Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen elrontottam mindent....

Teljesen elrontottam mindent. Mit csináljak? (etetés)

Figyelt kérdés

9 hónapos lesz a babám, és az történt hogy nemrég elkezdte elválasztani magát. Igy már 2 hete tápszert kap reggel és este. Eddig is kapott tápszert este kiegészitésként, akkor még 1-est kapott, de pont el is fogyott, ezért mostmár 2-est kap. A dokink is ezt tanácsolta. Amig szopizott általában 5-6 körül kelt enni, de most mióta tápszert kap azóta 1-3 óra körül felébred és ordit. Addig sir, amig nem adok neki tápszert. Ráadásul éjjel sokkal többet megiszik belőle mint reggel és este szokott. Ez igy nincs rendjén. Mit csináljak vele? Már teljesen kiborultam, mert elapasztotta a tejem, nem akar normálisan enni sem mindenbe válogat, és emellett az éjszaka közepén adhatom neki a nagyadag tápszert.

Létezik az hogy azért van, mert a 2 tápszer nem annyira tápláló mint az 1-es vagy az anyatej?


2010. márc. 29. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idösen már kellene hozzátáplálni is, csak a tápszer/anyatej kevés. Nem tudom, hogy este mikor fekteted és mikor vacsorázik, illetve mit és mennyit. DE szerintem vagy késöbb kellene etetned, vagy többet/táplálóbbat, vagy mindkettöt: késöbb és többet.

Könnyen lehet, hogy csak éppen egybeesik akét dolog: az elválasztás és az éjjeli nagyevés - de semmiképpen nem jó, ha éppen éjszaka eszik sokat, amikor aludnia kellene, meg neked is szükséged van pihenésre.

Ird meg lsz. hogy mit, mikor és mennyit adsz nek este.

2010. márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napközben sem egy nagy evő. 1 hónapja még 6-szor evett: 5-kor és 9-kor szopi, délben főzelék, 3-kor gyümölcs, fél 7 kor tejpép, fél 9-kor szopi. De egyszerüen alig akart enni, tele volt, ezért úgy döntöttem kihagyom a délutáni gyümölcsöt és előrébb hozom a tejpépet, igy már csak 5-ször eszik és 4 óránként. Ez tökéletesen jól ment, jobb lett az étvágya egészen mostanáig, mig tápszert kap az anyatej helyett, mert azóta olyan mintha csak a tápszer kellene neki. Este fél 9-kor kapja az esti tápszert és kb olyan 130 ml-t, több nem kell neki, aztán éjjel meg megeszik 180-at. Ennyit még anyatejből sem evett meg soha életében. Főzelékekből is alig eszik meg 120 grammokat. Ez a bajom hogy szilárdból alig akar enni, hanem most a tápszer kell neki. Ennyire szeretné, vagy tényleg nem olyan tápláló neki és ezért kell éjjel is?
2010. márc. 29. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó esti etetésre (fél 9-kor), ad neki a tejpépet, és csak utána esetleg tápszert.


(Én a napi rendszert is változtatnám kicsit: reggel tápszer, délelött gyümölcs, délben fözelék, délután tápszer, és este tejpép. A cél a reggeli-ebéd-vacsora rendszer, délelött és délután uzyonnával.) De ezt csak fokozatosan, ne egyszerre változtass mindent. A legfontosabb szerintem most az éjszakai etetés megszüntetése mindkettötök érdekében.

2010. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segitséget. Én is gondolkoztam az esti tejpépen, de nem tudtam hogy azt adhatom este is. De mindenképp megpróbálom.
2010. márc. 29. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd irj, hogy javult-e a helyzet. Remélem igen.
2010. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, irok pár nap múlva. Köszi.
2010. márc. 29. 11:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Itt vagyok! Úgy áll a helyzet, hogy aznap este lefekvés előtt kapta a tejpépet, de utána már nem kellett neki tápszer, viszont éjszaka újra felébredt és éhes volt. Aztán kitaláltam, hogy visszaállitom a nappali 3 óránkénti étkezést, vagyis igy eggyel több étkezés van. Ettől nem ébredt fel már második éjszaka, úgy látszik kevés volt neki a nappali mennyiség. Remélem ez továbbra is igy marad.
2010. ápr. 1. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!