Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közel fél éves babával repült...

Közel fél éves babával repült valaki Thaiföldre? Hogy viselte az utat? Éjjeli járattal mentetek? A nyaralás milyen volt? Tudtátok élvezni a helyet a picivel együtt is?

Figyelt kérdés

Ez lesz a fiunk első hosszabb utazása, pont a nyaraláson lesz fél éves.

Viszont hogy őszinte legyek, kicsit parázok, hogy fogja viselni, ennyi időt még nem voltunk távol otthonról (3 hét).

Aki ment ilyen hosszú útra pici babával, elmondanátok a tapasztalataitokat?


2016. jan. 31. 14:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
75%
Egy 6 hónapos babát Thaiföldre vinni? :O :O Velem van a baj, hogy eszembe se jutna?... :O
2016. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
87%
Én nem utaztam ilyen messzire, de a gyerekorvosotokkal előtte mindenképp beszéljetek.
2016. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Pihenni megyünk, nem eladni visszük...

Nem hiszem, hogy baj van veled, maximum mi kicsit lazábban vesszük a dolgokat. Egyik barátnőmék egy 5 hónapos kislánnyal és 2 éves kisfiúval mentek Ausztráliába, egy másik baráti család pedig 8 hónapos ikrekkel Dubaiba. Nem annyira furcsa ez.

De köszönöm a válaszodat, Első. Nagyon hasznos volt!



Az orvosunkkal már beszéltünk, most inkább a tapasztalatok érdekelnének. :)

2016. jan. 31. 14:36
 4/45 anonim ***** válasza:
81%
2. vagyok. Szerintem ezen az oldalon válaszolók közül nem sokan utaznak ilyen egzotikus helyre, szerintem jobban jársz, ha a barátaidat kérdezed.
2016. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%
De akkor miért nem ezektől a barátoktól kérsz tanácsot? :).. Igaza van az elsőnek, én sem vinnék el Thaiföldre egy olyan korú gyereket akinek még a védőoltásai sincsenek meg..
2016. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%

Egyeztessetek a gyerekorvossal, mert utazás előtt kellenek oltások, de lehet hogy ezek "ütik egymást" a kötelező oltásokkal.


A helyváltozás nem biztos, hogy megviseli. Az utazás, időeltolódás és a más klíma sokkal inkább.

2016. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
És azt mondta az orvos, hogy a szükséges védőoltásokat mind be lehet adni egy ilyen pici babának? ... Ausztrália azért tök más ilyen szempontból..
2016. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinnék ilyen korú babát Thaiföldre. Jártam ott évekkel ezelőtt (Bangkok-pattaya Ko-Samui, 2 hét). Bababarátabb helyet lenne érdemes felkeresni. Legalább az iidőjárás szempontjából. pokoli a meleg és a pára, egy fél évesnek semmi buli nincs egész nap a strandon aszalódni az elképesztő hőségben. Várostnézni szintén nem a legjobb Vele, Ő nem is élvezné, de ha csak tengerparti programotok van, egy ekkora gyereknek az sem pálya. Gondolom nem a szállodában akartok ücsörögni. Én minden elővigyázatosság ellenére is napszúrást kaptam és az utolsó előtti napon ételmérgezést, pedig nem hátizsákos túristaként mentünk, mindenhol 4*-os szállodában szálltunk meg. Értem én, hogy ismerősök megjárták már és semmi gond nem volt, de lássuk be, nem ez az ideális feltöltődés egy ekkora gyerkeknek. Neki nem kell a pálmafás tenger meg a 45 fok ésa fullasztó páratartalom, Bangkokban meg gyakorlatilag a szmogtól levegőt venni sem lehet. Én nagyon élveztem, vissza is szeretnék majd menni egyszer, de szerintem egy ekkor a gyerek mellé valami számára is élvezhetőbb klímát és körülményeket kéne választani, ha már egyszer a pénz nem akadály. Amikor kisebbek voltak a fiúk, mi először Korfuig merészkedtünk, ha már tengerparti nyaraléás az opció, mondjuk Thaiföldre gondolom mostanában mentek, lévén március végén, április elején jönaz esős évszak. A szállodákban is láttam sok gyereket, az egyik konkrétan az őrületbe kergette a szüleit(3-4 éves lehetett), és a többi ott pihenni vágyó embert, persze én tökéletesen megértettem miért ordít szerencsétlen, mikor több óra strandolás után félpuhára főtten visszahozta anyuka a délutáni alvásra szerencsétlent. Értelek én benneteket, de szerintem, ha a gyerekre egy picit is tekintettel akartok lenni, akkor keressetek alkalmasabb helyet, ilyenkor nem az a fő szempont, hogy Ti hova szeretnétek menni, hanem hogy hol tdna Ő is ugyan olyan jól pihenni, mint Ti. Sok heylütt van már enyhe idő tavasszal, Portugália például, de ez csak egy ötlet. A repülőút iszonyú fárasztó, mi éjjeli járattal mentünk, volt vagy 12 óra. Biztos vagy benne, hogy jól viseli majd? Mert bár nem akarok gyerekes szülőként bunkó lenni, ne érts félre, de ha adott esetben végigszenvedi a gyerek(ordítja)m akkor azt az egész repülő végigszenvedi, pedig Ők is nyaralni mennének. Hidd el segítő szándékkal írom mindezt, egy csöpp rosszindulat sincs bennem.
2016. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%
Akkor mi van ha valami betegség, fertőzés vagy probléma lenne a kicsivel? Neki nem olyan a szervezete mint egy felnőttnek.
2016. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
84%

BIztos nem vinném, de a ti dolgotok. Főleg, hogy úgy nem hiszem, hogy lehet élvezni egy ilyen nyaralást, hogy x óránként szoptatni/etetni, pelenkázni kell, éjszaka meg 3x kelni, roszabb esetben a hőségtől aludni se tud a kicsi, ha nem légkondis a szállás (akkor meg érdemes odafigyelni, nehogy megfázzon), ráadásul semmilyen programot nem tudnánk csinálni kettesben a férjemmel, egy étterembe nem tudnánk leülni enni vagy kettesben úszni egyet...


Őszinte leszek, ennyi idősen mi nem mentünk nyaralni, 1 éves korában helyette, akkor 5 napra, és a pici a nagyszülőknél "nyaralt" :) Így tökéletes volt, nem voltunk túl sok időt nélküle, kettesben is lehettünk egy kicsit és ő is élvezte a nagyszülőknél töltött időt (olyankor ugye mindent szabad :)).


Tényleg nem vagyok a túlféltés híve, de ekkora útra már szaladgáló, beszélő, 3-4 éves gyereket vinnék, és még azt is megterhelőnek érezném (műemlékek, túrák, stb.??)

2016. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!