Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki miért kereszteltette vagy...

Ki miért kereszteltette vagy fogja megkereszteltetni a babáját?

Figyelt kérdés
A templomban ki kell tölteni egy nyomtatványt és ez a kérdés is szerepel rajta. Nem igazán tudom, hogy mit is írhatnék ide...
2010. márc. 29. 10:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
Mi sem kereszteltettük meg, meghagyjuk a döntést neki. Minden vallással meg fogjuk ismertetni, a miénkkel is aztán majd ő dönt. Az apja is felnőttként keresztelkedett meg, mert úgy látta jónak. A keresztelkedésnek szerintem hitből kell fakadnia, nem a megszokásból.
2010. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, akkor van értelme a keresztelőnek, ha hiszel is benne, szokásból nincs.

Az én apukám is vallásos és folyton ezzel nyaggat, hogy kereszteltessük meg a kislányomat, de mondtam neki, hogy nem, mert ha mi nem hiszünk benne akkor mi értelme? Majd ha Ő nagyobb lesz eldönti szeretné-e, és melyik vallást, én nem erőltetek rá semmit.

2010. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ.
2010. márc. 29. 14:16
 14/23 A kérdező kommentje:
Kedves 11:04. Igen, durva volt ez a feltételezés, de Én pedig abban hiszek, hogy mindenki magából indul ki.................Ez az amit soha nem értettem! Hogy férhet össze a gonoszkodás a vallásos életvitellel!?
2010. márc. 29. 14:26
 15/23 anonim ***** válasza:

Ezt csak tapasztalat által fogalmaztam meg azt nem mondtam, hogy te is ezek közé az emberek közé tartozol.

Te mért keresztelteted meg a babádat?

2010. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nálunk a keresztszülők és nagyszülők voltak jelen.A keresztszülőktől kapott egy fülbevalót,a nagymamáktól egy szép tortát.Saját készítés.Nálunk pedig volt egy kis szendvics és jót beszélgettünk.Én nem magamból indulok ki : ).Na ez is sértő.
2010. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
+gonosz? ugyan.
2010. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy a pici ajándékot kap, az nem elvárás hanem emlék. Az én fiam 1 hónap múlva lesz keresztelve az unokatesójával:-) Nem lesz dinom-dánom, csak egy bográcsozás, meg süti:-) A fiúknak szép ruha meg cipő. A nagyszülők szeretnének ajándékot venni a fiúknak, és nem ellenkezem(nem számításból), joguk van emléket adni az unokájuknak. Vallásosak vagyunk, templomba is járunk és nem rémlik a hittanról, hogy bűn lenne ajándékot elfogadni.
2010. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Azért szeretném megkereszteltetni, mert nem vagyunk fiatal szülők, a nagyszülők pedig (1 mama, 2 tata) pedig 70 évesek, és szeretném, ha lenne olyan személy az életében (akiben én és a férjem teljes mértékben megbízunk),akihez bármikor, bármivel kapcsolatban bizalommal fordulhat, ha esetleg már mi nem lennénk.
2010. márc. 29. 19:43
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy gonosz vagy hanem , hogy gonoszkodsz. Írhattam volna azt is , hogy rosszindulatú vagy. Ha nem nekem szól(márpedig az én kérdésemre írtad), akkor egyáltalán minek kellett ideírnod. Az egész írásod azt sugallja, hogy aki nem vallásos, az csak az anyagi haszon miatt keresztelteti meg a gyerekét. Nekem pl. soha eszembe nem jutott volna valakiről is ilyet feltételezni.
2010. márc. 29. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!