Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdtétek a firkálást?

Mivel kezdtétek a firkálást?

Figyelt kérdés

21hónapos a kisfiam, most már érdeklődik a firkálás iránt. Ha én írok akkor odajön elkéri a tollat odafirkant a lapra és szökik is vele :)Ráadásul még mindig mindent megkóstol.

Sikerült így már a falat és a bútort is összefirkantani.

Gondoltam második szülinapjára kis asztalt és valami rjz készletet kap, főleg ilyen varázs dolgot néztem volna amivel nem sikerül több kárt okozni , de mindegyik 3éves kortól ajánlott.

Ti mivel kezdtétek?


2016. jan. 30. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

mágneses rajztábla

előtte ajánlották a marokkrétát, de nem jutottam el odáig, hogy vegyek, így kezdtük toll meg papírral(babanaplóba 17 hósan :))20 hó körül meg mágneses rajztábla egy kisebb féle, nemigen köti le amúgy se(csak folyamatában húzza a vonalakat nem emeli fel a mágnestollat, hogy pl 3 vonalat húzzunk egymás mellé)

de színescerkák is javasoltak már ebben a korban(asztalon papírra)

2016. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*de szóval azt olvastam hogy ebben a korban nem tanácsos még vékony ceruzát adni a kezükbe, mert fejlődnek a csontjaik, nem tesz jót az ujjuknak sem. a mágneses rajztáblához kicsit "dagibb" a mágnestoll
2016. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal, hogy 3 eves kortol ajanlott. A ceruza meg 5 eves kortol. Amire figyelj, hogy a "zsirkreta" lemoshato legyen, en vettem egy muanyag tablat, es a lemoshato zsirkretat. [link]

Nagyon fontos: SOHA DE SOHA, EGY PERCRE SE HAGYD VELE EGYEDUL!!! Mert szajaba veheti, ami a legnagyobb veszely, vagy olyan helyre rajzol, ami nem lemoshato. Az en fiam 17,5 honapos, imadja.

2016. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom még nincs, de Vekerdynél olvastam egy ötletet. Előszobába le kell teríteni 1-2 ív háztartási csomagolópapírt, a gyerek kezébe adni valami írószert (akár vastag zsírkrétát vagy filcet, ahogy írták előttem) és hagyni kibontakozni, így jó nagy felület áll rendelkezésére az alkotáshoz. Nyilván felügyelni itt is kell, hátha megkóstolná a rajzeszközt, vagy mégsem találná megfelelő felületnek a papírt, és inkább a falra firkálna egy freskót. De azt hiszem a felügyelet kikerülhetetlen, akármit is adsz a kezébe.
2016. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mágneses rajztábla. Aztán szerzett egy alkoholos filcet és kikente a bútorokat...

Jó időben az aszfaltra kréta is bejött, zsírkréta is, de a filcek a sláger 22 hónaposan.

2016. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is mágneses rajztáblán kezdtem, és most Karácsonyra kapott a fürdéshez szappankrétát - ezt nagyon élvezi :) 21 hónapos
2016. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!