Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, és mennyi időre fogadná...

Mikor, és mennyi időre fogadnátok látogatókat baba érkezésekor ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nemsoká megszületik az első gyerekünk. Külföldön élünk, 1000 km-re a családunktól, barátainktól egy nappali-konyhás+hálós lakásban. A baba a hálónkban lesz, az első pár hónapban legalábbis biztosan. Ha a férjem nem tud aludni, és dolgozik másnap, a nappaliban lévő kanapéra tud kimenni aludni. Ha valaki itt van, akkor ez az opció nyilván kiesik. A közeli hotelek nem valami olcsóak, így aki látogatni jön, nálunk fog aludni.


Mi majd a baba útlevelének kézhez kapása után tudunk hazalátogatni, ami minimum 2-3 hónap. Látogatni a szüleink, testvéreink, meg bartnők szeretnének jönni.


Kit, és mennyi ideig "engednétek", hogy jöjjön ilyen esetben?



2016. febr. 8. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

a szülőket..és max 1-2 napra.

barátnő, barát, ha fontos neki, megoldja a szállását.

Egyébként nyilván mindenki másként éli meg a szülést, de megmondom őszintén én magam se gondoltam volna, hogy az első 1-2 hónapba kimondottan a hátam közepére se fogom kívánni a látogatókat...

éjjel 3 óra alvás után, mikor reggel 9-kro végre holt fáradtan elalszol, melleden a gyerekkel, csatak izzadtan koszosan a 45 fokban, és akkor csönget a sógornő a két nagyobb gyerekével (igen, kisgyereket 6 hetes babához) hát baromira nem volt kellemes.

A szülőknek örültem mert ők segítettek főzni, takarítani, tudtak vigyázni/bánni a babával. Mindenki más púp lesz az első 1-2 hónapban!

2016. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Bárkit, aki vállalja az utat. Nyilván tudja, hogy milyen körülmények között éltek és alkalmazkodni tud hozzá. Bár én személy szerint 1-2 napnál nem maradnék tovább, mert nem tartanám udvariasnak.

Gondolom a férjed csak kibír pár napot, amíg egy szobában kell aludni a gyerekkel.

2016. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(Férjem velünk akar aludni alapból, én aggódom inkább, hogy hogy fog tudni úgy dolgozni menni, és koncentrálni a munkában.)

2016. febr. 8. 15:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Az 1-2 nap azért necces, mert eleve 1 nap idejutni, és újabb 1 nap hazajutni, ezért aki jönne, az több napra jönne.
2016. febr. 8. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Én minden hozzám közelálló embert engednék ott aludni, de csak pár napra. Azért, hogy hármasban is lehessünk, és egyszerre maximum két ember jöhetne. Nálunk aludt itt anyukám egy hétig, hogy segítsen, de igazából sok dolga nem volt. Testvérem aludt itt, mert volt a városban egy kiállítás, ami két napos, felesleges lett volna hazamennie, hogy aztán másnap jöhessen vissza. Illetve barátnőim közül aludtak többen itt, volt hogy ketten, volt hogy egyedül. De én nagyon jól viseltem a gyermekágyat, nem volt nehéz a felépülés sem, és minden vendég inkább segíteni akart mint láb alatt lenni, gondot okozni.
2016. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, és volt külön szoba, ahol alhatott az adott látogató?
2016. febr. 8. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A nappaliban "aludt". Azért az idézőjel, mert a fiunk rengeteget sírt éjjelente, de ezzel mindenki számolt. Tudom, hogy nem a legoptimálisabb volt, a következőnél már jobb lesz, családi házba költözünk, lesz vendégszoba, direkt azért, mert vendégfogadós fajta vagyunk. :-)
2016. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!