Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem akarja édességre...

Aki nem akarja édességre szoktatni a gyereket: egyévesnek szülinapra torta helyett mit?

Figyelt kérdés

Egyéves lesz a babám, nem akarom bevezetni az édességet az életébe.


Mit készítettetek szülinapra?



#születésnap #édesség nélkül
2016. jan. 30. 22:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%
Alternatív gyümölcstorta. Kekszes alap, házi gyümölcskrém (lehetőleg tejtermék-mentes, esetleg növényi tejszínt, rizstejszínt tehetsz bele egy keveset), gyümölcs díszítés :)
2016. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

De most tényleg azt gondoljátok,hogy azért mert eszik 3 falatot egy tortából (az enyém anno annyit evett, most 4 éves, és most is annyit evett), akkor tuti édességfüggő lesz. Sosem értem,hogy miért nehéz megtalálni az arany középutat. Nem kell minden nap csokit tömnie később sem, de mondjuk heti kettő tejszelettől még nem lesz baja.

Egyébként sok olyan anyukát ismerek, aki az édességet ördögtől valónak tartja, de télen megveszi a bűn rossz, génmanipulált, Kenyából érkező epret a gyereknek, meg virslit eszik virslivel,ami semmivel sem különb, mit egy kis cukor.

2016. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Jó de nem ez volt a kérdés. Ha nem akar hozzáadott cukrot tartalmazó ételt adni a gyermekének, ne adjon.


Más tejterméket, megint más húst, megint más meg fene tudja mit nem akar adni ebben a korban. És igen, olyan is van aki megveszi télen a génmanipulált epret, meg a műanyagvirslit. De ettől még primitív dolog feltételezni, hogy a kérdező biztos más sz*rral eteti a gyerekét, ha cukorral már nem.


Az isten szerelmére, ahogy sokan mások is tették, lehetne egyszerűen a kérdésre is válaszolni, és nem a szokásait kritizálni...

2016. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%
Igen, van torta a család többi tagjának a szülinapján és én szeretem a sült szalonnát is a túrós tésztához és kávézik is család minden tagja. De ez nem jelenti azt, hogy a gyerek is ehet belőle, mint ahogy nem is eszik. És igen ehet édeset, eszik is, jó esetben minden gyerek kap, napi legalább kétszer gyümölcsöt, ami édes. A hozzáadott cukor viszont felesleges, értéktelen plusz kalória, ami nem mellesleg feleslegesen terheli a fejlődésben lévő emésztőrendszerét. De végülis láttam már 6 hónapos gyereket paprikáskrumplit enni szalonnával meg virslivel, amit lekisért egy kis fagyival. Szóval előzőeknek, adhatsz neki amit akarsz, a felelősség a tiéd! Mert holnap nem lesz baja tőle, ha 16 évesen cukorbeteg, vesebeteg, elhízott vagy allergiás lesz, akkor meg mosod kezeidet? Tudom kezdődik a tortával, aztán jön a bölcsesség 1 éves kor után már mindent ehet? A hozzátáplálási táblázat meg azért van, mert valakik piszkosul ráértek szórakozni vele! Egyébként egyik előttem szólónak: igazad van a babaitalok is tele vannak hozzáadott cukorral. És rá van írva, hogy 4 hónapos kortól adható. Szerintem felháborító!
2016. febr. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

Tudod utolsó, van olyan,hogy következetes nevelés. Tehát ha én eldöntöm,hogy heti kétszer van egy kis csoki, akkor be is tartom.

Azért mert én nem adok a gyereknek semmi cukrosat mondjuk 3-4 éves koráig, azért még az oviban, iskolában fog vele találkozni. Tehát teljesen "megóvni" nem lehet tőle.

A baj, ott kezdődik, ha szülő gyenge, és ha hisztizik a gyerek a napi 2-3 tejszeletért, meg gumicukorért, akkor oda is adja neki.

