Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, hogy éjjel is fel kell enni és a másik hogyan vegyem rá hogy engedje magát videózni?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz de éjjel még 2x 3x fel kell tápit enni a videókkal meg bajba vagyunk a képeknél még pózol is viszont a videónál csak tátott szájjal nézzük a vakut ugyan is mindenen csodálkozik ami fénylik a lámpákkal is így vagyunk

#baba #étkezés #baba képek #baba videók
2016. febr. 4. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ajjajaj!

Egy 7 hónapos még teljesen természetes módon felkel éjjelente akár többször is enni. Pont ez az a kor, amikor a legnagyobb különbség van a babák között sok tekintetben: van, aki már áll, van, aki még csak forog, van, aki már eszik szilárdat, van, aki még csak túrkál a pépekben...és ugyanez a helyzet az alvással is. Az egyik baba ekkorra már átalussza az éjszakákat, a másik baba egyszer felriad vizet inni, a harmadik baba pedig még két adag tápot is bever. Az én gyerekeim anyatejesek voltak. A fiam 15 hónapos koráig minimum 3x szopizott éjjel, a kislányom most 1 éves, elhagyta az anyatejet, de egészen tegnap előttig még minimum 2x szopizott. Most sem alussza át az éjszakát, felkel inni vagy csak egy ölelésre. Sok minden bezavar: a szeparációs szorongás, a mozgásfejlődés, egy fogacska. Szval nyugi: ne akard leszoktatni! Majd ha eljött az ideje, át fogja aludni az éjszakákat. Addig pedig legyél ott, ha szüksége van Rád, és etesd meg!

A vaku egy szuper érdekes dolog, ne lepődj meg, ha megbűvölve bámulja! Majd egy idő múlva megszokja. Így lesz ez mindennel.

2016. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Megnyugtatlak az én nagyobb fiam még 2,5 évesen is felkelt 1x hajnalban, a kicsi meg már 10 hetesen átaludta az éjszakát. Én sosem értettem, miért kell szegény picire rákényszeríteni amit te akarsz. Meg ez a videózás is, nem az a lényeg, hogy rajta legyen? Ő nem egy produkció akit mutogatni kell.
2016. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem a kérdést. Egy 7 hónapos gyerek baromira nem fogja fel, hogy te most fotózod, netán videózod, hogy most pózolnia kellene, vagy nevetnie vagy sírni, hogy éppen mit vársz tőle...ember, még csak 7 hónapos!


Az is tök normális, hogy többször eszik éjjel. Nem értem, soha nem néztél utána, hogyan működik egy baba?!

2016. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már bocs de sorra azt olvasom h sokkal kisebb baák át alusszák az éjjel így furcsáltam h ő mért nem a másik mivel a nagyszülők kb 400 km-re laknak így szeretném ha valahogy azért láthatnák az unokájukat h milyen aranyosan játszi vagy épp nevet.. ha ezt nem lehet megérteni akkor azt az illetőt sajnálom aki nem tudja fel fogni....
2016. febr. 4. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, sok olyan baba van aki más pár hónaposan átalussza az éjszakát, de sok olyan is, aki még 1,5-2 évesen sem. Előre nem tudhatod neked mit dob ki a gép. 7 hónaposan még nagyon kicsi, ne szoktasd erről le, nem is tudnád.


Videózni csak úgy tudod ha nem látja hogy videózod, különben amint meglátja a kamerát csak az lesz számára az érdekes és abbahagyja amit addig csinál. Kérd meg apát videózzon le ahogy játszol vele. De nyilván egy 7 hónapos még nem fogja produkálni magát hiszen fogalma sincs hogy videót csinálsz...

2016. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán ha sűrűbben videózod, megszokja és csinálja a dolgát :) az én kisfiam is 7 hónapos, először érdekli, kapkod a telefonért, utána tojik rá folytatja a játékát. :D nem akarok beleszólni de a vaku nagyon káros a babák szeménwk, a múltkor olvastam róla egy cikket hogy vakságot is okozhat. Az éjszakai evésről meg csak annyit hogy örülj hogy csak enni kér... a kisfiam konkrétan negyed 2kor kelt éjszaka és csak 7kor aludt vissza. Felcserélte az éjszakát, már délután 3-4 körül elkezsi az éjszakát. Fürdéshez ébresztjük, utána alszik tovább. Jahh és nem azért kel éjjel mert éhes hanem már kialudta magát. Sajnos nem tudom kitolni az alvását, próbálkoztam mindennel, éjszakai fény, nappali világosság, nem törődtem vele hogy játszhatnékja van, csak ringattam. Semmi sem vált be. A védőnő azt mondta: "Ő ilyen, majd változik, neki ez a napirendje." A nagyszülőkkel nem tudtok skypeolni? Lehet hogyha huzamosabb ideig mutatnátok, nem lenne olyan érdekes számára és csinálná amit előtte. :)
2016. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a vakut.
2016. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Es akkor mi van, ha mas babak atalusszak? Eleg keves gyereket ismerek, akik nem ebredtek legalabb egyszer egy-másfél éves korukig.

Készíts rola spontán videókat.

2016. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!