Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá az 5...

Hogy szoktassam rá az 5 hónapos babámat a cumira?

Figyelt kérdés

Eleinte igazán nem hoztuk előtérbe, néha napján oda adtuk neki, de egy honapja kb elkezdte szopni az ujját de a cumi nem kell neki. Elkezdődött a fogzás s szopja az ujját amit én nem szeretném. Cumi párti vagyok mert arra ha rá szokik el lehet venni tőle de az ujját nem.

Én hibám is hogy nem áltam jobban ra a cumira.

Mindent Kipróbáltam rózsaméz, kocogtattam a közepét de kiröhög. Egyszer kétszer elaludt vele meg ugráltam örömömbe de nem változott semmi. Sir ha már látja hogy feszült vagyok emiatt és elutasítja a cumit

Valami jó tanács? Vagy adjam fel?

Én nagyon szeretném. Rá lehet még ilyen korba szoktatni?



2016. febr. 8. 12:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez milyen jó! Nem is tudtam, hogy van ilyen.

Amúgy nekem sem fogadta el a cumit a babám. Néha, de jó lett volna! De legalább most nem kell róla leszoktatni. Igaza van az egyik válaszolónak, az ujjszopásról szoktasd le valahogyan és ne szoktasd már rá a cumira. Nekem egy barátnőm ujjszopós volt, mindig az a kép ugrik be, hogy együtt játszunk már nagyobb, ovis korunkban és szopja az ujját, és egy kispárna a kezében. :)

2016. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, nem olvasom el amit a többiek írtak, csak a saját tapasztalatomat leírom. 21 hónapos a fiam, soha nem cumizott és eszébe se jutott, hogy szopja az ujját. 14 hónapos koráig szopott, azt is 2 nap alatt hagytuk el. Furán néz a vele egykorú gyerekekre, akik cumival a szájukban kukán néznek a játszótéren és nem szólnak egy szót se, miközben ő próbálna velük kommunikálni. A beszédfejlődésen se segít, ha állandóan van valami a gyerek szájában. Tudatosan nem cumiztattuk, cumisüveget is kb. 4 hónaposan használtunk utoljára és így lesz a kistesónál is.
2016. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

azért az, hogy cumizik, vagy az ujját szopja egy baba/gyerek, nem azt jelenti, hogy állandóan a szájában lóg.


én pl anno kizárólag alváshoz, lefekvéskor szoptam az ujjam. Kisfiam nagy cumis volt, de rendesen cumizott, soha egyet sem rágott szét, lyukasztott ki... és bölcsibe, oviban soha nem használta, utcán is csak addig, amíg egészen picike volt, és aludt a babakocsiban.

2016. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Napközben neki sincs a szájában de ha pedig igen kiveszem. Csak este esetlek éjszaka.
2016. febr. 9. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!