Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doktornéni ma elküldött...

Doktornéni ma elküldött minket neurológiára, mert szerinte nagyon feszes a gyerek! Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve..doki nem mondott semmit
2010. márc. 29. 11:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Ha a doki is feszesnek látja, tornáznotok kell majd. Ha nem otthoni tornát ír fel, hanem el kell járni, akkor úgy fogd fel, hogy lesz egy fix programotok, kikapcsolódsz egy kicsit. Semmi baj nem lesz. Hol laksz?
2010. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hogyan viszonyulsz a babaúszáshoz, de esetleg kérdezz a neurológus dokira, hogy neki mi a véleménye, ajánlja-e? A fertőzésektől nem kell félni, azzal csak ilyesztgetik az embert. Mi kb 1 éve járunk és se nekünk, se a többieknek nem volt semmi gondunk. Lehet, hogy az is lazítaná a babádat, szerintem nagyon jó dolog!
2010. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Érden lakom. Az úszás tök jó lenne, csak itt a közelben nincs ilyen lehetőség, Pestre meg elég macera lenne tömegközlekedéssel bejutni:( sajna
2010. márc. 31. 14:55
 14/29 anonim ***** válasza:
Minket is elküldtek amikor 3 honapos volt a kislányom,azt mondták hohy Hypotoniás.Dévény Anna modszert ajánlott a neurologos.de mi először az sztk-ba vittük gyogytornászhoz és 3honap alatt elmult neki. Most 10honapos és mindent csinál kivéve hogy még nem jár egyedül. Nyugodj meg,habár tudom milyen mikor közlik veled hogy valami nincs rendbe,de pár honap és a gyogytornával rendbe jön.:)
2010. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14:30-as vagyok. Azért kérdeztem, hogy hol laksz, mert itt Biatorbágyon működik a Vass Miklós Alapítvány. Korai fejlesztő. Csecsemőkortól iskolás korig járnak ide gyerekek, és nagyon ügyesek. Nem kínozzák meg úgy a piciket, mint a Dévény módszerrel, mégis nagyon hatékonyak. 5 hetes korától 7 hónapos koráig folyamatosan jártunk (szintén feszes volt), azóta csak kontrollra kell időnként menni. Ha nincs kocsi, akkor mondjuk nehezebb ide átjutni, mint Pestre bemenni, de ha valakivel meg tudod oldani, akkor Biatorbágy nincs messze. Holnapután 1 éves kislány anyucija
2010. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezném

Igen Biatorbágy tényleg nincs messze, ha úgy van délutánonként van kocsi azzal át tudnék menni:)

Szóval azt akartam kérdezni hogy ott 1foglalkozás mennyibe kerül?És milyen sűrűn kell járni? Vagy ezt állapottól teszik függővé?

2010. márc. 31. 16:16
 17/29 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, nekünk lazák voltak az izmai (hypotónia), de ez hasonló problémakör, és a születéskori esetleges oxigénhiánnyal függ össze. Csecsemőorvos barátnőm szerint a babák nagyon nagy százaléka szenved el oxigénhiányt a szülés, vajúdás során és ezek a problémák erre vezethetők vissza. De ne aggódj (én sírtam három napig), pláne amikor elolvastam a neten, mivel jár ez a betegség, de semmi nem volt mi még a gyógytornát is megúsztuk és rendes ütemben fejlődőtt a babánk.

Nagyon-nagyon jó korai fejlesztők vannak, ha mégis igaza lenne a doktornőnek és van valami probléma. Oda egyébként szerintem a neurológustól függetlenül is elviheted, nézzenek rá. Az nem tart semmibe.

2010. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Csak ami egy kicsit aggaszt hogy 4,5 hónapos a babám...ezt elöbb észre kellett volna vennie nem???
2010. márc. 31. 16:52
 19/29 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy ingyenes. Van kitéve csekk, ha gondolod, lehet befizetni az alapítványnak, de nem kötelező. Karácsonyra szerettem volna, de úgy alakult, hogy nem volt rá keret, csak csokit vettem. Állapottól függ, hogy heti hány alkalom, mi 1x jártunk. Meg van csoportos torna is különböző napokon (attól függ, hogy hol tart a mozgásban), de az reggel f10-től van.
2010. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Az az igazság nekünk rögtön születése másnapján elvitték szemvizsgálatra és agyi ultrahangra (nem tudom a pontos megnevezést) és ezek negatívak lettek. Azt mondta a csecsemőorvos barátnőm, hogy ezeket a vizsgálatokat emiatt csinálták ésha nem találtak nála semmit, akkor nem történt agykárosodás, csak ez az izomgyengeség állt fenn egypár hétig.

Tehát nekünk rögtön észrevették. Nem tudom mikor és mit kell észrevennie egy orvosnak. Nekem volt ismerősőm még 2 éves korában sem ment egyedül és azt sem tartotta aggasztónak az ő orvosuk.

Tehátha az én esetemet nézem akkor valóban későn, ha az övét akkor meg időben észrevették. Mondjuk nekem ez a csecsemőorvos ismerősöm azt mondta, neurológiai rendellenességeket (állítson Dévény Anna bármit) teljes bizonyossággal ebben a korban lehet megállapítani és valóban érdemlegesen vizsgálni. Tehát az ő véleménye alapján ennél előbb lehet, hogy nem volt feltűnő, mert nem olyan jelentős elváltozás.

2010. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!