2016. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

Én is hasonló helyzetben vagyok. Keresgélem a recepteket egy ideje. Úgy vagyok vele, hogy ez a gyerek szülinapja, olyan tortát csinálok, amiből ő is ehet akármennyit. Nem pedig a hagyományos tortához szokott rokonságnak sütök. Eddig a "legmentesebb" recept, amit találtam ez:


"Hozzávalók:

kb. 10 dkg natúr zabpehely vagy ízlés szerint valamilyen gabonapehely

bio rizsital vagy zabital

1 db banán, 3 szem alma vagy olyan gyümölcs tetszés szerint amit szeret a baba


Elkészítés: A zabpelyhet fél-egy órára beáztatom annyi rizsitalba (vagy vízbe), amennyi jól ellepi, azután megfőzöm (pár percig kell főzni, amíg nyálkás és puha lesz). Botmixerrel összeturmixolom a banánt és a meghámozott almákat, majd a gyümölcspépet a megfőzött zabpehelyhez keverem. A keveréket 18 cm átmérőjű tortaformába öntöm, tetejét gyümölccsel díszítem, és 200 fokon, hozzávetőleg háromnegyed óráig sütöm.

Én 2 vagy 3 szoros adag gabonapehellyel szoktam csinálni és abból van egy számunkra „normális” torta adag. Lányunknak nagyon ízlik, nekünk is és vendégek körében is aratott már sikert"


Sajnos nem emlékszem honnan mentettem le a receptet. Még nem próbáltam ki, de elég jónak tűnik.

2016. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azoknak, akik a kérdésre válaszolva tippet adnak.

A vitatkozóknak, támadóknak nem is értem az indítékát. Nem kell egyetérteni, de ha nem a kérdésre akarsz válaszolni, minek kell hozzászólni??? Na mindegy. Utóbbiak véleménye látszik a pontozáson is sajnos. Az én pontozásom is csak egyet ér, így az meg sem látszik...


Utolsó: köszi, kipróbálom! Azt hiszem, natúr almalében főzöm majd a zabot. Tetejére esetleg gyümölcslé (saját) zselatinnal keményítve. A zselatin nem gond szerintem, úgy tudom, a disznó porcából vonják ki.


Igen, én sem a vendéggyerekeknek akarom nyújtani azt, amihez szoktak, vagy esetleg várnak, hanem a sajátomnak olyat, amiből bátran ehet. Ő ünnepe.


Sajnos ismerek kőkeményen édességfüggő gyerekeket, rossz nézni, mit összenyalakodnak. De visszagondolva bizony én is kaptam rengeteg vackot: gumicukor, csoki, olvadós rágó, pezsgős cukor, nyalóka... mi a csudának?! Amíg még én határozom meg, hpgy mit eszik, addig nem adok neki junk-foodot, és abban reménykedem, hogy ha nem szokik rá kiskorban, akkor talán később sem.

Egyébként visszahat rám is a dolog, nem éltem valami egészségesen, de hogy őt etetem, kezdem tudatosítani, hogy miből mennyi, mi az, ami nem kell, mi az, amiből több kellene és rendszeresebben. Szóval egy inspiráció nekem is a saját étrendemre nézve.

2016. febr. 2. 10:54
 18/20 anonim ***** válasza:
23%
Ha teljesen tiltod tőle, az biztos nyerő lesz. 15 évesen rászabadul és ájulásig eszi magát.
2016. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%
2 falat tortától nem lesz cukorfüggő.0
2016. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sem árt egy-egy alkalom, de megértem. Én is figyelek, mert jómagam cukorbajos vagyok, így féltem a gyereket a túlzott cukirtól :( Én ilyet szoktam csinálni:

Tortaformába egy réteg cukrozatlan babapiskóta, egy réteg üveges bébiétel, vagy puding (édesítővel), egy réteg gyümölcs, majd ugyanez mégegyszer, pár órára hűtőbe teszem. Tálalás előtt tejszínhab, ennyi bűnözés tényleg elmegy és sokkal szebb a torta. Ebből ehet a picur amennyit bír és meglepően finom.

2016. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!