvésből, szóval ez is egy baromság, hogy a tápszeres babák mindent később csinálnak. De biztosan nem jutna eszembe tehéntejet adni neki a tápszer helyett.
2010. márc. 28. 16:10
 8/16 A kérdező kommentje:
És 7-8 hónaposan biztosan nem kellene még olyan kajákat enni, mint a szüleiknek (pl. pacal és társai...)
2010. márc. 28. 16:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Épp így érdemes lenne megvizsgálni,hogy a tápszeres babák miért ülnek,állnak,járnak későbben.mint akik 7-8 hónaposan már azt eszik,amit a szüleik."

A kisfiam reggel és este tápszert kap. Még nem volt nyolc hónapos amikor felállt, jövő hónap elején lesz kilenc hónapos, gyönyörűen ül és mászik. Ilyen is van...

2010. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mert hülyék.
2010. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!