Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő, oldalkocsi...

Légzésfigyelő, oldalkocsi kiságy, vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Sima rácsos ágy egyik oldala van leszedve, a matracok nem érnek egymáshoz csak az ágykeretek. Gondolom a légzésemmel a saját, masszív ágykeretem nem nagyon mozgatom, viszont így van egy kis rés, ha behajtok egy lepedőt az vezetheti a mozgást?

Vagy ha én ott vagyok mellette úgyis észreveszem, ha valami baj van?

Anyósom szerint hülyeség a légzésfigyelő ha úgyis mellette fekszem, ha pedig nem vagyok mellette, nem mozgatja senki a nagy ágyat.

Vagy inkább tegyem fel a rácsot és legyen 20-30 centire tőlem?

Még nem tudtam kipróbálni mennyire érzékeny, 2 lapos Baby Control.



2016. febr. 8. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk kezdetektől külön szobában van a fiunk. Nem volt légzésfigyelőnk. Véleményem szerint felesleges.


Viszont, ha mindenképpen szeretnél, akkor szerintem legyen külön, tedd fel a rácsot.

Arra nem ébredsz fel, ha nem vesz levegőt...


Viszont ugye elvégeztél egy csecsemő újraélesztő tanfolyamot is? Mert ha riaszt a légzésfigyelő, és nem vesz levegőt a kicsi, akkor mit csinálsz? Csak akkor van értelme a figyelőnek, ha tudsz is mit tenni baj esetén.

2016. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nézd, az én esetem. olyan mélyen bealudtam hogy elsőre arra sem keltem fel hogy sír a baba. mellettem aludt a kiságyban 20 cm re.


ha erre nem kelek fel, akkor azt sem veszem észre ha nem vesz levegőt.



visszatérve e kérdésedhez. nekünk volt légzésfigyelőnk. és egyszer jogosan besípolt, fel kellet rázni a a picit. én azóta is áldom aki kitalálta. szóval ha tőlem bárki megkérdezi és azt tanácsolom hogy vegyen.

2016. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a dilemmám, megvettük mindkettőt, majd tesztejük, hogy mennyire kell távolabb tolni, és működik-e az a gyakorlatban, mert 1-2 centi rés még oké. Ha nem jó, és nem jelez, akkor majd állítgatunk az erősségen (viszonylag vékony a matrac), ha úgysem jó, akkor olyankor lesz bekapcsolva, amikor pl. délután leteszem aludni, és nem vagyok a szobában. Másik megoldás a felcsíptethető légzésfigyelő, utólag már ezt venném, de mire erre rájöttem, már megvolt a másik.
2016. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is attól félek hogy nem ébredek fel rá, elég mélyen tudok aludni - ki tudja, baba mellett ez változni fog-e.

Utólag felcsíptethetőst vennék de már megvan - akkor erről jobbakat olvastam mint a pelusra rakhatókról.

Tudok újraéleszteni, de remélem nem lesz rá szükség.

2016. febr. 8. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:

ha leáll a légzése arra nem fogsz felébredni hiába fekszik melletted...sosem értettem azokat akik így védekeznek a bölcső halál ellen...tlaán meghallod ha nem vesz levegőt? na mindegy, mi vettünk légzésfigyelőt, de külön szobában van a lányunk kezdetektől.

amúgy más okból azt javaslom, szoktasd az önálló alváshoz, tedd oda a rácsot.

2016. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk egy légzésfigyelőt, viszont elég hamar odakerült a kiságy a mi ágyunk mellé. Én kipróbáltam baba nélkül, hogy érzi-e ha én lélegzem a nagy ágyon. Egyébként érezte. Próbáljátok ki.
2016. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ki fogjuk próbálni, ettől tesszük függővé hogy lesz. Ha réssel sem fog működni, megy vissza a rács.

Programcsászárom lesz, emiatt gondoltam hogy -legalább az első hetekben- kényelmesebb lenne ha éjszaka nem kellene folyton felkelni hozzá, elég lenne odanyúlni, de az is lehet hogy kényelmesebb lesz kikelni, mint majd a közvetlenül mellettem levő ágyat kerülgetni.

Egy ideig egy szobában aludnék vele, utána költözne sajátba, emiatt lehet tényleg nem kéne közvetlenül magam mellé szoktatni, ráccsal is kartávolságon belül lenne, csak kivenni nem tudnám.

2016. febr. 8. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is császárom volt, de semmi gondot nem okozott átmenni a szobájába ha felkelt. Nézd, Te döntésed, egy biztos, ha kezdetektől külön szobában alszik, később nem kell oda átszoktatni.
2016. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!