Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A védőnőm tanácsára egy...

A védőnőm tanácsára egy etetés alkalmával mindkét mellemből szoptatok. Úgy vettem észre mint ha ettől kevesebb tejem volna. Elrontottam a dagadó kebleimet?

Figyelt kérdés
A hajnali szoptatásról akartuk leszoktatni a kisfiamat. Addig is szépen szopizott és szépen gyarapodott a súlya a kisfiamnak. (4 hós-an 7020 gramm volt). A védőnő azt mondta sok a napi 8-9 etetés egy ekkora babának és hagyjuk ki a hajnalit. Tanácsára mindkét mellemből elkezdtem szoptatni egy-egy etetés alkalmával, de most meg azt érzem, hogy kevesebb tejem termelődik. Jól érzem vajon? Mit tegyek, hogy ne csak átvitt értelemben legyek dagadó keblü anyuka. Válaszaitokat nagyon várom. Köszönöm szépen a segítséget!!!
2008. okt. 19. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Ha mindkét melledből szoptatod, akkor több vizet fog kapni, és kevesebb tápláló zsírt. Ez csak akkor jó, ha idáig SOKAT kapott, és túlzottan hízik tőle. Szerintem nem túl jó ötlet - de egy orvos többet tudna mondani.

Ha nem szopja ki az összeset, akkor persze, hogy kevesebb tejed lesz... ez így működik. Hacsak ki nem fejed magad, vagy nem szervezed be a párodat.

2008. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok a napi akárhány etetés sem egy ekkora babának, ugyanis a babák nem egyformák. Van, amelyiknek több kell, van, amelyiknek kevesebb. Szoptass újra úgy, ahogy SZERINTED jó és vissza fog állni a régi rend. Nyugodtan hallgass az anyai ösztöneidre, az lesz a babádnak a legjobb! A védőnőt meg hallgasd meg, köszönd meg a tanácsát, bólogass neki nagyot, mondd, amit hallani akar, aztán csináld úgy, ahogy SZERINTED a legjobb!
2008. okt. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Egy ekkora babának nem lehet megszabni hogy hányszor szopizzon, a fene enné az ilyen védőnőket a szakma szégyenfoltjai!!!! A kicsiket a hajnali szopiról sem kell leszoktatni mert az egészséges szénhidrátanyagcseréje a babának megkívánja hogy éjjel/hajnalban szopizzon. A két mellből való szoptatással sincs önmagában semmi gond, de ha 4 hós koráig kiegyensúlyozottan evett egy mellből akkor nem valószínű hogy kellene mind a kettő, de ha kell akkor sincs semmi gond mert a tej főként szopi alatt termelődik. Nem lesz ettől kevesebb a tejed, hanem csak a melleid nem keményednek föl, mert gyakrabban ürül ha mindkettőből eszik a kicsi. A puha mellekben gyorsabb a tejtermelődés és zsírosabb kalóriadúsabb tej termelődik benne. Ezért célszerű ha szopi után 1 óra múlva ismét szopizni akar a kicsi, ugyanarra a cicre visszatenni amelyikből evett, így dús, hátsó tej fog neki ürülni.

Jó ha tudod, ha a mellek túltelítődnek a szervezetedben felszabadul egy gátló hormon, mely leállítja a tejtermelődést mert nem fogy a tej = a kereslet kínálat elve szerint.

Szoptass bátran igény szerint, ha a kicsi 10x kéri akkor 10x, ha 15x van mellen akkor annyiszor, a lényeg a baba igénye mindig ki legyen elégítve. És éjjel is nyugodtan etess, és hallgass az ösztöneidre, biztosan nagyon jól csinálod.

Az én babám 6 hónapos elmúlt, anyatejes, nagyon sokszor szopik, mellette mostmár gyümölcsözik, éjjel is 1-2x szopik, gyönyörűen gyarapodik, és időnként ő is mindkét cicimből eszik.


Boldog babázást!!

2008. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha eddig elég volt neki egy cici akkor etes egyből. A babád csak jobban tudja mi kell neki, mint a védőnő. És ha kell neki éjjel, adj neki. Ha így lesz kiegyensúlyozott inkább egyen akkor is. Fontosabb a baba boldogsága, mint a védőnőé. :)

3 hónapos kisfiú anyukája

2008. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Vissza állunk az egy mellből való szoptatásra és az éjszakai szopira is (amennyiben kell), más nem a védőnőnek nem fogok beszámolni róla. :-)))
2008. okt. 20. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszadóval nagyon-nagyon egyetértve!! Ez a legsikeresebb szoptatás "titka". Egy szoptatást sem kell kihagyni, ameddig azt a Babád igényli!
2008. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!