Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá az 5...

Hogy szoktassam rá az 5 hónapos babámat a cumira?

Figyelt kérdés

Eleinte igazán nem hoztuk előtérbe, néha napján oda adtuk neki, de egy honapja kb elkezdte szopni az ujját de a cumi nem kell neki. Elkezdődött a fogzás s szopja az ujját amit én nem szeretném. Cumi párti vagyok mert arra ha rá szokik el lehet venni tőle de az ujját nem.

Én hibám is hogy nem áltam jobban ra a cumira.

Mindent Kipróbáltam rózsaméz, kocogtattam a közepét de kiröhög. Egyszer kétszer elaludt vele meg ugráltam örömömbe de nem változott semmi. Sir ha már látja hogy feszült vagyok emiatt és elutasítja a cumit

Valami jó tanács? Vagy adjam fel?

Én nagyon szeretném. Rá lehet még ilyen korba szoktatni?



2016. febr. 8. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Add fel! jobb az ujjacsak. pont azért, amiért szerinted a cumi a jobb. A cumit el lehet venni... az ujj ott van mindig. Mindig! nem kell keresgélni, nem kell éjszaka 20x is a szájába visszatenni...


az ujjszopás sem ördögtől való dolog. arról is leszoknak a gyerekek idővel.

2016. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6 hónaposan szoktattam rá a lányom, le az éjjeli 6-8 ciciről, át a cumira...ő is ujjszopós volt, de elaludni nem tudott vele. Nekem a tél annyiban segített, hogy a babakocsiba a kesztyű miatt nem tudta szopizni az ujját...ezért ott szívesebben fogadta el a cumit, aztán egy éjjel ráfanyalodott az ágyban is, direkt ott volt mindig mellette.
2016. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem erőltetném, teljesen jó az is, ha az ujját szopja, nem kell éjszaka keresgélni, nem kell elvenni az ujját sem, majd leszokik magától.
2016. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bithorlo ***** válasza:
23%
De a cumi jobb esetben tiszta. Nem kell azt lesni, hogy épp a szomszéd vedlő kutyáját abajgatta, vagy a tyúk alól szedte ki a tojást, esetleg a porban matatott, és be ne kapja az ujját. És el lehet venni. Pl az unokahúgom 8 (nyolc!) évesen kérte az anyját, hogy valahogy segítsen neki leszokni az éjszakai ujjszopásról, mert vér ciki lenne az osztálykiránduláson. Szóval van létjogosultsága. Persze, ha a gyerek nem akarja a cumit, akkor nem fog cumizni. Esetleg rakd ki neki játszani. De elkezdheted leszoktatni az ujjszopásról is, mielőtt rákapna. De egyben kell neki valami pótlékot adni, amit az arcához ölelhet, cincálhat, motzsolgathat, és mindig nála lehet.
2016. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
nekem két unokahúgom volt. az egyik ujjszopós, a másik cumis. Az egyik most 6 éves, 2 éves kora óta nem cumizik. Amelyik ujjszopós, most 4 éves, az ujja reggeltől estig a szájában. hólyagosra szopizza.
2016. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Miért kéne bármelyiket is szopnia???


Férjem még iskolás korában is szopta az ujját (iagz, akkor már csak esténként), mondta anyós, mennyire nehéz volt leszoktatni. Így a fiam kezét mindig vettem ki a szájából, hogy rá se szokjon.

Viszont a cumi sem kellett neki.


Így jártam a legjobban.


Szóval miért akarod cumira szoktatni? Az ujjáról szoktasd le, és ennyi.

Vegyél rágókát a fogzásra.

2016. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem kell neki, nem tudsz mit tenni. Az első fiam cumi mániás volt, ezért a kicsinek is előre vettünk jó párat. De kiköpte, nem tetszett neki. Egy párszor megpróbálta, de ha nem, hát nem. Nem gyömöszölhettem bele erőszakkal a szájába.
2016. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem kell neki, ne erőlködj rajta. :)

Fiamnál próbáltam én is a cumit, ő is az ujját szopta. De nem fogadta el, így feladtam a próbálkozást. Kb 1 éves volt, amikor egyik napról a másikra abbahagyta az ujjszopást.

2016. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk ez vált be a fogzáshoz: [link]



Amúgy nem cumizik, nem szopja az ujját, semmi nem kell neki, de ezt elrágogatja.

2016. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj másfajta cumit.
2016. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!