Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha folyik a gyerekem orra, de...

Ha folyik a gyerekem orra, de más baja nincs, vihetem más gyerekek közé? Vagy tartani lehet attól, hogy mások is elkapják? Mire utalhat az orrfolyás? Bakteriális, vagy vírusos fertőzésre?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akarsz másokkal kitolni ne vidd mások közé. Hozzánk is hozta ismerősöm a taknyos babáját, semmi egyéb baja nem volt. Pár napra rá az én fiamnak is ömlött az orrából a takony. Hát kicsit sem voltam dühös arra az ismerősre...
2016. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem sárga vagy zöld az orrváladék, akkor vírusos. Hogy más gyerekekre hogyan hat, az nagyon egyéni.

A lányom (másfél múlt) egy hét nátha után átcsapott középfül gyulladásba. 3-4 év alattiaknál anatómiai okokból simán továbbmegy egy nátha is a légzőszervek vagy orr-/arcüreg, avagy a fül irányába. Ott már helyileg bakteriális felülfertőződés is lehetséges.

2016. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
A gyerekeimet, ha csak az orruk folyik, és a takony átlátszó színű vagy fehér, az orvos enged óvodába. Az előző orvosunk is engedte őket közösségbe ilyennel. De sárgás vagy zöldes takonnyal, hurutos köhögéssel, vagy bármi egyéb tünettel már nem.
2016. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!